Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért sír éjszakai szopinál?...

Miért sír éjszakai szopinál? Ötletek, tapasztalatok? Kizárva a lentiek.

Figyelt kérdés
Tej van, hasfájás kezelve, közelség megvan. Csak éjjel sír.
2009. okt. 22. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ezzel mi is így vagyunk.Odaadom a mellem,és csak nyalogatja,aztán egy idő után sír.Tegnap meg tegnap előtt betettem a szájába a cumit,mellkasomra fektettem,és aludt 2 órát.Sztem nem volt éhes.Csak nyöszörgött,én meg kivettem hogy megetessem.Ha éhes lett volna biztos nem lett volna elég a cumi.Mennyi idős?Az én kisfiam 8 napos.
2009. okt. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1 hónapos. Sajnos őt a cumi sem nyugtatta meg.
2009. okt. 22. 14:09
 3/5 xStefix ***** válasza:

A cumis próbálkozásnál elképzelhető, hogy nem a cumi, inkább a testközelség volt, ami megnyugtatta. Azt írtad, kivetted, hogy megetesd, ezek szerint a kiságyban alszik éjjel (?). Ha így van, akkor próbáld ki az együttalvást, ha van rá mód és nem idegenkedsz tőle. A pár hetes babák anya-szükséglete még nagyon nagy, általában sokkal nyugodtabban alszanak az anya közvetlen közelében.

Ha éjjel megszoptatod, de nyilvánvalóan nem éhes/nem eszik, viszont a cumit nem köpi ki, sőt, megnyugszik tőle, akkor inkább azt javasolnám, hogy az "üresebb" melledet add neki cumizás céljából. Így "feleslegesen" nem kell szopiznia a tejet, ugyanakkor nem kockáztatsz egy esetleges cumizavart (ilyen kis korban ez még nagyon kockázatos).

Egyébként szerintem minden ilyen "rendellenességgel" csak akkor szükséges foglalkozni, ha gyakran ismétlődik (nálatok ugye még rövid az idő). Egyszer-egyszer minden gyerkőcnél előfordul "deviáns" viselkedés (fogzás, időjárás-változás stb. miatt), aminek az okát legtöbbször csak találgatni lehet - ámde nem érdemes, mert csak felidegesíted magad. Ti még nagyon picik vagytok, nagyon az elején, légy türelmes és figyeld, tanuld meg a babád viselkedését. Sok sikert!

2009. okt. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xStefix ***** válasza:
Szóval, az előző hsz-t ezek szerint az 1. válaszolónak írtam. Bocsánat.
2009. okt. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
attól, hogy kezelve van, még lehet hasfájás. Arra utal az is, hogy csak éjszaka sír. A hasfájós babák általában ugyanabban az időszakban kezdenek sírni.
2009. okt. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!