Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 hónapos kisbabám 10 perc...

1 hónapos kisbabám 10 perc alatt 140-160 grammokat szopik. A védönö azt mondta ez sok, mert nem birja meg emészteni csökkentsem a felére, hogy csak 5 percig szoptassam, és 3-4 órát tartsam be. Próbálom de a baba sir és kéri a cicit. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2011. nov. 28. 19:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Adj neki enni, ne vedd el tőle!!ami felesleges úgyis visszabukja!!
2011. nov. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nem tudja megemészteni, látszódik is? Mármint bukik, vagy fáj a hasa vagy van valami tünet?

Mert ha nincs, akkor bizonyára éhes, és neki ennyi az adagja. Én nem venném el tőle, örülnék, hogy jól eszik.

2011. nov. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Disi ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. Nekünk is mondta a védőnő kezdetben, hogy túl sokat eszik, és mondtam a dokibácsinknak, hogy tele van a kakija fehér pöttyökkel, tehát nem emészti meg. Ő azt mondta ne foglalkozzak vele, ami kell neki az felszívódik. Én biztos nem bírnám hallgatni ahogy sír, sosem bírtam...Ráadásul egy idő után normalizálódott a mennyiség. Lehet most van egy fejlődési ugrása ami miatt többet eszik. De ez csak az én véleményem.
2011. nov. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%
Annyit adj neki,amennyit kér. De a 3 órát jó betartani,ha ennyit szopik.
2011. nov. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez az oldal sokat segitett:

www.lll.hu

Itt olvastam azt is, hogy egy kisbabát nem lehet túletetni. Egyáltalán miért méred, hogy mennyit szopik?

Az én kislányomat a kórházi tartózkodás alatt egyszer mérték meg. Mármint azt, hogy mennyit evett. Nagyon aggódtam, mert ébresztették és 2 perc után már aludt is, nem igazán evett. Aggódtam is emiatt, hogy mi lesz a mérés eredménye. Csodák csodája: 2 perc alatt 120g-ot szivott az alig 3 napos babám.

Az vajon nem volt sok egy 3 napos babának?

Azóta sem mérem soha, hogy mennyit eszik. Addig van a mellen, ameddig ő szeretne, annyiszor, ahányszor szeretne.

És mi az, hogy nem birja megemészteni?????

Ha túl sok, azt visszabukja, ha pedig bent marad, akkor az anyatej könnyen emészthető...

Örülj, hogy tudsz szoptatni és van elég tejed. Ha a babád elégedett, akkor ne foglalkozz az efféle tanácsokkal. Ha kétségeid vannak, inkább szoptatási tanácsadót kérdezz, ne a védőnőd (persze vannak köztük ügyesek is)

2011. nov. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

hülyeség amit mond már bocsi...kisfiam is ennyiket evett ennyi idősen, nekem is mondták, hogy vegyem le,de akkor üvöltött...amúgy még annyit hozzátennék, hogy 6 hetes korától napi egyszer 250-290 között evett...a védőnő szeme kigúvadt mikor mondtam neki.

Szoptasd ahogy jó neki, tudja mennyit kell ennie.Ha mégis lenne egy kis fölösleg, azt kibukizza.

2011. nov. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A baba annyit eszik,amennyire igénye van,minden baba más ütemben fejlődik,és anyatejjel nem tudod túletetni,szóval ne aggódj! Már én is kamuzok a védőnőnek,mert a hülyeségei miatt ideiglenesen lecsökkent a tejem,szóval már nem hallgatok rá.
2011. nov. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
első vagyok tök jó hogy mindenki egy véleményen van és mégis lepontoztak :( érdekes
2011. nov. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem bírtam ki, előkerestem mennyit evett 1 hósan a fiam. 130-180 volt az adagja ha 3 óra után evett, de volt hogy gyakrabban kérte mert kánikula volt akkoriban... 5-6 órás alvás után 1,5 óra alatt 2* evett, össz 3 decit... Folytassam?

Nem volt hasfájós, nem bukott, stb....

Sőt ha sokat bukna sem feltétlenül azért van mert sokat eszik, a szomszédom alultáplált (doki mondta) babája nagyon sokat bukott, pedig kevés volt a tej, később pótolni kellett.

2* ette túl magát a fiam, mikor oltás miatt túl nagyot aludt, és akkor kihányta, úgyhogy észre lehet venni ha baj van, és úgyis megoldják.

Ha engedsz a (védő???) nőnek, akkor szépen egyre kevesebb tejed és egy ideges babád lesz.

Ill. ha felére csökkented az időt, valsz nem a felére fog csökkenni a mennyiség, viszont megfosztod a babát az utótejtől, ami a legtápálóbb része. Majd bekeményedik ettől a melled, és fejheted, így az utótej a kukában végzi. Ha nem akarod hogy bekeményedjen, akkor meg azzal a mellel kell kezdeni legközelebb, így viszont már végképp nem tudhatod mennyi ideig hagyd rajta, átrakd-e a másikra, stb. Remélem nem akarsz ilyesmikkel kínlódni, mert értelme az nincs. Nem valami tápszeres cég fizeti ezt a védőnőt?......

2011. nov. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 eszta41 válasza:
100%

A szoptatással nem lehet túletetni. Annyit adj neki amennyit kér. A védőnő pedig adja vissza a diplomáját.

Egyébként én soha nem mértem, hogy mennyit szopik a gyerekem/gyerekeim. Mind a 3 erős és egészséges.

2011. nov. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!