Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Begyulladt a jobb a cicim és...

Begyulladt a jobb a cicim és a lázam is felment. Kaptam antibiotikumot és fejem és fejem, de a baba nem veszi be ezt a cicit és amit kifejek talán 5 ml sincs. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ugy látom a gyulladás a ment lejebb, mert már csak egy kicsit piros.
2008. ápr. 20. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:

szia!


Én is igy jártam, langyos meleg vizes borogatás egész éjszakára, nekem 2 nap alatt lement, Ja és ha fejed csak jobban be fog durrani az az 5 ml semmi azt nem is kell lefejni, mert nemhogy nem indul meg a tejed de a cicid rettenetesen fog fájni ha ödémás lesz.

2008. ápr. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnos én is ismerem a mellgyullatást, nekem 40 fokos lázzal járt. A következőt alkalmaztam (a sok jótanácsból összerakva ez jött be). Fejés előtt meleg vizes törölközőt tettem a mellemre kb. 3x-4x. Utána szintén meleg vizes törölközőn keresztül alaposan megmasszíroztam a mellem, különösen ott, ahol csomót éreztem. Aztán fejtem. (Nekem sem jött sok az elején, csak pár csepp, aztán napról napra több, míg végül teljesen beindult.) Fejés után pedig minél hidegebbel borogattam a gyulladt területet. Ezt előtte nem szabad, mert az elapasztja a tejet! Ha hatástalannak is tűnik a fejés, hidd el megéri, közben meg az antibiotikum is teszi a dolgát. Tudom, hogy nagyon rossz érzés, és ha lázad is van, milyen gyenge lehetsz, de tarts ki, pár nap és elmúlik. A babát meg próbálgatsd rávenni, hogy szopizzon, mert ő üríti ki a legjobban.

És még valami arra az esetre, ha netán begennyesedne a melled. Nekem először azt mondta a védőnő, hogy akkor ne szoptassak. Mivel nem tudtam róla, hogy az, hiszen előző fejésnél még nem volt, nyugottan szoptattam, és csak utána a fejésnél vettem észre. Kétségbeesve hívtam a dokit, védőnőt, hogy most mi lesz a babával, aztán mindketten megnyugtattak, hogy szoptassam tovább nyugottan, mert az a legjobb gyógyszer, ha meg olyan szinten gennyes lenne, akkor úgysem fogadná el a baba. Lehet, hogy esetleg nálad is erről van szó, azért nem fogadja el, de ezt úgyis látod a fejéskor, viszont akkor annál kitartóbban kell fejned, nehogy elapadjon a pár nap alatt, a babucinak meg írass, vagy ha nagyobb vegyél tápszert. Remélem tudtam segíteni. Gyors gyógyulást kívánok!

2008. ápr. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval, valószínűleg azért nem jön csak kevés, mert épp a csomó elzárja az utat. Nem kell egyfolytában fejni, kb 2-3 óránként állj neki, mindig előbb kb 5 percre minél melegebb ruhát boríts rá, hogy felpuhuljon; aztán masszírozd körkörösen a kijárat irányába, aztán próbáld rátenni a babát, végül fejd ki. Zárásként tegyél rá hűvös borogatást, de csak 2-3 percre!

És ég egy jótanács: ha rendbejössz, valószínűleg az a melledd ekvesebbet fog termelni, hiszen ez idő alatt nem ürült sok tejcsi. Pár napig mindig ebből kezdd a szoptatást, és csak ebből továbbra is próbálj fejni!

2008. ápr. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!