Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet ravenni a babat,...

Hogy lehet ravenni a babat, hogy ejszaka is "normalisan" szopizzon?

Figyelt kérdés

A problema szerintem az, hogy ejszaka tul lusta hogy vegigegye azt az idot ami kell neki! kiszivja a mellbol a tej elejet es bealszik! hiaba keltegetem, mar annyitol teljesen kidol!es szerintem csak a vizesebb reszet eszi meg, es igy kb 1,5 orankenk felkell!hogy tudnam ravenni hogy a laktatobbat is kiszopizza???

(bocsi az ekezet nelkuli irasmodert, de telorol vagyok es valamiert nem enged ekezetet irni)

valaszokat, tippeket koszonom!:)



#szoptatás #éjszaka #etetes baba
2013. aug. 7. 07:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Én még csak várom az első babámat, nem értek hozz. De nem lehetne, hogy a tejed elejét kicsit kinyomkodod és utána adod oda a cicit a babának. Persze a kinyomkodottat is felfognád egy edénybe és ha éhes még szopi után akkor azt is odaadod neki vagy cumisüvegből vagy kiskanállal.
2013. aug. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én 4 hetes babám éjjelente csak max. x kel fel enni, de napközben van hogy ugyanezt csinálja, bealszik közben, aztán meg 15perc mulva ordít a ciciért.. hát ki lehet nyomni az elötejet, bár az jo neki szomjúság ellen, én ilyenkor egy picit hagyom sírni és akkor jobban felébred és szivja rendesen a cicit, vagy pedig ha már elszakadnak az idegeim akkor kifejem üvegbe és ugy próbálom neki adni, bár az sem válik be mindig mert abba is beléalszik..
2013. aug. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
bocsi kimaradt max. 2x kel fel éjjel
2013. aug. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
most azt probalnam meg, hogy ha lefejem neki az ejszakai adagot akkor vajon megissza e az uvegbol az egeszet!?majd meglatjuk, csak mar olyan faradt vagyok hogy legalabb az ejszaka 3 orat tudnek aludni egyhuzamban, mert igy egy orankent fent van, en meg pont elaludnek amikor o kell fel, amugy meg csak a hetvegen leszunk 3 hetesek!nappal pedig olyan szepen alszik, hogy orom nezni!:) siman kivarja a 3 orat es percre pontosan fent van!:)
2013. aug. 7. 14:52
 5/10 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád? Csak tippelem, hogy picike lehet.

De ne aggódj, ha tartósan keveseket eszeget éjjel, a tejtermelésed arra igazodik és jut neki hátsó tej (nem mellesleg az éjjeli szopi termeli a nappali tejet is, vagyis minél többet kel, szopik begy baba éjjel, annál biztosabb a nappali ellátottság az elején)


Egy pici, pár hetes/1-2 hónapos babától teljesen természetes, hogy ennyiszer ébred, valószínlűleg a szopizás arra (is) kell neki, hogy vissza tudja magát altatni. Ne keltegesd, hacsak nincs vmi betegsége.


Az is lehet, h szomjas ebben a nagy melegben.


Jó lenne, ha többet írnál, kort, nappali szopizási szokásoikat, hogy ez változás-e vmi már beállt ritmushoz képest, stb.

2013. aug. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ó, nem frissítettem, de már látom.

A cumisüvegezéssel még kevesebbet fogsz aludni, hidd el (fejés, sterilizálás, etetés stb... Megéri a macera? Annál még e is kevesebb időt ölel fel.


Együtt alszotok? A babák nagy része, ha van mellette szabályosan szuszogó ember, vissza tudja altatani magát szopi nélkül is. Vagy ha felső nélkül alszol, félálomban is meg tudod etetni ;)


De még 3 hetesen olyan kicsi, és ha nappal ilyen "ritkán" szopik, főleg ebben a hőségben, nem csoda, hogy a folyadékbevitelt éjjel pótolja.

2013. aug. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy felcsrélödött nála az éjjel és a nappal..
2013. aug. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokat, elöszőr èn is a felcserèlt èjjel ès nappalra gondoltam, de a szopizàsok utàn egyből visszaalszik, ès az èberebb szakasza is mindig màskorra esik! A tegnap este lefejtem neki egy kis tejet ès termoszba tettem, megevett majdnem 120 ml 3 hetesen, egyből visszaaludt. Ez èjfèl utàn volt 10 percel(jah este 9 fele elaludt), majd csak 3.30 kor kelt fel , majd ma reggel 5. 30 körül. Durvàn mindegyik esetben vègigette a 20 percet!ès a reggel kivètelèvel szèpen vissza is aludt!:) amugy szerintetek nem sok egy ilyen bab!nak a 120 ml?
2013. aug. 8. 08:56
 9/10 anonim válasza:
Szerintem ne add neki üvegből,mert leszokik a ciciről.az üvegből könnyen jön a tej,a ciciért meg kell dolgozni,ezért a könnyebbet fogja választani.ugyanolyan ember mint mi.kb 2 hetes volt a babám amikor teát adtam neki,mert meleg volt.este már nagyon nehezen tudtam cicire tenni.a Védőnőm másnap mondta hogy ilyet ne csináljak,mert rosszat teszek vele,mert tápszeres lesz,ha nem kapja be a cicit elapad a tej.
2013. aug. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Simogasd közben a fejét,füle tövét :D nekem bevált :)
2013. aug. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!