Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Császáros,3 hetes kislány...

Császáros,3 hetes kislány anyukája vagyok és még mindig nem lövellt be a tejem. Van még rá esély, hogy belövell?

Figyelt kérdés
Van tejem, de nem sok.2 ciciből általában 80-90 grammokat szopizik. Próbálom fejegetni az Aventes kézi mellszívóval, de szinte alig jön belőle valami. Még 5 gramm sincs. Hogyan szaporíthatnám a tejem?
2009. okt. 14. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tedd sűrűn mellre a kicsit és igyál sok folyadékot kb. 3-4 litert naponta és igyál tejszaporító teát több féle is van a gyógyszertárban vagy dm, rossmann, müller- ben. Nekem segített.

2009. okt. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyi mennyiség elegendő, nekem is ennyit evett a babám ilyenkor. A lényeg, hogy akkor is fejjél két szopi között ha csak kevés jön, ettől fog nőni a mennyisége. Nekem is aventes kézi van és abból sokkal kevesebbet tudtam kiszivni, mint még a korházban a gépivel, abból kijött 30-40 is. Én is császáros voltam.
2009. okt. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy tuti recept, nekem dupla annyi tejem lett tőle, és másnak is rengeteg lett, aki ezt itta!

kerti kakukkfű 50g

ánizsmag 50g

édeskömény 50g

csipkebogyó 50g

csalánlevél 50g

majoranna 25g

kecskeruta 25g

Ezeket öntsd bele egy nejlonzacsiba, és jól rázd össze!

Fél liter vízhez,egy púpos evőkanállal szükséges.

Én úgy szoktam, hogy 2litert csinálok egyszerre, és ahhoz akkor ugye 4 kanállal adok.Leforrázom,lefedem,10 percig állni hagyom, leszűröm, aztán iszogatom egész nap.Legalább 3 litert egy nap.Nem szabad ízesíteni!

Nekem reggel egy ciciből jött max.80ml.Miután ezt iszogatom, ma a második napja,reggel szopizott egy ciciből 110ml-t, és még utána kifejtem 50ml-t!!

Szurkolok!

2009. okt. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha fejsz, akkor az Avent kézi mellszívóból vett ki a membránt, ami a tölcsérben van. Sokkal hatékonyabb lesz a szívás.
2009. okt. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én is császárral szültem 17 napja, és én sem tudom azóta sem, van-e elég tejem, mivel 4kg körül van a babám, és egy napot mértem, és csak 330g-ot evett. Volt olyan hogy fél óra szopizás után rátettem a mérlegre, és csak 10-20g-ot evett! Mondjuk alszik fele időben. De két ciciből is max 60-70g-ot eszik. Viszont az első héten itthon 30dkg-ot hízott, szépem kerekedik, van napi 4-5 kakis pelus, úgyhogy remélem nincs min aggódni (szerintem neked sem). A védőnőm szerint nem minden baba hasznosít egyformán, van amelyiknek jóval kevesebb is elég!
2009. okt. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!