Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 8hetes kisfiam van 3hétig...

Xtina22 kérdése:

8hetes kisfiam van 3hétig tudtam szoptatni utána nem volt elég a tejem így át tértünk a tápszerre. Az előbb észre vettem hogy nyomásra még mindig folyik belőle tej. Normális ez?

Figyelt kérdés
2013. jún. 18. 17:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
71%
Na, akkor elmondom, hogy mi van. Rengeteg érzelmi sérült nő van, aki (feltehetően) problémás kapcsolatból végre valahára fel tud mutatni egy gyereket. És innentől ez a szegény gyerek csak egy eszköz, hogy anyu sérült lelkét begyógyítsa, azaz, hogy anyu, életében egyszer, valami sikerélményt is átélhessen. Ehhez mondjuk hozzájön, hogy anyu jó szoptatógéneket örökölt, és bumm! Kész is van a 21. SZÁZADI ERŐSZAKOS, SZOPTATÁSMÁNIÁS ŐSANYA, aki sajnálja tőled a szexelni akarást (amiben esetleg zavar a csöpögő melled), a magabiztosságodat, amivel mered a saját ágyában altatni a csecsemődet, az esetleg drága babakocsidat, a kiegyensúlyozott lelkivilágodat, ami megengedi, hogy ne hidd méregnek a tápszert, és egyáltalán azt az igényedet, hogy az anyaság mellett nőnek is meg szeretnél maradni (nem rád értem, hanem sok más anyukára, aki esetleg még kis is meri mondani, hogy ebben-abban zavarja a szoptatás). Hát...erőszakmamik, nem lennék a 20 hónapig csakazértis szoptatott szegény gyerekeitek helyében.
2013. jún. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
61%
Folyt. Itt még épp egybeesik az érdeketek a gyereketekével (hiszen neki is jó a szoptatás), ezért azt hiszitek nem káros ez a hozzáállás. Aztán hamarosan már nem, és akkor...hoppá. Nagy bajban lesztek. Inkább egy csepp anyatejet se kapjon a gyerek, minthogy anyu lelki sebeinek gyógyírjeként szenvedje végig az egész életét.
2013. jún. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
84%

Tök normális, hogy jön még a tejed, el fog múlni hamarosan, ne aggódj.

"Teletömöd tápival"? Miért tömné tele? Szerintem csak simán megeteti, ahogy te is a tiédet. "Éjjel egyedül alszik..." Na igen, ez minden anyuka álma, aztán ha valakinek sikerül, akkor mindenki irigykedik. Hát bizony, vannak gyerekek akik végigalusszák az éjszakát, tápszerrel vagy tejjel, gyakorlatilag lényegtelen (mert ezeknél a gyerekeknél tényleg lényegtelen), és igen, a saját ágyukban. Van ilyen. El kell fogadni. Anyuka netalán tegye be a saját ágyába csak azért, mert ő szeretethiányos? Foglalkozzon Apukával és örüljön, mint majom a farkának. A babakocsira, pihenőszékre, és nyugodt lelkű anyukákra meg irigykedjen csak a sok gyerekét magárakötő 4 éves korig szoptató szőrőslábú mami.

2013. jún. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
70%
"inkább cumisüvegeztél, hogy éjjel ne kelljen vele kínlódni és a tápszer kényelmesebb" Őőőőő? Tessék? Másról sem szólnak a szoptass sokáig-oldalak, minthogy milyen kényelmes, csak előkapod a cicit, és kész. Most akkor hogy is van ez? Szerintem úgy, hogy bunkók vagytok. Kérdező, szarni rájuk! Pár hét múlva el fog apadni teljesen, ha eleged van, akkor a patikában tudsz homeo-bogyót venni elapasztásra.
2013. jún. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Okostojasnak uzenem en is: Konnyebb tapszerezni mint szoptatni? Aham...tapszer: vizforralas,cumisuveg sterilizalas. Ejjel ha sir a gyerek felalomban elkesziteni a tapszert, addig uvolt a baba amivel felebreszt mindenkit,megnyugtatni,hogy egyaltalan enni tudjon. Baratnom sirva meselte el,hogy ez az ejszakai muszak naluk.

Nekem anyatejes a gyerekem, nalunk a kovetkezo a sztori: ejszaka nyoszorog a gyerek, cicire rakom, eszik amennyi jol esik neki es kb 10 perc mulva mar alszik megint mindenki.

Most akkor melyik is a kegyelmesebb???


egy 9 honapja szoptato anyuka

2013. jún. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 morisszon ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én pontosan ugyanebben a cipőben jártam, mint Te. Tökéletesen megértem problémádat. A szomszédos patika Laktoherb tea-eladásban szerintem rajtam gazdagodott meg, Moremilket szedtem, görögszéna kapszulát szedtem, infráztam, próbáltam fejni stb. A dédi megpróbálta a jólbevált régi praktikákat: borlevest ettem például, a rengeteg alk.mentes sörröl már nem is beszélek...de sajnos nem volt elég a tejem, 30-40 ml-nél sosem volt több. Ráadásul az egyik mellem begyulladt...szóval átérzem a helyzeted.

Kényelem? Hát a szoptatásnál kényelmesebb dolog nincsen. A tápszer drága, még felírva is, és az elkészítés sem addig tart amíg előkapod a cicit. Nem is beszélve arról, ha az ember elmegy otthonról valahova. A kislányom most 21 hónapos, nem beteges, nem felfújt, mert ugye "teletömni" a gyereket tápszerrel - kerdves negatív kommentelő - annyit jelent, hogy elkészítem a dobozra írt javasolt mennyiséget.

Akik olyan magasfokú empátiával vannak megáldva, mint aki leszólt Téged, azoknak az életükben legyen az a legnagyobb sikerélmény, hogy szoptatni tudják, vagy tudták a gyermeküket. "Nyálfröcsögtetve" kiabálják csak büszkén a világnak, hogy ők a mintaanyák. Nekem nagyobb örömet okoz, hogy a lányom egészséges, gyöngyörűen beszél és mindennap elmondja, hogy szeret.

Hasonló viták szoktak kirobbani a természetes úton szült és a császáros anyukák között. Én természetes úton szültem, de soha nem bántanám azt, aki császárral szült, mert nem tudni mi áll a háttérben. Soha nem kiabáltam a világba, hogy milyen stramm nő vagyok, hogy természetesen, fájdalomcsillapítás nélkül szültem.

A kisfiad hidd el, ugyanúgy fog hozzád ragaszkodni, semmivel sem kap kevesebb szeretet.

Sok örömet kívánok Nektek!

2013. jún. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen minden KEDVES válaszolónak...

Kedves utolsó nekem is többet jelent és boldoggá tesz az a tudat ha látom és hallom a kicsim mosolyát h jókedvű nem pedig mint az elején h állandóan sírt míg rá nem jöttünk h a tejem nem elég...első hetekbe nagyon nehéz volt már a szülési depresszió kerülgetett idegesített h nem tudok segíteni a kicsikémen...egyébként császárral született meg a kisfiam mert leesett a szívhangja... :'( életembe nem aggódtam még így senkiért mint a kisfiamért szörnyű volt..de nem bánom h nem természetesen jött a világra az a lényeg h egészséges rendbe van vele minden :D

nem kell lenézni azokat a nőket akik császárral szülnek biztos meg van az oka..úgyh nem tudom h itt miért Gyakorin miért kell meg mit lehet ezen veszekedni..lehet h azért kell a császár mert valamelyikük élete forog kockán az azért nem mindegy szerintem :/

és így van egyálltalán nem könnyebb tápszerezni mint szoptatni..szóval az okostojás nem tudom miket beszél..először el kellene gondolkodnia mielőtt beszél de hát az okoskodás meg bunkóskodás az megy..

2013. jún. 21. 15:39
 18/19 xStefix ***** válasza:

Kedves Kérdező, igen, normális, a hormonális változások miatt.

Namost, én nem szeretnék senkivel sem egy csoportba sorolódni, de magának a ténynek, amit feljebb említettek, lehet valós alapja. Az, hogy a melledből még csöpög a tej, valóban jele lehet annak, hogy még működnek a szervezetedben a tejtermelést segítő folyamatok, vagyis elméletileg lehet, hogy még lenne lehetőséged szoptatni, vagy legalábbis anyatejet fejni a babádnak.

Nem tudom, hogy az elmúlt hetekben mi történt veled és a babáddal, és végül miért nem sikerült a szoptatás, de ha úgy érzed, hogy tennél még egy próbát, érdemes lenne szakember segítségét kérni a szopihoz való visszatérés érdekében. Nem biztos, hogy sikerülne, de amit tapasztalsz, az arra utal, hogy a tested még "emlékszik" a dolgára. - De természetesen a saját belátásod alapján dönts.


Még annyit, hogy ez a tejcsöpögés hosszú hónapokig megmaradhat, de ez normális.

2013. jún. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező. Ne foglalkozz a rosszindulatú megjegyzésekkel. Én már a kórházba szenvedtem a szoptatással. Még a csecsemősök se tudták rátenni, ha meg sikerült, kiköpte, sírt, elaludt, akármit csináltam.Sokat fogyott és tápszert kapott, amit a gyerekorvos a kórházba javasolt, hisz nem hagyhattam én sem h éhezzen. Alig volt tejem, pár csepp.Vettünk mellszívót, és nekiálltam, na ha másképp nem majd így.De 20-30 ml/ nap. Nem indult be. Sose lehetett cicire tenni, kiköpte kezdetektől. A csecsemős nővérek sem értették.Annyi próbát tettem, alkohol mentes sört is ittam, mert llítólag jó, pedig ki nem állhatom, de szakemberek javasolták, teát is próbáltam de semmi.Mindig fejtem neki, hisz pár csepp is pár csepp, minden cseppet kihasználtam, de 2 hó után lecsökkent napi 10ml-re és leállt.Nálunk a családba sokaknak volt ilyen problémájuk.

Cinikusoknak: Nem volt könnyebb a tápszer.Főleg mikor nem tudtak rendelni készlethiány miatt, és én magam körbetelefonáltam a megyét és magam autóztam érte, hogy hétvégére legyen enni neki. Nagy élmény volt.Meg éjszaka felkelni, kínlódni, és hallgatni, addig h éhes, ahelyett hogy szopizna.Egyáltalán nem könnyű.Anyagilag sem.

De enni kell. Jobb az anyatej, de csak mert valaki, nem tudja etetni, bármi oknál fogva, nem kell szidni, meg okosnak lenni, hisz szerintem sokak nem jókedvükből teszik. Ma egézséges, nem beteges vidám élénk 8 hós a leánykám.

2013. jún. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!