Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van értelme ovu tesztet...

Van értelme ovu tesztet használnom, ha még nem jött meg egyáltalán szülés után (szoptatok még)?

Figyelt kérdés

Még soha nem csináltam ilyen tesztet, az első baba olyan gyorsan jött, hogy ilyesmi eszembe sem jutott. A másodikat már kicsit tudatosabban tervezzük, de nem ismerem ezt a tesztet. Csak úgy van értelme, ha nagyjából tudom(menstruáció által), hogy kb mikor lehet peteérésem?

Mert én egyáltalán nem tudom..nem jött még meg egyszer sem szülés óta. (9 hós fiam van.)

Köszi a segítséget!


2011. szept. 4. 22:40
 1/2 Ceyla ***** válasza:

Szia,

Szerintem nem érdemes, ha csak nem vagy baromi gazdag. :)

Két fajta ovu tesztet ismerek. Az egyik egy mikroszkóp amin azt tudod figyelni, hogy a mintának levett váladék mikor lesz páfrányos, mert az jelenti a pozitívat. Ezt elvileg használhatnád, mert a mikroszkópot csak egyszer kell megvenni, de sokaknál nem jött be és nehezen értelmezhető az eredménye.

Ennél jóval egyszerűbb az-az ovu teszt ami úgy működik mint a terhességi teszt, tehát a vizeletből nyert minta alapján. Ugyan úgy két csík van egy kontroll és egy teszt és az a jó ha a teszt legalább olyan jól látható mint a kontroll. A gyógyszertárakban lehet kapni ha jól emlékszem 5 db van egy csomagban. Tehát tudnod kell kb, mikor van peteérésed és akkor érdemes próbálkozni, illetve kicsit előtte. Lehet a vaterán is venni, több darabosat olcsóbban, de így is szerintem túl drága ahhoz, hogy csak úgy ellövöldözze az ember.

Ha gondolod, próbáld meg a hőmérőzést, ébredés után minden nap azonos időpontban minimum 6 óra alvás kell hozzá és 5 percig kell mérni a hőt szájban vagy hüvelyben digitális hőmérővel is. Ebben az esetben ha van peteérés látni fogod ahogyan egyszer csak feljebb emelkedik a hőmérsékleted és tartósan fent marad. Bővebben a [link] oldalon olvashatsz erről.

2011. szept. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ceyla ***** válasza:
Bár én nem sok reményt látok addig míg az első ciklus nem jelentkezik. Nem kizárt persze, de ritka, hogy ilyenkor van peteérés.
2011. szept. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!