Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem akar szopni a kisbabám?

Miért nem akar szopni a kisbabám?

Figyelt kérdés
Anyukák segítsetek!5 hetes a picikém.Eddig nagyon jól szopott,igény szerint kapta a cicit.A születése óta 1 kg-ot hizott.Tegnap óta viszont azt vettem észre,hogy szoptatáskor egyet-kettőt sziv a cicin utána pedig csak cumizik,és ezt csinálná a végtelenségig.Szopcsi után pedig szinte az egészet visszabukja,ugyhogy gondolom jól sem lakik.Emellett szinte egész nap sír,és semmit nem alszik.Éjszaka viszont szépen alukál.Tejem az van bőven.Nem tudom mit tegyek,már nagyon kétségbe vagyok esve,mert látom hogy valamitől nagyon szenved a picikém.Nem tudom,hogy az közrejátszik-e hogy negyedik napja nem tudott kakilni.Gondolom a közérzetét befolyásolja,de nem tudom hogy kihat-e az evésre.Minden javaslatot és hozzászólást örömmel veszek!
2008. jún. 22. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Próbáltál már adni neki enyhe hashajtót? Lehet, hogy valóban az a gondja, hogy nem kakil, és a cicivel csak vigasztalódik, de enni nem akar. De lehet, hogy érdemes lenne a gyerekorvossal konzultálni, hogy mit tegyél. Esetleg finoman masszírozd a kis végbélnyílását, hátha segít a kakilásban.
2008. jún. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem hivd a gyerekorvost, emrt ebbe a nagy melegbe nagy szuksege van a picinek az evesre es foleg az ivasra, amit ugye cicibol kap.

2008. jún. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Egy 5 hetes babának bizonyos rendszerének kell lennie. Ébredés-szopcsi-nézegetés-elálmosodás-alvás.Probléma adotthat,hogy soha nem éhezik meg a pár kortyok miatt. Szerintem a baba kiabálja a megoldást, csak az aggódás miatt nem érted. Nyugodtan tarts akár 3 óránkénti szopásközt. Ne legyen mindig ölben, kapjon evés és böfi után szabadfoglalkozást, engedd nézegetni. Figyelj az elálmosodás jeleire-néz, de nem lát, ásitozik. Ilyenkor segíthetsz az elalvásban: MINDIG UGYAN ÚGY. pl. ha ölben van álmosodáskor, adj egy puszit babádnak, tedd le kiságyába oldalt vagy hasra. Simizd a hátát,buksiját, homlokát. Közben halkan énekelj 2-3 andalító altató dalocskát, majd tégy CD-én 2-3 relaxációs zenét.Alváshoz egy vékony, puha takaróba vagy pelenkába csomagolhatod. Szeretik a babák, biztonság érzetét nyújtja. FONTOS, hogy mindig ugyanaz legyen az altatási protokoll. Így tanulja meg a csöpség, hogy kötődjön a történtekhez. Egy idő múlva, már az első simiknél elindul az álmok földjére. FIGYELEM!!! Ha elszalasztod a jeleket a baba "kiabálni" fog, mert nem kellemes érzés álmosnak lenni. Egy idő után még meg is éberedik-kimegy az álom a szeméből- és ekkor már azért fog sírni: miért akarják elaltatni.Még valami. A picurik szeretnek ott felébredni, ahol elalszanak. A felületes alvás idején kukucskálnak.Ha nem azt látja, amit elalvásnál, felébredhet.
2008. jún. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia ismét. Abban a korban vagytok, amikor a szopcsis babáknál előfordul élettani székrekedés.Általában nem zavarja a piciket. Minket felnőtteket annál jobban. A leírtak alapján úgy gondolom elérkeztetek ahhoz a naphoz , amikor már zavarja. Mit tehetsz? Olajos kézzel minden tisztábatevéskor megmasszírozhatod hasát-órajárással megegyező irányba.Megtornáztathatod-lábával mintha biciklizne, pocakjára tolod többször térdét. Közben hőmérőzheted a popsiját-bekrémezett hőmérővel ingert válthatsz ki ill. segítheted a szelek eltávozását. Napközben több alkalommal passzív tornáztathatod. Ha ezek nem segítenek 3-4. nap használhatsz Glicerines/ fonetikusan írom/ kúpot-gyógyszertárban kapsz.Homeopátiás szer is van amit folyamatosan használhatsz. Lehet, hogy az INFACOL csepp rendszeres adása is segít.
2008. jún. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a gyors válaszokat!Ma az esti szopcsizáskor már jobb volt a helyzet!Bár kaki még mindig nincs:(Viszont pisi az bőven van,minden pelusa pisis tisztába tevéskor.Gondolom akkor csak elég folyadékot kaphat.Anyukám szerint ez a nagy meleg is bánthatja a kicsit.
2008. jún. 22. 20:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia. Igaza van anyukádnak, a meleg is zavarhatja a babát. Sőt! Ők már napokkal előre megérzik a következő frontot.Megfegyelheted akár, hogy hogyan viselkedik meleg ill. hidegfront közeledtével.
2008. jún. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A kislányom most 2 hónapos, de Nekünk is volt ilyen, hogy nem tudott kakilni 5 napig! Felhívtam az ügyeletet, s ott azt tanácsolták, hogy reggel az első szopizás előtt adjak neki 50ml nagyon édesre megfőzött kamillateát vagy lázmérővel ingereljem a végbelkimenetét lázmérővel. Bár nekem az szokott segíteni, ha ilyenkor megszoptatom még, s akkor kijön neki. Próbáld ki, ha ezek nem segítenek, akkor vidd el a dokihoz, s segítenek Neki egy kis szélcsővel. Drukkolok, csak nyugodj meg!

2008. jún. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!