Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehetne MEGELŐZNI a...

Hogyan lehetne MEGELŐZNI a tejcsatorna-elzáródást?

Figyelt kérdés
Légyszi ne azt írjátok, hogy fejjek rendszeresen (ez nálam elég körülményes...), vagy hogy tegyem mellre gyakrabban a babám. Köszi!
2009. okt. 11. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, akkor még azt tudnám javasolni, hogy szopi előtt zuhanyozz le jo meleg vízzel, vagy legalabbis a melleidet. Ha ez sem megy, akkor szopi közben tegyél meleg törölközőt a melledre, de az meg gyorsan kihűl. Én anno vettem jégzselét, amit melegíteni is lehet. Ez be a mikroba, és amikor még elviselhetően meleg, ra a cicire. Ez legalabb tartja a hőt kb negyed órát. Ja, és semmiképpen se masszírozd, nekem legalabbis attól csak még jobban elzáródtak, pedig finom csináltam.
2009. okt. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia. Én is úgy vettem észre, hogy a masszírozás nem igazán segít. Ha már el van záródva, egy kád meleg víz szokta megoldani a problémát. Hol lehet ilyen jégzselét kapni?

Jó lenne tudni, mitől alakul ki egyáltalán, akkor talán meg is lehetne előzni...És még az a furcsa, hogy az első 2 hónapban egyáltalán nem volt ilyen gondom, pedig akkor sem nagyon fejtem.

2009. okt. 11. 15:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálam az okozott gondot, hogy a melltartót nem vettem le szoptatáskor, hanem csak kibuktattam a fél cicim belőle, így eléggé nyomta a cicim a melltartó, de ezt akkor észre se vettem, csak mikor már kész volt a baj. Én tehát erre hívom fel a figyelmed: semmi szoros melltartó! a többit leírták előttem.
2009. okt. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! nekem nincs jégzselém, de egy zacsiba tettem sót, azt melegítettem fel. Nagyon jól tartja a hőt, és só az biztos van mindig otthon.
2009. okt. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jótanácsokat!

A melltartó-kérdés nálam nem jöhet szóba, mert szoptatósban vagyok a nap 24 órájában, nem nyom, nem szorít...

A meleg só viszont jó ötletnek tűnik, ki fogom próbálni!

2009. okt. 12. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!