Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Babám 3 hónapos és napközben...

Babám 3 hónapos és napközben nincs annyi tejem amennyit elég lenne neki, ezért szeretném elkezdeni a hozzátáplálást. Jó ötlet?

Figyelt kérdés
Almával, barackkal vagy tejpéppel kezdjem? Csak az ebéd után adnék neki. És mennyit egyén kb. ha 100-at szopik és 80 hiányzik meg neki? Amennyi neki jól esik?

2013. jún. 23. 21:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Én inkább pótolnám tápszerrel, minthogy hozzátápláljam.Mindkét gyerkőcömet 4 hónapos kora után kezdtem almával,majd barackkal, krumplival, répával.
2013. jún. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
Honan gondolod h kevés?? Nem hizik??
2013. jún. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztos, hogy nem elég a tejed, és nem is tudod növelni a mennyiségét, akkor tápszert adj neki. Nagyon korai lenne a hozzátáplálást elkezdeni. Babától függően 4-6 hónapos korában lehet elkezdeni. Személy szerint én megvártam a 6 hónapot, mivel a baba gyomrát csak megterheled, amig nincsenek a megfelelő enzimek, amik lebontanák a kaját.
2013. jún. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Még nagyon korai a hozzátáplálás. A tápos babákat szokták 4, az anyatejes babákat 6 hónaposan hozzátáplálni. Ha van alkalmanként 100 ml tejed, abból nem nehéz 180-at csinálni! Sok folyadék, elegendő étel, és tedd többször mellre, az a legtutibb. Ha 2 napig sűrűbben szoptatod, és sok időt hagysz neki (komfortszopira is) akkor a 3. napon már biztos több tejed lesz. A picurkák gyomra még nem érett meg más ételre, én a helyedben szoptatni próbálnám 6 hós koráig.
2013. jún. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
10%
Leghamarabb 3,5 hónaposan kezd meg a hozzátáplálást. Én is akkor kezdtem. Előbb még csak tejet vagy tápszert kaphat.
2013. jún. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Én is úgy terveztem, hogy 6 hónapos koráig csak szopni fog, de annyira sír a napközbeni etetések után, hogy félek hogy nagyon éhes...vagy nincs tele. Amúgy nagyon nagy baba és erős, olyan mint egy 5-6 hónapos. Kedden megyünk oltásra, megkérdezem majd az orvost is. Tápszert nem adnék neki, mert este a napi lefejt tejem cumisüvegből kapja és nem adnék többször abból. Poharból meg nem akart. Kanállal esetleg... Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2013. jún. 23. 21:47
 7/17 anonim ***** válasza:
52%

Hát ha etetések után fáj a hasa,az nem azért van mert éhes,hanem mert fáj a hasa!!!!

Honnan vetted ezt a hülyeséget,hogy éhes marad??

2013. jún. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Azért ennyi idő után meg tudom állapítani a saját gyerekemről, hogy mikor éhes és mikor fáj a hasa. És hidd el, tudom hogy nem lakik jól, mert pontosan tudom mikor elégedett és ilyenkor nem az. A kérdésem az volt, kinek mi a tapasztalata. A többieknek köszönöm, mindenképpen megkérdezem az orvost, hogy személyre szabva neki mit ajánlanak. Én is várnék még legszívesebben, és nem fogom az orvos vagy a védőnő szavát felülbírálni, ha azt mondják tápszert kapjon, azt fog. :)
2013. jún. 23. 22:12
 9/17 anonim ***** válasza:
27%
Biztos, hogy tápszert adnék. A védőnők már a minél korábbi hozzátáplálást szokták ajánlani, ami egy jó nagy baromság. Kóstolni kóstolhat ízeket, de ahhoz, hogy jól lakjon rendes pépeket kell ennie, ami ugye a hozzátáplálás későbbi szakaszában van, amikor már hozzászokott az új dolgokhoz.
2013. jún. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Jó, akkor várok még. Próbálkozom növelni a tej mennyiséget! :)
2013. jún. 23. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!