Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kisbabánál cici mellé tápszere...

Kisbabánál cici mellé tápszeres kiegészítés lehetőleg ne cumisüvegből, hanem pohárból. De milyen pohárból? Csőrös vagy sima pohár?

Figyelt kérdés
2013. júl. 29. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
nem tudom elképzelni hogy egy ksibaba normál mennyiségűt tudna megfelelően, félre nyéls és félre folyás nélkül inni pohárból. De hátha vannak itt olyanok akik próbálták és ment. Sok babának nem lesz gondja abból ha néha cumiból kapja néha meg ciciből. nem törvényszerű hogy utána ne fogadn el a cicit, főleg ha már pár hetes és jól megy neki a szopi. Sok baba kapja abban a lefejt tejet és ettől függetlenül szopik is.
2013. júl. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom én is,mégis millió fórumon azt olvasni,hogy pohárból legyen lehetőleg etetve,ha szoptatva van. Csak azt nem írják sehol,milyen pohárból? Eddig nincs gond,szopizik szépen,de szeretném ha így is maradna ezért gondoltam beszerzek egy olyan poharat ami pont erre való. Mert gondolom az én otthoni poharaimat nem erre találták ki. :)
2013. júl. 29. 09:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem le fognak pontozni, de nagyon macerás, ha nem tud cumisüvegből inni a baba... Ha mentek valahova, nem biztos, hogy pohárból fogod tudni itatni, főleg ha pl kocsiban menet közben lesz szomjas. Amúgy van az aventnek egy éves kortól olyan pohara, ami tényleg olyan, mint egy normál pohár, csak a közepén van egy szelep, ami csak azt az oldalt nyitja meg, ahonnan épp inni akar a baba. A kisebbeket még kanállal is szokták itatni a cumisüveg ellenesek.
2013. júl. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám engem 6 hónapig szoptatott, napi 2x tudott úgy mellre tenni, hogy jól is lakjak, mire elapadt a teje. Azért, h ne utasítsam el mellét, már s 80-as évek elején is a poharat ajánlották, így ő végig, egész gyerekkorom alatt azzal etetett tápszerrel, nem is volt cumis üvegem.

Akkoriban úgy hívták, "svéd pohár". És kiettem belőle a mennyiséget.

Ennek megfelelően, amikor bármelyik gyerekemnek lefejt tejet/gyógyszert stb kellett adnom a szoptatás mellett, én is pohárból adtam. A medela anyatejes poharát használtam, ennek a kialakítása tényleg bababarát, viszont a lányom tudott inni sima, vastag falú, régi típusú kávés üvegpohárból is.


Ez a medela:

[link]


És ez a svédpohár:

[link]

2013. júl. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szia! Leírom a történetünket, lehet, hogy lepontozást kapok, akkor is igaz, így volt, ahogy leírom. Egy évig szoptattam a kislányomat, sajnos kezdetektől fogva pótlást kellett adnom, mert volt valamennyi tejem, de nem volt elég. Ahogy nőtt, egyre több pótlás kellett, hiszen a tejmennyiségem egy idő után beállt, fix volt, nem változott. Először a szükséglethez mérten 3:1 arányban volt tejem, majd 3:2, majd 2:1, és így tovább. Fél évig minden szopi után fejtem, nagyon fanatikus voltam, később már csak reggel, délben, este, majd még ritkábban. Nagyon boldog voltam, hogy egy évig húztam, mert úgy nézett ki, nem is lesz tejem - szülés után egy héttel 10-20 ml-ek voltak, ezt szaporítottam fel napi 450-500-ra. Ezt csak azért írtam, hogy lásd, mennyire küzdöttem a tejért, és mennyire nem volt nekem sem mindegy, hogy legalább ami van, megmaradjon, hiszen a baba szopizó mozgása a legjobb tejtermelő. Már a kórházban kapott kiegészítést, mert császáros voltam, később indult a tejem, szegénykém pedig ordított. Vittem be én is poharat, mert fel voltam vértezve mindenféle cumizavaros ismerettel. Egy idősebb doktornő volt a gyermekorvos, aki az újszülött osztályról minden nap jött megnézni minket. Mondtam neki, hogy rettegek a cumizavartól, és nagyon bánt, hogy pótlást kell adni a babámnak. Ő azt válaszolta, hogy szerinte ez a szoptatás dolog manapság túl van misztifikálva, ne bánkódjak a pótlás miatt, örüljek, hogy van valamennyi tejem, és higgyem el, a babák nem buták, pontosan tudják, hogy a tejcsi a tejcsi, a pótlás a pótlás, és tudják, hogy a ciciből hogyan kell enni, meg a cumisüvegből hogyan kell enni. Látott már sok babát szopizni, majd cumisüvegből inni, nem volt semmi baj. Mondta, hogy gondoljak bele, a pohárból itatás meg aztán egy teljesen más technikát igényel, és abból is könnyebb szürcsölni, mint "dolgozni" a cicin, az miért nem okoz cumizavart, ahhoz miért nem szokik hozzá, pedig az is egy könnyebb út? Azt mondta, hogy vannak már olyan cumisüvegek, amik kvázi "cici formájúak", keressek olyat, illetve alapszabály: mindig először cici, utána pótlás, és meg fogja tanulni, hogy meg kell dolgozni a kajáért a cicin. Hát, hittem is meg nem is, amit mondott, gondoltam, idős már, nem tudja annyira a mai ismereteket. Itthon azért próbáltam a poharat, szegénykém nyújtogatta a nyelvét, próbálta szopizni, persze nem sikerült, mellé is ment, később már nem annyira, viszont azt vettem észre, hogy sok levegőt nyelt mellé, és amúgy is nagyon hasfájós volt. Na, akkor elmentünk a bababoltba, először medela cumisüveget akartam venni, nem volt, de akkor láttam meg a Tommee Tippee-t. Tetszett, hogy az Aventtel ellentében (olyat vettem még kismamaként, mert úgy voltam, hogy biztos jó) ráfekszik a kis szája, mint a cicire, nem tudja bekapni a "dudor" alatti részét, csak a dudort, mintha bimbó lenne, és még anticholic kialakítású is, megakadályozza a levegőnyelést. Onnantól kezdve csak abból kapta a pótlást, persze azért féltem, mi lesz idővel. 1 évig etettem így, a tejem nem azért fogyott el a végén, mert nem kellett neki a cici, hanem mert a hozzátáplálás megkezdésével egyre kevesebbet szopizott, és a fejés persze nem ugyanaz. Örülök, hogy 1 évig sikerült szoptatnom. Hozzátartozik, hogy végig, amíg volt tejem, a leglassabb folyású 1-es cumival kapta a pótlást, illetve esténként a napközben lefejt tejet is. Nem váltottam x hónapos korában két cseppesre, stb., mert úgy voltam vele, hogy a ciciből is ugyanúgy jön, mint újszülött korában. Ráadásul szakaszosan jött a tejem, az első tejleadó reflexet csak kb. 8-10 perc után követte a második, addig csak cucorgott, de türelmes baba volt, tudta, hogy ha kitartó, jönni fog. Pedig ettől is féltem, hiszen a cumisüvegből állandóan jön. Barátnőmnek volt elég teje, sőt, telepakolta a fagyasztót is :), jött is neki rendesen, a babája mégis előbb abbahagyta a szopit, elfordult a cicitől. Szóval babája válogatja, de ha ez velem történik, biztosan a cumizavarra fogom, pedig lehet, hogy semmi köze hozzá. Biztosan az is benne volt, hogy szinte kezdetektől ismerte a cumisüveget is, illetve nagyon jól szopó baba volt, de örülök, hogy végül az üveg mellett döntöttem, mert később, amikor már mentünk ide-oda, macerás lett volna a poharazás. Játszócumit viszont nem kapott. Mindezt csak azért írtam le, hogy bemutassam, van más alternatíva is, és a cumisüveg sem mindig ördögtől való dolog, sokminden közrejátszik, és nem minden baba egyforma.
2013. júl. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Lehet kapni a svéd itatópoharat én most vettem egy ismerősömnek, mert koraszülött babája van és ezt ajánlották neki a kórházban. www.szoptatsbaratitato.hu
2013. júl. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!