Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak, hogy ne mésfél,...

Mit csináljak, hogy ne mésfél, két óránként szopizzon a két hetes babám?

Figyelt kérdés
Egy szopizás alkalmával megeszik kb. 50-60 ml anyatejet ciciből. Ezt a mennyiséget kb 40 perc alatt szívja ki. Ha előre lefejt tejcsit adok neki, akkor 30 perc alatt megeszi már a 100 ml-t is, ilyenkor 4 órát is alszik utána egyfolytában. Valószínűleg a szopizás alatt nagyon elfárad, meg nem is termelődik elég tejcsi neki, így mire kiszopizza a cicit annyira bealszik, hogy még utána pótolni sem tudok neki tápszerrel. A cumisüvegre se nagyon szeretném rászoktatni, de egyenlőre muszály használni,mert nincs elég tejem se. 3500 g a baba.
2011. jún. 11. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindezt a védőnőddel és a gyerekorvosoddal beszéld meg. Ők ismerik a babádat, tudják a születési súlyát, és hogy mennyit esett vissza,milyen a tapintása, formája. Látatlanban könnyelműség lenne tanácsot adni, mert sokat lehet ártani is, csupa jóindulatból.
2011. jún. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Gondolom, valaki megetetett azzal, hogy "normális" gyerek három óránként eszik.

Ez az időszak erről szól, főleg ha az igényszerinti szoptatást akarod bevezetni, és nem azt a szoci módszert, hogy pontban három óránként egyen.

Ahogy nő, erősödik, fejlődik, egyre ügyesebb lesz.


Két hét múlva azt fogod kérdezni, hogy öt perc alatt jóllakott, vagy kevés a tejed. :DDD


Tarts ki, ez az időszak hamar elmúlik, és majd ha megkened neki a májkrémes kiflit, ő meg elnyammog rajta, nem lesz már ilyen strapás az etetés. :D

2011. jún. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt se felejtsd el, hogy 2 héttel ezelőtt még a hasadban a köldökzsinóron keresztül FOLYAMATOSAN kapta a tápanyagot. Most meg időszakossághoz kell szoknia. :)
2011. jún. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ő tudja,hogy mennyi kell neki,túletetni nem tudod!

A tejtermeléshez tudom ajánlani a More Milk kapszulát,nem túl olcsó de nagyon jó!

2011. jún. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 alaszka ***** válasza:
100%
Teljesen normális hogy a két hetes babád ennyiszer szopik, és az is hogy hamar elfárad, hisz még nagyon pici és gyenge. A cumisüveggel csak azt éred el, hogy rájön, a ciciből nem is érdemes szívni, úgyis kap a cumiból, amiből könnyebben hozzájut. Így hamar le fog szokni a szopizásról, és a tejed egyre kevesebb lesz. Nem szabad elhinni, még az orvosnak sem, hogy a babának 3 óránként kell enni...nem akarlak elkeseríteni, de az én kislányom kb. 4-5 hós koráig evett másfél óránként. Az én orvosom majdnem lehülyézett ezért, hogy hagyom hogy a baba kikészítsen, már tápszerezni akarta, nem kapott tápszert, és 19 hós koráig szopizott. Tejed is akkor lesz sok, ha hagyod, hogy ő állítsa be a kereslet-kínálatot. Ha nagyon könnyen elalszik, picit mindig ébresztgesd fel közben. És éjjel is kell hagyni, hogy annyiszor egyen ahányszor csak akar, persze ez fárasztó én tudom, de kitartás!
2011. jún. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom: tényleg teljesen normális, ha ennyiszer és sokáig eszik a babád ekkora korában. Az enyém másfél órákat szopizott 2-3 óránként. Egy ekkora babának a szopi nem csak evés, hanem anya közelsége is. Valószínűleg hamarabb is megeszi a mennyiséget (ha csak nem aluszékony), de ha bírod, miért fosztanád meg őt magadtól? Ha van elég kakis-pisis pelenka, akkor van elég tejed. Ha viszont pótlod vagy nem igény szerint szoptatsz (hacsak nem vagy olyan alkat, akiből dől a tej), egyre kevesebb lesz. Sok szopizás = sok tej, kevesebb szopi = kevesebb tej.

Szóval bízd magad a babádra, megtanuljátok majd egymást, ilyenkor még kevés babánál van rendszer. 3-6 hónapos kora körül már csak 5-10 perc lesz a szopi 3-4 óránként, addig ha teheted, szerintem használd ki ezt az szép időszakot a nagy összebújásokra.

2011. jún. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! 2hetesként normális hogy 2óránként szopizik. Majd ha nagyobb lesz gyakrabban fog enni. Miből gondolod hogy pótlás kéne neki? SZerintem nincs ssemmi gond ha nem kap pótlást!Amig nem fogy s alszik rendesen akkor nincs gáz!Az én babám 2600al született,de ekkora babaként minden szopi után aludt.:) S a mai napig szopizik. :)13hós.
2011. jún. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!