Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy 4 hó körüli baba hogy...

Egy 4 hó körüli baba hogy viseli a hirtelen elválasztást, ha például elapad a tej vagy az anya nem szoptathat tovább mert olyan gyógyszert kell szednie? Hány napig (hétig) keresi a cicit?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem mert sokszor olvasom hogy valaki csak 3-4 hónapig tudott szoptatni csak arról nem írnak hogy akkor mi történik ha hirtelen nem kap cicit egy olyan baba aki eddig azon aludt el este és aludt vissza éjszaka.

2012. dec. 17. 09:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy hónap után abba kellett hagynom a szoptatást. Én nem vettem észre, hogy hiányozna neki. A tápszertől hamar elalszik, és azóta végigalussza az éjszakát. Az igaz, hogy reggel nem alszik vissza, mint az anyatejnél, de hát cserébe nyugodt az éjjelünk.
2012. dec. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
4 hónapos a babám és este a fürdés után már annyira tudja mi következik, türelmetlenül keres és cuppog, belegondoltam hogy mi lenne ha hirtelen nem lenne? Biztos egy ideig sírna elalváskor.
2012. dec. 17. 09:40
 3/12 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2,5 hónapig szopott, de nem hiányolja a cicit, nagyon jó barátok a cumisüveggel.
2012. dec. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az én kisfiam is jól elvan cumisüveggel is mert pótlást is kap a nappali szoptatások után és nappal elalszik evés nélkül mert olyan napirenden vagyunk hogy evés, ébrenlét, alvás, csak este és éjjel alszik el cicin, ettől félek hogy mi lesz ha ilyenkor sem lesz már cici, főleg ha esetleg hirtelen következne be, egy barátnőmnek egy nap alatt ment el a teje.
2012. dec. 17. 10:45
 5/12 xStefix ***** válasza:
56%

Egy nap alatt nem nagyon szokott teljesen elmenni a tej.. Nem lehet, hogy másvalami volt a háttérben?


Kérdező, mivel a te babád üveget is kap és csak részben alszik el a szopival, valószínűleg nem venné nagyon zokon, ha hirtelen el kellene választanod. Ilyen helyzetben inkább az a gyakoribb, hogy a babák egyszer csak besztrájkolnak, pl. cumizavar miatt. (Ezt nem ijesztgetésként írom, pusztán az előfordulási gyakorisága miatt.)

De azok a babák, akik kizárólagosan szopiznak, már érzékenyebben reagálhatnak a hirtelen szopási szünetre. Mivel ők nem ismerik se az üveget, se a cumit, nehezen fogadhatják, ha hirtelen ezzel találják szembe magukat. De hosszabb-rövidebb idő után, muszájból, valószínűleg megszokják. - Vagy, ha annyi idősek, csőrösből vagy pohárból is kaphatnak enni-inni, illetve cumi híján rászokhatnak az ujjszopásra.

2012. dec. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ha jól emlékszem arcüreggyulladástól ment el neki a teje, vagy valami ilyesmi komoly gyulladásos betegsége volt.

Csak az éjszaka miatt aggódnék, hogy aludna el este és éjjel vissza, ha már nagyon berögződött ez a "szokás".

Mert nemsokára el szeretném kezdeni elválasztani, lassan, nem hirtelen. Ezért voltam kíváncsi hogy mik a tapasztalatok, pláne olyannál ahol hirtelen kellett váltani, mennyire veszi zokon a baba :-) Azt nem tudod, ha ilyen van akkor mennyi ideig keresi még a cicit a baba?

2012. dec. 17. 13:12
 7/12 xStefix ***** válasza:

Értem, bár szerintem inkább hirtelen mennyiségcsökkenésről lehetett szó, nem biztos, hogy teljes elapadásról.


Teljesen egyéni, hogy mit reagál ilyenkor egy baba. Függ a habitusától és attól is, hogy mivel próbálja az anyuka pótolni a kieső szopizást. Nem tudok neked konkrétat írni, 1-2 naptól hetekig terjedhet az átszokási időszak.

De ha ilyesmiről van szó, egyrészt fontos, hogy a baba szopási igénye ki legyen elégítve - ha nem az anyamellen, akkor cumival. (Megjegyzem, attól mert valakinek nincs teje, még nem kell, hogy ne is szoptasson. Erről van egy nagyon érdekes cikk a Liga honlapján. - Az persze más eset, ha nem az anyatej léte vagy nem léte a gond, hanem célzottan nem akar az anyuka szoptatni.)

Másrészt az is fontos, hogy akár lassan, akár gyorsan történik az elválasztás, a baba fokozott testi közelségben legyen ilyenkor (is). Mivel a szopizás által nyújtott biztonságérzet innentől megszűnik, muszáj, hogy a baba más, általa jól ismert forrásból továbbra is hozzájusson a nyugtató élményhez.

2012. dec. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én szívesen adnám majd neki a cicit még egy darabig, csak hogy megnyugodjon akkor is ha már nem lenne tejem de szerintem akkor már nem kéne neki, így is elkezd vergődni meg sírni ha enne még de már hiába... ekkor kap üveget.

Érdekes hogy elvileg minél gyakrabban szoptatsz annál több tej kéne hogy termelődjön de nálunk ha este 6 körül szoptatok akkor 8-9 felé mikor aludni megy és sokat enne szinte semmi sincs! Ha 6 körül csak üveget kap akkor olyan mintha 9-re rengeteg "összegyűlne" és akkor nincs gond.

Tápszerrel át tudja aludni az éjszakát... és bevallom erre utazok már. Nem bírom tovább az éjszakázást, 4 hónapja nem aludtam többet napi 3-4 óránál, kivéve mikor adtam neki éjszakára tápszert, néhányszor, és szeretném véglegesíteni. Az a baj hogy szopival kb. 2-ig tud aludni, és akkor ébred és eszik de az első evéstől kezdve már alig alszik, beindul az emésztése, onnantól kezdve hiába rakosgatom vissza, fél-egy óránként újra felébred, nem mindig eszik de engem ébren tart ez a nyűglődés hogy altatgassam. Elég volt. Már nem érdekel mivel, de lakjon jól és pihenje ki magát ő is. Volt egy kérdésem itt két hónapja, hogy minden nappali altatásnál üvöltve aludt el, már ha elaludt, ez a pótlás óta megszűnt teljesen, az első üveg óta... 3-4 óránként tud így enni, nem akarja másfél-két óránként és evés után másfél-két órával egy szó nélkül bevágja a szundit és utána eszik újra.

2012. dec. 18. 08:09
 9/12 xStefix ***** válasza:

Megértelek. Igen, nagyon nehéz tud lenni, ha a baba és az anyuka elvárásai ill. teherbírása között túl nagy a különbség... Amíg tudsz hozzá alkalmazkodni, addig oké, de egy ponton túl már valóban gond lehet. Szerintem nem hibáztathat senki, amiért így érzel. :)


Mondjuk nálunk csak időlegesen volt hasfájás, de sikeresen túljutottunk rajta. Illetve én a lányom után már tudatosan erre a fajta "életmódra" készültem, úgyhogy könnyebb lelkileg is meg fizikailag is, mert nincsenek más elvárásaim. Mi családi ágyazunk és így sokkal kipihentebb vagyok, nem kell éjjel felkelnem, altatgatnom, csak szopi és alvás tovább. Persze vannak időszakok, amikor elég sokszor kelünk, de általában tudni vélem, mi okozza, és így könnyebb elviselni is. De még mindig min. 4x szopizunk éjjel, eddig 3 volt a legkevesebb.


A gyakrabban szoptass, több tejed lesz-elve még este is működik. ;) Próbáltad az esti időszakban többször szoptatni a babádat? Ezzel valamennyire meg lehet növelni a mennyiséget, valamint az ilyenkor zsírosabb tej is jobban csillapíthatja az éhséget. Illetve, ha nem telik fel annyira a mell, mint napközben, az nem azt jelenti, hogy nincs is benne, mert ez csak a tárolódó mennyiséget jelzi, nem az összeset.

Nem tudom, nálam mindkét gyereknél jól bevált ez a módszer. Nem néztem sose az órát, hanem, ha kellett, ilyenkor többször szoptattam. Max. éjjel hamarabb keltek fel szopizni, dehát ez van, az igény szerintiség ezt jelenti. Igaz, az se célom, hogy átaludjunk. Majd ha eljön az ideje, úgyis sikerülni fog.

2012. dec. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 xStefix ***** válasza:

És még egy: abból, amit írsz, szerintem sem nagyon fogja keresni a babád a cicit, miután befejeződik majd a szoptatás. Nekem úgy tűnik, számára ez (most már) csak táplálékforrás, ezért is vergődik, ha nem jön a tej elég gyorsan. (Ebből lehet aztán a cumizavar ill. sztrájk.)

Ha a baba csak az evést köti a cicihez, akkor nem alakul ki benne az a fajta szopi iránti lelki igény, ami ahhoz kell, hogy minél tovább akarjon szopizni. Többek között ezért nem szokták javasolni a szakemberek az üveget, tápot, cumit, egyéb eszközöket,módszereket - ezek mind akadályozhatják ennek a (pozitív értelmű) megszokásnak a kialakulását.


Remélem, nem haragszol, hogy ezt leírtam, csak nem mindenki látja a hosszabb távú összefüggéseket is. És persze nem kritizálni akartalak téged sem!, csak hátha valaki olvasónak hasznos. :)

2012. dec. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!