Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tovább? Járt valaki...

Hogyan tovább? Járt valaki hasonlóképpen? Szoptatási probléma.

Figyelt kérdés

A kislányom 8 hetes múlt. Napok óta nem akar szopizni, így a lefejt tejet adom neki.

Szerencsére tejem van bőven egyelőre, de félek, ha továbbra sem akar ciciből enni, akkor apadni kezd a tejem.

Nem zárkózom el a tápszeres kiegészítéstől, viszont nem tudom, hogy fogjak neki. Ha szükséges, melyik időszakban teszteljem, mit szól a kicsi a tápszeres pótláshoz? Mire figyeljek?

Köszönöm a tanácsokat!



2013. máj. 22. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem várj még a tápszerrel. Tudok olyat, aki több, mint egy éves koráig csak a lefejt tejjel tudta etetni a babát, mert ő sem kért cicit. Ehhez viszont érdemes egy profi mellszívót beszerezni, hogy ne is apadjon el. Legalábbis az említett barátnőmnek így sikerült sokáig fenntartani. (Nekem az összes babám tápszert is kapott, mert sehogy se volt elég, de szerintem nálad még nem erről lehet szó.)
2013. máj. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Cumit adsz a babádnak? A pótlást cumiból adod? Ezektől lehet cumizavaros a baba! A pótlást érdemesebb pohárból adni, mert hamar megszokja, hogy a cumisüvegből könnyebben jön a tej! A játszócumi is bezavarhatja a szoptatást! Esetleg, ha menstruálsz, akkor is elutasíthatja a cicit! Ha ezek egyike sem igaz a babádra, akkor passz!

Nekem 8 hónaposan már lusta volt szopizni a kisfiam úgyhogy még 1 éves koráig fejtem neki napi 2 x anyatejet :) sok sikert!

2013. máj. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Valószínűleg a cumi zavar be nála tényleg, bár azt szinte az elejétől fogva használja, 1-2 hetes kora óta, de csak most, az utóbbi két hétben jártunk így.


Kb. két hete kapott fülbevalót és szegénykém annyira zokon vette, hogy nem akart sem ciciből, sem üvegből enni (front, rossz idő is volt akkor, úgyhogy nem biztos, hogy csak a fülbevaló miatt volt zaklatott). Akkor 3-4 nap után nagyjából helyreállt a rend egy hétre kb. Most valamiért megint teljesen elutasítja a szopást, bármilyen pozícióban próbálkozom.

Persze küzdünk még tovább, hátha elfogadja mégis, de azért a kérdésem áll a tápszerrel kapcsolatban.


Úgy értem, nem tudom, hogy reagál a kis szervezete a tápszerhez, mennyire zavarja meg, stb...

A doktornő Milumil Start Optima tápszert írt fel nekünk.


Ha valaki volt hasonló cipőben, kérem ossza meg a tapasztalatait ezzel kapcsolatban! :)

2013. máj. 22. 14:31
 4/4 anonim ***** válasza:
59%

Szoptatási tanácsadó szervezet (La Leche Liga Magyarország):

[link]

én nekik írtam amikor problémám volt, nagyon hamar válaszolnak és nagyon jó, tényleg szakszerű tanácsokat adnak. Ne nyúlj még tápszerhez, nagyon fontos, hogy anyatajes maradhasson. Inkább kérdezd a szakembert.

2013. máj. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!