Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi idő kell míg a tej elapad?

Mennyi idő kell míg a tej elapad?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9.5 hónapos kb 1 hete egyáltalán nem szopizik, de előtte is csak hajnalban szopizott már egy ideje. Néha fejek vmennyit, mert csomósodik a mellem, de mást nem csinálok, hogy elapadjon. Még most is mellszívóval erőtelejsen jön a tejem, pár perc alatt 60at lefejtem, de ha nem is ennyit de 40et még biztos le tudtam volna. Azért ez sok még egy kicsit nem? Mikorra fog teljesen elapadni? Mikor a kisfiamat felveszem és nyomja a mellem ahogy fogom, csorog ki a tej, végigfolyik....
2013. aug. 9. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia az én lányom 10 hónapos múlt és kb 3 hónapja csak a jobb mellemet fogadja el, mégis még mindig van a balba bár annyi nincs hogy érdemes legyen fejnem :-( Én eleinte odaadtam neki cumisüvegbe vagy csináltam belőle tejbedarát (azóta is a kedvencek közé tartozik :-). Most már jobb de eleinte rengeteg tejem volt és muszáj volt folyton fejnem :-(

Hogy a kérdésre is válaszoljak azt olvastam, hogy a hideg vizes borogatás segít.

2013. aug. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 xStefix ***** válasza:

A népnyelv szerint 40 nap, de nem tudom, ez mennyire igaz. Ha sok tejed van, akkor valószínűleg hosszabb időbe fog telni. De tejcsöpögés még hosszú hónapokig lehet az elapadás után is.

Nem gondoltál rá, hogy fejd neki még egy ideig, ha ennyi tejed van és ő is elfogadja? Akkor ki tudnád kerülni a tápszert is akár.

2013. aug. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem fogadja el sehogy, a tej íze nem kell neki. 1 hétig küszködtem(félálomban, hajnalban szopi, kifejés, tanulopohár, még a többedik sikertelen nap után is még egy napot próbálkoztam, semmi.) Ez a totál reménytelenség, neki nem kell, minek erőltessem?Tápszert kikerültem, nem adok neki, tejpép reggel-este, napközben túró, natúr yoghurt, sajt....
2013. aug. 11. 13:29
 4/6 xStefix ***** válasza:

Értelek. Akkor marad a fokozatosan csökkenő fejés és a türelem....

(Egyébként a tejpépben is tápszer van.)

2013. aug. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy tápszer az alapja, de nem akartam 9 hónaposan cumisüveghez szoktatni, és macerásabb is lenne, illetve ebben a korban szerintem már fölösleges elkezdeni ha mással is tudom helyettesíteni...így a tejpép teljesen jó, és kanalazható, amit nagyon szeret
2013. aug. 11. 14:40
 6/6 xStefix ***** válasza:
Mondjuk igazad van, megértem. :)
2013. aug. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!