Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » S. O. S Első baba ês nem...

S. O. S Első baba ês nem tudom mit csinaljak? Fejjek vagy ne fejjek? Többi lennt

Figyelt kérdés
Ugy olvastam ha nem fejem le akkor beall a tej es annyi lesz mindig amennyi a babanak kell...viszont most beijesztettek h lehet hogy keves lesz es mit tudom en..elegge felek mert azt sem akarom h egy tejcsarda legyek!Most vsgyunk 1hetesek és még nem fejtem,eddig még van tejem de felek mivan ha kesobb tenyleg nem lesz!Valaki tudna valami hasznis tanacsot adni?A màsik meg h azt sem tudom h működik ez a fejes mikor kell mennyit fejni?
2013. júl. 21. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Fejni csak abban az esetben kell,ha azt szeretnéd,hogy több tejed legyen!!Ha már most sincs annyi,hogy a babád jól tudna lakni belőle akkor állj neki fejni,hogy többet termeljen a szervezeted.Viszont ha pont annyi van,amennyi elég a babádnak,és jól is lakik rendesen,akkor nem kell fejni,ha csak nem szeretnél esetleg le is fagyasztani!Én rögtön az elejétől fejtem,mert szerettem volna lefagyasztani belőle,sikerült is.Sajnos ezt nem te döntöd el,hogy meddig tudod szoptatni a babádat.. :( Az a jó,ha igény szerint szoptatsz,amikor a babád igényli tedd mellre és így fog beállni a kereslet-kínálat.De ha úgy veszed észre,hogy ennek ellenére is egyre kevesebb a tejed,akkor ebben az esetben is állj neki fejni.Ha akkor sem lesz több tejed,akkor sajnos el kell fogadni,hogy ennyi volt :( Próbálj meg valamilyen szoptatós teát inni(laktoherb,mecsek tejszaporító),vagy esetleg szedhetsz homeopátiás bogyót is,vagy van esetleg more milk kapszula(bár annak nagyon húzós az ára),egyél sok tejterméket és fehérjében gazdag húsokat,zöldségeket,gyümölcsöket.Máshogy nem tudod szinten tartani a tejedet.Ne fogyókúrázz,még nincs itt az ideje.

Fejésnél nem az mennyiséget kell nézni,hogy mennyit tudtál még kifejni,annál az a lényeg,hogy teljesen szívd le a melleidből az összes tejet..amíg jön belőle addig fejd.

Sajnos én már hiába teszem mellre a kisfiamat,hiába fejem,egyre kevesebb a tejem,én már tápszert is adok mellé neki.Sajnos nekem csak eddig volt teljesen anyatejes.Nem tudom meddig lesz még tejem,de szerintem már nem sokáig. :( És megteszek mindent,hogy legyen,de hát semmi nem használ :( Sajnos nekem ez a tapasztalatom,hogy ez a szoptatás ilyen,sajnos nem mi döntjük el,hogy mikor apad el :(


11 hetes baba anyukája

2013. júl. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

jó kérdés, mert szerintem azért valahol mindenkinél más. Viszont az, hogy beáll a tej, kb 6 hetes korára tehető, legalábbis nálunk így volt. Én fejtem, úgy, hogy: ha a baba csak az egyik cicit szívta ki, és szemlátomást jóllakott vele, akkor ezen a cicin lehet próbálkozni fejni (szoptatás után kb fél órán belül), de nem kell a végtelenségig, mert a tej folyamatosan termelődik, én pl 10-20 ml-ket tudtam fejni (amikor már úgy érzed, hogy olyan "plötty" a melled, nem érzel benne csomókat). Ha a baba kérte a másik cicit is, akkor is érdemes ráfejni az elsőre. Szóval nekem így van némi a hűtőben, de csak kb 4 hetes koráig csináltam és nem minden alkalommal (éjszaka nem mindig fejtem, örültem h élek)

Szóval a fejés egyrészt tejszaporító is lehet, főleg az első időkben, és ha csak egy mellből szoptatsz, akkor előfordulhat hogy sok idő eltelik mire sorrakerül a következő mell és ha túlfeszül, akkor begyulladhat, avagy úgy reagál, hogy kevesebbet kezd el termelni. Nekem szerencsére nem volt gyulladásom, de volt idő, amikor egy ciciből szoptattam és pár nap után kevesebbnek bizonyult a tej (meg hát a baba is többet igényelt), úgyhogy áttértem a két cicisre, az azért is jobb, mert nem feszülnek annyira, ha mindkettő le van csapolva :)

2013. júl. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok megint: nekem egy hetesen még alig volt tejem, szóval ha te már a kórházban is tudtál fejni és volt tejed bőven, akkor szerintem csak azért fejj, ha gyulladásgyanús esetleg a cicid és a babád dugig eszi magát, mégsem tudja teljesen kiszívni. Később, amikor már 6 hetes a baba, akkor tudni fogod már, hogy fejj-e vagy sem, nekem nem volt semmi bajom tőle, ha nem fejtem le szopi után, csak ha csomósnak éreztem.
2013. júl. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nem fejtem egyik babámnál sem, igaz igény szerint szoptatok. A lányom most 6 hós, még csak anyatejet kapott. Ha kevés volt az egyik mell, akkor kettőből kapott, ha sűrűn kérte a cicit, súrűn kapta.

Nem iszok semmi tejserkentőt, ha jól szopizik a baba és te egészségesen táplálkozol, akkor a tejtermelés fennmarad. Ne görcsölj ezen, pláne ha van most tejed. Én azt mondom, hogy fejés helyett inkább pihenjél.

Ha a babádnak kevés lesz a tej, akkor súrúbben szoptasd, és akkor a kínálat is több lesz.

A leggyakoribb oka a tej csókkenésének az, hogy gyakoribb szoptatás helyett jön a pótlás cumisüvegből, így a bab kevesebbet fog szopizni, ergó kevesebb lesz a tej.

Szóval ne aggódj előre. Szoptass nyugodtan, miértvapadna el atejed?

2013. júl. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok!! koszi a valaszokat....igazabol enis ezt az igeny szerinti szoptatast akarom csinalni...szoval az utolso valaszolohoz lenne kerdesem... van tejem eszik a baba rendesen csak attol felek mert sokan mondtak ha nem fejem akkor hamarabb elapad. enis 2 mellbol etetek viszonylag jol leszivja ugy hogy nem szokott fajni. van h teljesen,.. min. akarok szoptatni 6 honapig, szoval ha nincs gyulladas vagy tulpangas akkor ne fejjem ugye? nagyon nem akarok fejni,...elore is koszi a valaszt!
2013. júl. 21. 19:39
 6/9 A kérdező kommentje:
Meg valami ereztem egy kis csomot az egyikbe... ilyenkor mi a teendo? ha a baba jol eszik elmulik vagy sem???
2013. júl. 21. 19:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha a baba jól szopizik ne fejj. Amúgy szopi ill. Fejés közben is termelődik tej, sz hogy mennyi a tejleadó reflexe is múlik. Semmi baj nincs, ha nem üríti ki a cicit a baba. Ha úgy érzed feszül, akkor vagy tedd rá a babát soron kívül, hogy annyit szopizzon, hogy ne fájjon, vagy annyit fejj le te( én a babat szoktam "hasznlni")

Ha 2 órn belül szoptatsz, akkor ugyanazt a cicidet add neki, hogy a hátsó zsírosabb tejhez is hozzájusson.

Ha 2 ciciből szoptatsz, akkor azzal kezdjétek a szopit, amelyikkel befejezte.

Ha csomós a cici, akkor én szopi előtt meleg masszírozós zuhany alatt jól ki szoktam masszírozni a csomót, ami fáj ugyan, de legalább nem fog begyulladni. Miközben szoptatsz, nyugodtan masszírozd a csomót a kezeddel, vagy tedd úgy a babat, hogy az állaval nyomja azt a területet.

Én a saját tapasztalatomat írom, remelem tudok segíteni vele!

2013. júl. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, koszi a segitseget..es meg egy kerdesem lenne ha nem baj, mit csinalsz akkor mikor mesz valahova?? Hogyan oldod meg az etetest...ettol is parazok egy kicsit...vagy mindenhol vegyem elo es tegyem a mellemre?? az nem ciki?

persze alltalaban 3 orankent eszik, de egy babanal sose lehet tudni....van h elobb is. attol fugg milyenje van.

2013. júl. 21. 20:05
 9/9 anonim ***** válasza:
Én megmondom őszintén, amíg nagyon pici volt, és volt, hogy óránként szopizott, nem nagyon mentem messzire. Ha előfordult, akkor autóban oldottam meg.
2013. júl. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!