Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi az óradíja a szoptatási...

Mennyi az óradíja a szoptatási tanácsadónak?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várom, akik tudják pontosan!

2013. júl. 22. 18:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
11%
Szoptatási tanácsadò?????Jèèèzusom,soha nem hallottam ròla!!!Mi jön mèg ezután?!?!?
2013. júl. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
olyan 3000 körül mozog sajna,elég drága
2013. júl. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Első, örülj neki, hogy nem volt rá szükséged, én odaadtam volna a fél karomat, ha valaki idejön nekem és elmagyarázza, hogyan lehetnék hatékonyabb a tejtermelésben.
2013. júl. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

2-5000 várostól függően. DE érdemes telefonon rákérdezni, nem ciki, el fogják mondani.


Az első válaszolónak: én is szeretnék egyszer szoptatási tanácsadó lenni, ahhoz azonban rengeteget kell tanulni, egy félév a SOTÉn 150ezer ft, ebből van 4, plusz 1000 óra gyakorlat(tanácsadás). Ez egy hivatás, munka, aminek természetes, hogy megkérik az árát, ha már ennyi pénzt feccöltek bele, az időről nem is beszélve.

2013. júl. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
45%
Természetes, hogy megkérik az árát? Magyarországon egy egyetemet végzett ember, aki 10 (nem 4) félévet tanult örül, ha bruttó 1500 Ft az órabére. Még egy orvos sem keres ennyit. Felháborító.
2013. júl. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
19%

Köszi a lepontozást,számítottam rá!!! :))))))))))

Akkor is baromságnak tartom,az embernek van anyukája vagy egy jó anyósa vagy akár 1-2-3 kismama/anyuka ismerőse aki segít ha szükséges,óriási luxus ez szerintem!Óránként 2000-5000ft szerintem is felháborító.Nagyanyáinkat ki tanította meg szoptatni??Talán ilyen tanácsadó vagy mi?Még is felnőttünk.

2013. júl. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem megéri a befektetés, olcsóbb, mint esetleg később a tápszer, hosszú hónapokig.
2013. júl. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%
Szülés előtt állok, nálunk a védőnő is elmondta mi a teendő, illetve a kórházban is van ember erre.
2013. júl. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

Ha a anyósra, nagyanyákra hallgattam volna, akkor elapadt volna a tejem. Ha a védőnőre hallgattam volna, akkor a gyerekem egész nap üvöltött volna, mert szerinte nem szomjazhat meg a baba 2 órán belül, de ha adok neki cicit, akkor hasfájós lesz. Úgyhogy szépen elolvastam a lehető legtöbb szoptatással kapcsolatos cikket, a sokáig szoptató anyukák kommentjeit, és mindkét gyerekemet sikerült 6 hóig csak anyatejjel táplálnom.

Bocs az offért, de ha nincs pénzed szoptatási tanácsadóra, akkor ez a módszer is elég hatásos!

Mellesleg anyukám keveset szoptatott engem és atesómat, mert sebes lett a cicije. Úgy látszik anyukája nem mondta el neki, hogy nem mindegy hogy kapja be a baba a cicit.

2013. júl. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%

A kórházban nem nagyon van erre szakember, E, nem akarlak elkeseríteni.

28 hónap szoptatással a hátam mögött (jelenleg is szoptatok) végighallgattam a kórházi védőnőt, a saját védőnőmet és háziorvosomat (akik közül egyébként egy sem szoptatta 3 hónapnál tovább a saját gyerekét!!!!), és kapitális tejapasztó baromságokat hallottam.


Sajnos ezesetben nem szabad bízni korábbi generáció tapasztalataiban, hiszen ők abban a korban nőttek fel (40+ életkorról beszélek),. amikor azt mondták, a tápszer az egészségesebb, amikor 3 hetesen már gyümölcslével hozzá kellett táplálni, illetve amikor a tápszerlobbi igazán beindult (a mai 60-asok, az átlag gyerekorvos-életkor, legalábbis a fővárosban).


Az én első lányom szopási reflexét konkrétan az első nap tönkretették cumisüveggel a kórházban (befelé forduló mellbimbóm van), 3 hétbe és bizony szoptatási tanácsadóba telt, hogy a tejcsatornafelvágást (annyira begyulladt) megússzam és szoptatni tudjak, mert a kórházban sajnos még a kimasszírozásban sem tudtak segíteni, nem hogy a helyes mellretételben :(


És azt elárulnám, hogy a laktációs szaktanácsadó SOTÉ-s továbbképzéshez egyetemi/főiskolai egészségügyi végzettség az előfeltétel, így ők minimum 5-6 évet tanulnak, plusz a gyakorlat.


És inkább egy doboz tápszer árát fizetem ki a tanácsadónak, minthogy ne szoptassak, ha már megvan a lehetőségem.


(egy tanácsadás ráadásul nem 1 óra, hanem akár 3-4, akár több alkalommal... szóval max 1000 ft/órára jön ki utazással meg mg annyira sem)

2013. júl. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!