Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem fogadja el anyósom,...

Miért nem fogadja el anyósom, hogy nem tudom szoptatni a lányomat?

Figyelt kérdés

2 hetes a kislányom, alig van tejem. Általában 15-20 ml-t tud kiszívni a két mellemből, hiába is teszem gyakran mellre. Anyós már teljesen kiidegel.

Már a kórházban kezdte, este 11-kor született a lányom, ők másnap reggel jöttek be hozzám, és már rögtön azzal kezdte, hogy van már jó sok tejem? Tudom már rendesen szoptatni a kicsit? Mikor mondtam, hogy még nincs tejem kiakadt teljesen. Azóta is folyamatosan szekál. Azt mondja azért nincs tejem mert én nem is akarok szoptatni, mert ilyen nincs hogy egy anya ne tudja szoptatni a gyerekét! A múltkor már azt mondta, hogy hagyjam hogy megnézze a mellemet, majd ő jól megnyomkodja és egyből lesz tejem. Persze nem engedtem neki. Most azzal jött, hogy elvisz egy szakemberhez, hogy megnézze mi a baj velem, hogy nincs tejem. Teljesen oda van attól, hogy tápszeres a kicsi, és csak ilyen kevés anyatejet tud kiszívni. Persze ezeket nem a párom előtt mondja, hanem csak nekem. Már említettem a férjemnek hogy szóljon az anyjának ne nyaggasson folyton, de olyankor mindig azt mondja a páromnak, hogy ő csak jót akar, nem zaklat engem, csak én veszem rossz néven azokat amiket mond. Miért nem fogadja el, hogy nem tudok szoptatni és kész? Más is volt így?


2013. júl. 9. 14:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azért szól bele, mert hagyod! Nagyon nagyon komolyan tudok reagálni a magánéletemet ért támadásokkal szemben, és neked is ezt javaslom! Nyíltan és egyenesen mondom meg midnenkinek, aki túllépi a határt! Nincs is ilyen problémánk és szerintem nem is lesz a jövőben! Az anyósnak semmi köze sem a melledhez, sem a szoptatáshoz! És nem a férjed segítsége kell ahhoz, hogy abbahagyja. Csak nyisd ki a szád!
2013. júl. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Huh. Ha ilyen anyósom lenne, lehet hogy én se tudnék.

Teljesen kirázott a hideg, ahogy olvasom. Brr.

Ráadásul szülés után az ember lánya baromi érzékeny.


Valahogy ki kéne iktatni anyósodat. Az első hat hétben ne tegye be a lábát hozzátok, és a férjednél érdeklődjön a kicsi felől, meg nézzen fényképeket, manapság ez már nem probléma.


Te meg próbálj megnyugodni, pihenni.

Ha fontosnak érzed a szoptatást (nem anyósod, hanem magatok miatt!), akkor keress fel egy jó szopis tanácsadót (www.ibclc.hu), és úgy helyre billenhetnek a dolgok, két hetes, még nagyon pici, simán fel lehet hozni azt a tejecskét megfelelő körülmények között.


Kb. biztosra veszem, hogy anyósod miatti stressz az, ami miatt ki vagy mint a liba. NEm is csodálom...

2013. júl. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a be se engedném a lakásba, ha így beszélne velem.
2013. júl. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Inkább nem kezdem fikázni az anyósod és nem firtatom az általam becsült intelligencia szintjét sem. Az, hogy kevés a tejed, arról nem feltétlenül te tehetsz. Ha ezt nem képes felfogni, az elég sajnálatos.


Viszont vannak módszerek amivel serkenthető a tejtermelődés és érdemes kipróbálni. Párom nővére búzasört ivott esténként 1 decivel, az nagyon megindította neki. Ki lehet még próbálni a teákat is vagy a homeos bogyókat. Emellett persze tanácsos minél többször mellre tenni a bébikét, de ezt te is tudod. Bízom benne, hogy tudtam segíteni.


Sok-sok egészséget,boldogságot kívánok nektek! :)

2013. júl. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a tejbegríz vált be és a tésztafélék,meg persze napi 3l folyadék.

(meg mikor evett a fiam,utána ami maradt benne,kifejtem.Először ez 0 volt,aztán egyre több.utána már tele volt a fagyasztó.nem adtam fel,bár igy meg tul sok tejem lett.ugyanis a baba nem eszik tovább ha üres,de fejéssel ugy érzi a test,mintha még enni akarna.

2013. júl. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Engem nem szekáltak, de már attól teljesen kivoltam, hogy kérdezgették egyfolytában, hogy "na, van már tejcsi?". Úgy kiborultam, hogy nem is lett valami sok.:( Ettem homeos bogyókat, ittam teákat, ittam sört, meg rengeteg folyadékot és mellszívóztam. Több lett valóban, de nem volt neki elég sosem.:(

Férjem kitalálta, hogy ha valaki kérdezi, hogy szopik-e, akkor azt kell mondani, hogy igen, persze. Ugyanis senkinek semmi köze hozzá, és nem is értem, hogy miért kérdezi ezt mindenki. Nagyon érzékeny pontom ez nekem is.:(

Mond meg anyósodnak, hogy szopik a baba és rengeteg tejed van.:)

2013. júl. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért nincs tejed, mert az anyósod kiidegel! Ne hagyd magad! Egy házban laktok? Küldd el a pi@ ába, már bocs!
2013. júl. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Miért nem fogadja el, hogy nem tudok szoptatni és kész?"


mert úgy érzi, h letettél róla, nem próbálkozol eléggé, tápos lesz a baba (egyébként az, ha az első 6 hétben még küszködsz a szoptatással, nem jelenti azt, h egyáltalán nem lesz tejed). szerinte túl könnyen feladtad, valószínűleg tényleg nem tartod annyira fontosnak, h anyatejjel tápláld és ez őt zavarja.


abban igazad van, h ilyen mértékben nem avatkozhat bele, pláne nem nézegetheti, nyomkodhatja a mellbimbódat (uramisten!). a nagymamák amúgy már csak ilyenek. az én anyum kenyérre lehet kenni, a bátyám és a menye 12 éve vannak együtt, soha semmibe nem szólt bele, bármit megtesz, amire kérik, tiszteletben tartja a nevelési elveiket, szokásaikat, mindent. de amikor megszületett az unoka, kulturáltabban azért, de kimondottan rámenősen látta el tanácsokkal a tesóm párját és nagyon is forszírozta a szoptatást, a tejfejést, a az alkoholmentes sör ivást (szinte beleerőltette), már én mondtam neki négyszemközt, h hagyja ezt abba, mert az anyuka rendsen a sírás határán volt. ahogy anyum hazament, abba is hagyta a szoptatást és tápszeres lett a baba, holott anyum szerint jól haladtak és már kezdett megindulni a teje. azóta is megjegyzi néha, h tudott volna szoptatni, ha akart volna


egy szóval, ne kérdezd miért, de ez egy nagyon komoly becsípődés a nagymamáknál, neked kell kezelned és kordában tartanod. húzd meg a határokat, hozd tudomására, h meddig mehet el.

2013. júl. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A nagymamák elfelejtik, hogy ők "csak" nagymamák, és pont az ilyen erőszakos viselkedés miatt zárjak ki őket az unoka életéből.

A segítés merüljön ki abban, hogy abban segít, amiben kérik a segítségét.

Fenntartom, hogy a kérdező azért nem tud szoptatni, mert az anyósa olyan szinten flusztrálja a nagy segíteniakarásával, hogy pszichés ok miatt nincs elég teje.

2013. júl. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magad. Engem ikrekkel császároztak és 4. napon otthon voltunk, terv császár volt+a babákkal bent töltött idő alatt kb. 10 órát aludtam, ez nem használ a tejtermelődésnek. Megérkeztek másnap, szopnak? Nem!! A szeme kimeredt (de szó szerint) és kérdés, Mert? Hát ilyen rosszul vagyok összerakva?? MOndtam neki hagyjon békén, ha tápszeresek lesznek sem érdekel, más is felnőtt tápszeren. Hozzátartozik, hogy extra hasfájósak voltak se éjjelem se nappalom nem volt, férjem 4 napig tudott itthon maradni velünk és még volt egy akkor 2,5 éves lányom.
2013. júl. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!