Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A havi vérzéstől elapadhat a tej?

A havi vérzéstől elapadhat a tej?

Figyelt kérdés
3 hétig tartott a gyermekágyi vérzésem. most 7 hetes a babám, és megjött a mensesem, mindezt úgy, hogy csak és kizárólag anyatejet evett. elvileg előfordulhat, hogy ilyen hamar megjön szoptatás mellett is. (nincs szerencsém) hétfő éjjel nem fogadta el a cicit, csak sírt és morgott rajta, meg lecibálta a fejét egyfolytában. nem értettem mi van. hát másnap reggelre megjött a mensesem. kedden alig evett valamit, de én fejtem minden szoptatás után, viszont ma már alig van tejem, pedig enne már szívesen. elmehet a tej attól, hogy mensturálok? holnap már kénytelen leszek neki tápszert adni, mert ma kimerítem a fagyasztós tartalékokat (eddig 2-3 óránként 120-140 ml tejem volt, most maximum 40!)
2013. aug. 15. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj tápot, nem fog elapadni!

2-2,5 napot kell átvészelni és újra a régi lesz minden!


NEkem is mindhárom gyerekemnél marha korán megjött kizárólagos szopi mellett. Tudom miről beszélsz, de sok türelem kell azokon a napokon, és minden rendben lesz.


Tedd cicire amikor csak lehet! Félálomban, álmában, amikor elfogadja mindig.

Amit meg lefejtél, azt tedd külön, mert valószínűleg nem fogja elfogadni, ilyenkor más az íze a tejnek sajnos.

2013. aug. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És neked is ennyire megcsappant a mennyisége?
2013. aug. 15. 16:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, arra emlékszem, amikor már nagyobb volt, 6 hónapos, akkor 48 órán át másfél-két óránként szopizott folyamatosan.
2013. aug. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ugyanez volt nekem is pontosan annyi különbséggel, hogy 8.hétre jött meg. a gyerek előző este üvöltött, fintorgott, nem akart enni. én meg nem tudtam mi van, másnapra már meg is jött és jóval kevesebb lett a tejem, az ízét megszokta a babám, most már meg sem lepődik, ha más, de a mennyiséggel mindig problémák vannak. nekem előtte 180-200-akat tudott könnyedén enni (és igényelte is, mert 4,5 kilóval született és nagyon szeret enni:)), elég rossz volt, amikor 80 volt, aztán már csak 40-50 két ciciből. folyamatosan mértem, mennyit evett és egyre idegesebb lettem, de örülök hogy nem adtam tápszert, mert eltelt az az 5nap és visszaállt. és csak 2-3nap volt kritikus, akkor 2óránként szoptattam, habár előtte már simán kibírt 4-5 órát is kaja nélkül. folyamatosan fejtem, és este odaadtam neki cumisüvegből (neki nem volt gond, lehet hogy a kanál vagy a pohár jobb megoldás a te babádnál, nálunk sajnos nem vált be) és így aludt egész éjszaka, de én még egyszer fejtem késő este csak hogy legyen inger. én is odaadtam az összes lefagyasztott tejet, és már akartam venni tápszert, hogy ha nagyon éhes, legyen lehetőségem adni neki valamit, de hála Istennek nem kellett! és nem éri meg, mert vissza fog jönni! én babám 5 hónapos, még mindig szoptatom és kap már tejpépet és elkezdtem a gyümölcsöt. gyorsan elmegy ez az idő és már nem fogsz izgulni, mennyit kellene hogy egyen...én már nem is mérem :)sok sikert! ja és lirerszámra ittam a laktoherb teát és a madártej is csodákra képes!!!
2013. aug. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!