Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy pohár bort ittam, és...

Egy pohár bort ittam, és szoptatok. (? )

Figyelt kérdés
Fél 10-kor ittam egy pohárka fehérbort. Ha reggel 7-8 körül ébred a babám, akkor nem lesz semmi baja?
2012. aug. 30. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Nem lesz semmi baja, nyugi :-) Az én orvosom szerint, meg mástól is hallottam már, hogy vörösbort néha 1-1 decit terhesség alatt is lehet inni. Mondjuk én eddig még nem próbáltam, de szerintem ebben a 2 hétben már nem is fogom.
2012. aug. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

:/


Gondolj arra, hogy nagyanyáink semmilyen fitnesz/ életmódi/egyéb tanácsot nem kaptak ilyen olyan védőnőtől. Megitták a borukat, de a konty alá valót is babázás közben. Anyáink és nagyanyáink mégis egészségesek lettek. Nyilván nem fogyasztottak nyakra főre alkoholt sem..

2012. aug. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, igaz, az már más téma, hogy majdnem kifeküdtem tőle, annyira el vagyok szokva:) de remélem éjjel nem kel fel.
2012. aug. 30. 22:51
 4/10 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem meg aki szoptat, ne igyon alkoholt. Még egy pohárral sem...
2012. aug. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Nekem viszont védőnő is, gyerekorvos is osztogat tanácsokat, mindketten azt mondják, nyugodtan egy egy pohárral. terhesség alatt is időnként megittam, nővérem is, mindkettőnknek szép nagy, okos, nevetős babája van, a hasuk se fáj. a gyerekorvosom meg éppenséggel az apám, időnként ő kínál meg egy pohárral ebédnél, vacsoránál.
2012. aug. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat különben én is azon az állásponton vagyok hogy aki szoptat ne igyon.Nem is ittam még eddig, sőt az első gyerekemnél sem szopizás alatt de tegnap vendégek voltak és jól esett egy kis lazulás:) 9 óra telt el utána mire adtam neki
2012. aug. 31. 11:21
 7/10 anonim ***** válasza:
Az tök mindegy, mikor iszod, és utána mikor szoptatsz. abban a tejben, ami akkor termelődik miután ittad, benne van az a minimális alkohol, és a gyerek utána ugyanúgy kiszopja ha 9 órával előtte, vagy utána szoptatod, akkor is. a nővérem is úgy csinálta, ahogy te másfél évig, aztán amikor nekem is lett babám, mondtam neki, hogy ennek így nincs semmi értelme, mert úgyis benne marad hacsak ki nem feji egy-két óra múlva. úgyhogy azóta már ő is csak a mennyiségre figyel, és nem pedig az időre.
2012. aug. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, épp ezt beszéltük a férjemmel, mint amit te is írsz utolsó, hogy előbb-utóbb megeszi azt is, mindenképp benne lesz a tejben. Na de a tej a mellben nem "cserélődik" vagyis furcsán fogalmazva frissül?
2012. szept. 1. 19:15
 9/10 anonim ***** válasza:
De, a baba "frissíti". vagyis kiszopja az elejét, és termelődik egyúttal a vége. de a tej ami termelődik az hova ürülne? nem változik neked vérré, vagy mi. nem, azt a tejet te kitermeled, és aztán a bimbón keresztül távozik. vagy a babába, vagy a fejőgépbe. az én részemről a babába szokott, az orvos és védőnő jóváhagyásával, és az elején még figyeltem, hogy nem fáj-e tőle a hasa, hogy nem tudja megemészteni, de nem fájt neki.
2012. szept. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ja, egyébként azt hozzáteszem, hogy nekem nincs elég tejem, a sörtől meg lufi leszek, és igenis szeretem látni ahogy a babám jóllakásig cuppogja magát, aztán elégedetten hátradől. A védőnőm meg a szomszédom, minden nap látom, és megtárgyaljuk ezeket a tej dolgokat, hogy akkor most menyi volt és miért, és ha nincs akkor gyúrjak rá egy kis sörrel este... hát ez van.
2012. szept. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!