Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ismerősünk 3-4 hónapos babája...

Ismerősünk 3-4 hónapos babája átalussza az éjszakát: este 8-tól másnap fél 7-ig húzza a lóbőrt. Ez baj? Vagy fel kéne ébreszteni legalább egyszer, hogy szopizzon?

Figyelt kérdés

2012. okt. 28. 13:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellene felébreszteni! Ha éhes lenne felkelne!
2012. okt. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges! Örüljenek, hogy alszik! Mi 5-én leszünk 4 hónaposak, de 1x kelünk éjjel és van hogy hajnalban is szopizni, ahogy leteszem alszik.
2012. okt. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Babát akkor kell felébreszteni enni, ha még újszülött és nagyon kicsi a súlya, esetleg csúnyán besárgult. Amúgy teljesen felesleges, és kialakítasz vele egy rossz szokást.
2012. okt. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 SaraZs ***** válasza:
18%
Babám 2,5 hónapos volt, amikor átaludta az éjszakát. Örültem neki, nagyon kényelmes volt. Ma már bánom. Mivel nem szopizta ki éjszaka, reggelre túltelítődött a cicim, és egyik napról a másikra nem volt elég az egyik mell etetéskor. 3 nap után rángatta, nem gyarapodott. :( Pár napig tápszert is kellett adnom Neki. Most 5 hónapos. Azóta minden éjszaka felkelek fejni, hogy ne kelljen pótolnom. Ha lesz még egy babám, én fel fogom kelteni éjszaka 1x szopizni.
2012. okt. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
Utolsó, létezik álometetés is, esetleg azt is meg lehetne próbálni, de egyébként nem minden baba veszi szívesen, ha a legmélyebb álmából felébreszted enni. Ha nem éhes, így sem, úgysem fog rendesen szopizni, ugyanott vagy.
2012. okt. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
Bárcsak az enyém is átaludná. 2 hónapos este 11-kor alszik el, 2-kor és 5-kor kel enni. Irigylem nagyon az ismerősödet.
2012. okt. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az én lányom 2 hetesen átaludta az éjszakát. Egyszer keltettük fel az első ilyen éjszaka után gyerekorvos tanácsára, nehogy kiszáradjon, stb..

Na, azt az ordítást, üvöltést, sírást még az ellenségeimnek sem kívánom!

1 óra volt, mire megnyugtattuk a lányunkat. Enni sem akart.. csak annyit, hogy hagyjuk békén, hogy aludni tudjon.

Mai napig így van, jó alvó szerencsére.

15,5 hónapos. Éjszakai alvásán kívül 1× alszik, akkor is 1-től 3-ig.


Elején én is féltem, hogy mi lesz?! Egy szabályt tartottam be a napközbeni alvásaira: 4,5 órás alvás után felkeltettem. Sosem várta ki, hogy ez az idő leteljen. 4 óra alvás után mindig felkelt.

2012. okt. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Igazából az ismerősünk férje aggódik, hogy esetleg retardált a gyerek, amiért tíz órát alszik éjszaka és nem kíván enni. Amúgy minden szopizás után úgy alszik, mint akit agyonütöttek, kis lustaság. De hát még pici, gondolom nagyobb az alvásigénye ilyenkor még...
2012. okt. 28. 16:08
 9/13 anonim ***** válasza:
47%

A gyermek apja retardált... te jó isten! Hogy lehet ilyet mondani egy csecsemőre? Vagy akár bármilyen gyerekre/emberre?!


Ebből a mondatából kisül, hogy azt se tudja, mit kezdjen egy gyermekkel. Az ilyennek minek gyerek?! De most komolyan..

2012. okt. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%
Ja, 9-esnek igaza van. Mi az, hogy retardált? Úristen! És az ilyennek van gyereke?
2012. okt. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!