Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak a "negatív" stressztől...

Csak a "negatív" stressztől apad el a tej vagy a sok adrenalintól is? Megkülönbözteti a szervezet a kettőt?

Figyelt kérdés
2013. aug. 11. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

A tej attól apad el, hogy stressz hatására kevesebb oxitocin termelődik, ami által a tejleadó reflex elégtelen lesz. Cici nem ürül megfelelően, anyuka megállapítja, hogy elapadt a teje, ad tápszert a gyereknek. Cici egyre kevesebbet produkál, majd végleg befejezi pályafutását, anyuka pedig elkönyveli, hogy a sok stressztől elapadt a teje.

Érdemes ezt az összefüggést végiggondolni, lazítani, szoptatás előtt, alatt figyelmet elterelni a problémáról, és így nagyobb eséllyel előzhető meg ez a probléma.

2013. aug. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 xStefix ***** válasza:

Az adrenalin és a kortizol felelős bárminemű stressz-reakcióért (így a negatívért is), szóval ez ugyanazt jelenti. ;)

Mire gondolsz konkrétan?

2013. aug. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ne nevessetek ki,szeretnék parázson járni,amióta megvan a pici elhagyott minket a férjem,én szoptatok és semmilyen szervezetromboló módon nem adhatom ki magamból,ezt szeretném,de ha elapad,akkor várok egy évet.
2013. aug. 14. 22:21
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyszeri akut stresszhelyzettől nem fog elapadni a tejed. Gondolomm, nem hetetnte akarod véghezvinni azt az eszement műveletet.
2013. aug. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xStefix ***** válasza:

Ez nem szervezetromboló? Legalábbis valamennyire.

Nem tudom, nálunk is van időnként elég sok stressz, sőt, én pánikbeteg is vagyok már évek óta. De a bennem lévő feszültséget inkább pozitív módon igyekszem kijuttatni magamból, nem negatív módon. Pl. netezéssel (az anyukáknak való segítéssel), házimunkával, énekléssel, írással, esetleg futással, tornával, autogén tréninggel... bármivel, ami hasznos lehet, de elég energiát visz ki.


Mondjuk megértem, hogy a te stresszed valószínűleg nagyobb horderejű, de nem hiszem, hogy az általad választott módszer sokkal jobb lenne. Persze te tudod, mire van szükséged, nem akarlak lebeszélni, de szerintem vannak ennél hétköznapibb és ugyanilyen hatékony módszerek is a stresszoldásra.

(Megjegyzem a nagyobbik gyerekem szoptatása idején mi is majdnem elváltunk, de nem kellett ilyesmihez folyamodnom és a tejem sem apadt el, szerencsére.)

2013. aug. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szívem szerint futni járnék de megakadályoz a mellem mérete és nincs kire bízni a kicsiket,ez egyszeri és állítólag euforikus érzés,nem szervezetromboló.Nagyon köszönöm a válaszaitokat,még agyalok rajta.
2013. aug. 18. 20:29
 7/8 xStefix ***** válasza:
Hát ha mégis bevállalod, írd majd meg, milyen volt, most már kíváncsi lettem, miféle dolog ez. :)
2013. aug. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ok,megírom!:-)
2013. aug. 20. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!