Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3,6 kilós 2 hetes babámnak...

3,6 kilós 2 hetes babámnak mennyit "kéne" ennie? Eddig nem méregettem, ma igen és nem tünik elégnek.

Figyelt kérdés
2013. júl. 13. 23:24
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Akkor továbbra se méregesd, mert csak idegesíted magad vele. Én legalábbis így voltam.

Amúgy ez annyira, de annyira egyedi. Vannak nagyobb és kisebb étvágyú babák, némelyek ritkán sokat, mások sűrűn keveset szopnak, az egyik jobban, a másik kevésbé fárad bele, délelőtt/délután kíván többet, stb. A lényeg, ha cicit kér, adj neki, ha kell, félóránként. Ez az első pár hét erről szól, hogy ő megtanul szopni, te megtanulsz szoptatni és megismerni a jelzéseit.

2013. júl. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20%
90-et kellene ennie, minimum 50-70-rt.
2013. júl. 14. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. júl. 14. 07:45
 4/5 anonim ***** válasza:
40%

NINCS minimum ennyit meg annyit, és NEM szabad méregetni egy egészséges gyereket! Szoptasd igény szerint és felejtsd el a parázást. Nincs két egyforma baba, ahogy te sem annyit eszel, mint a szomszéd, igaz?

Örülj a babádnak, így az első hetekben ha kell, félóránként is tedd mellre, ez erről szól, ilyenkor szépen beállítjátok a kereslet-kínálat viszonyt is, hidd el, mindent jól csinálsz, csak dobd a mérleget a fenébe. Azt kéne lapáttal agyonverni, aki egyáltalán kitalálta ezt a robotot csináljunk a kisbabából dolgot.

2013. júl. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A tankönyvi adatok szerint ebben az időben a baba testsúlyát meg kell szorozni 150-el, annyi a napi mennyiség ml-ben amit meg kell ennie, plusz mínusz egy kicsi. (3,6kgX150=540ml) 500-600ml a "normális".

Ha a Te babád 6 alkalom alatt eszi meg, vagy 10 az mindegy, a lényeg, hogy legyen meg!

Ja! És ha méred, akkor ne csak 1 napig mérd, mert lehet, hogy egy kevesebb/több mennyiségű napot kaptál el éppen, hanem inkább 2-3 napon át!

4 hétig mértem - tapasztalat!

Jó babázást! És ne izgulj, esti tej zsírosabb, néha csak inni akar nem telekajálni magát! Minden rendben lesz! 8-)

2013. júl. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!