Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi van akkor, ha az antibiotik...

Mi van akkor, ha az antibiotikum miatt nem fogok tudni szoptatni? Többi lent.

Figyelt kérdés

6 hós a babám, napi 3 alkalommal még szoptatom, a fogam miatt elképzelhető hogy esélyes az antibiotikum.

5 napig kell majd szednem, azt mondta az orvos.

Ha ilyen sokáig nem fogom tudni szoptatni a babámat, akkor lőttek a szoptatásnak, vagy utána megint minden a régi lesz, és elfogadja a mellem, illetve fog termelődni tej?

Természetesen akkor ki fogom fejni amennyit tudok..



2013. júl. 3. 19:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Próbáld az orvossal megbeszélni a problémát, hát ha lehet még egy kicsit húzni vagy más gyógyszert is tud adni. Nem biztos, hogy egy hét alatt leszokik a ciciről, fejed minden képen ne ad fel már most. Esetleg azzal nem lehetne taktikázni, hogy reggel beszeded a gyógyszert és este szoptatsz? Beszéld meg a dokival biztosan találtok valami megoldást. Ha pedig nem lehet szoptatni akkor is fejjed, ne add fel!
2013. júl. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Van olyan antibiotikum is, amit lehet szedni szoptatás alatt is, most én is éppen olyat szedek (mondjuk ez légúti fertőzésre való, de hátha van abból is amire neked kellene).

Mondjuk az én kisfiam már 20 hónapos, de én is nagy szószban lennék, ha nem tudna szopizni, mert ő meg még nagyon cicis, tuti lenne pár átordított éjszakánk (és nappalunk).

De szerintem ha fejed, akkor nem fog elapadni, csak az a kérdés, hogy el fogja-e fogadni.

Ezt sajnos előre nem lehet megmondani, de sok sikert, remélem sikerül megoldani a problémát!

2013. júl. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Már 3. gyerekemet szoptatom, és többször kellett antibiotikum. Vannak olyanok, amiket lehet szedni szoptatás mellett is. Kifejezetten ilyet kérjél.

Én ragaszkodtam a szoptatáshoz, kénytelen voltak az orvosok utána nézni, hogy mit lehet akkor adni nekem.

2013. júl. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

nem tudom húzni és már nem is akarom, mert szerintem durván begyulladt a gyökérkezelt fogam. :(

már rég' le kellett volna húzni a gyulladást.

csak azért nem kértem az antibiotikumot, mert szoptatok.

2013. júl. 3. 21:41
 5/16 A kérdező kommentje:
bizakodom, remélem a doki tud olyat adni.
2013. júl. 3. 21:42
 6/16 A kérdező kommentje:

legkevesebb az átordított éjszaka-nappal. :)

ráadásul a tápszert utálja, cumisüveg felejtős, így nem tudom mi lesz. hozzátáplálom, ha nagyon akarnám ki tudnám már váltani az összes étkezést a reggeli és az esti szopin kívül, de még nem akarom, úgyhogy szoptatom:

reggel, délben, este. és van hogy többször is.

2013. júl. 3. 21:44
 7/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a biztatást mindenkinek!
2013. júl. 3. 21:44
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem a 4 hònaposom nem tudott szopizni nem règ.Szerencsèm volt mrert nagy függő, iszonyat boldog volt mikor megint lehetett cicizni.Szerintem kanàllal is adhatod a tàpszert addig....Ha fejed rendesen sztem nem lesz gond....Sok sikert
2013. júl. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ilyenkor általában Dalacin C-t vagy Augmentin DUO-t, esetleg Aktil Duo-t szoktak írni. A Dalacin nem a legszerencsésebb választás, én inkább a két A betűset írnám, ezek penicillin-származékok és szoptatás alatt szedhetőek (mellygulladásra is ezt szokták írni). Szóval nem aggódj, fogsz tudni szoptatni a MEGFELELŐ gyógyszerrel!
2013. júl. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

igen, köszönöm mindenkinek az augmentin duo lett a befutó. :)

de még nem kell szednem egyelőre.

2013. júl. 4. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!