Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet úgy csinálni a hozzátápl...

Lehet úgy csinálni a hozzátáplálást hogy kicsi tápszert belekeverek az üveges bébiételbe? Persze csak a főzelékekbe, gyümölcsökbe nem. Vagy rossz ötlet?

Figyelt kérdés
2008. júl. 16. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Én igyekeznék minél előbb kiiktatnio a tápszert. Jobb nem tudni mi van benne. Nekem meggyőződésem, hogy az anyák azért vannak direkt félretájékoztatva a szoptatás terén, hogy a gyógyszeripar megéljen a sok eladott tápszerből..
2008. júl. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
sajnos 2 hetes kora óta tápszeres a babó, és most 5 hónapos igy még szüksége van tápszerre
2008. júl. 16. 10:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolónak üzenem, hogy sajnos nem minden édesanya tudja szoptatni a kicsikéjét. Különböző okok miatt. A mai tápszerek jó minőségűek ezért ne aggódj, de szerintem a tápszer belekeverését a bébiételbe inkább a védőnőtől kérdezd meg. Én amikor még volt tejcsim (mert csak egy hétig volt sajnos), akkor fagyasztottam le, és amikor elkezdem majd a hozzátáplálást akkor azt fogom belekeverni a kajájába. Te nem tudtál lefagyasztani agyatejcsit? A gyógyszer ipar pedig valóban belőlünk él, de a minőséget nem hagyagolhatják el mert túl nagy a konkurencia. És ha nincs anyatej akkor ha tetszik ha nem tápszeren kell felnevelni a kisbabánkat. Sajnos.
2008. júl. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én összekevertem a főzelékkel a tápszert. Ha az anyatejjel össze lehet, akkor tápszerrel is. Jobb lett az állaga, folyékonyabb lett, így talán könnyebben elfogadja a kicsi. (Bár az én lányom így se ette meg a répát, inkább a borsót szerette, az édesebb.) Idővel majd próbáld elhagyni belőle, hogy úgy is megszeresse.
2008. júl. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyetértek az utobbi válaszokkal, kivéve az elsőt!



Dia - 7 hós kislány anyukája

2008. júl. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Én nem tettem bele tápszert, szerintem nem kell az oda. Valahogy én úgy éreztem, nem jó keverni a kettőt, inkább szokja meg az ételek természetes ízét már elsőre. Amúg is nem nagyon jó üvegeset adni csak, mert akkor később nem fogja úgy megenni a házikosztot. Ha meg te magad főzöl, akkor tudod hígabbra is főzni, és máris kellemesebb a babának.
2008. júl. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha higítani szeretnéd a tápszerrel, akkor inkább babavizet használj a higításhoz! Ha azért szeretnél adni hozzá tápszert, mert kevés a főzi/gyümölcs, akko viszont csináld úgy, hogy először főzelék/gyümölcs és utána igény szerint a tápszer. Idővel elég lesz csak a főzelék is. Meg kell szoknia a babának az állagát és az ízét!

Jó babázást! Remélem, tudtam kicsit segíteni?!

2008. júl. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Az ok, hogy valaki nem tud szoptatni (vagyis nem, mert a nők 95%-a tudna csak a félreinfó miatt nem megy), de akkor a tápszert csak a legszükségesebb ideig kell adni. Ettől miért rossz a válaszom?? Gondolkodni kell, nem hinni a reklámokban.. Ha elapadna a tejem, tuti akkor sem kapna a kislányom tápszert. De nem apad el, mert nincs cumink, cumisüvegünk, nem adok vizet, teát és nem is méricskélek.

Hajrá mindenkinek!!!

2008. júl. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!