Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki tudom fejni a hátsó tejet...

Ki tudom fejni a hátsó tejet is? Elég tápláló így a babának, illetve ha éjszaka csak 1x fejek akkor elapadhat a tej?

Figyelt kérdés

Most egy hetes a babám, és elvileg az Eda miatt nem fogadja el a cicit, állandóan eltolja magától, így aztán fejek, mivel tejem meg úgy veszem észre hogy van elég, és cumisüvegből itatom meg vele.


Az első pár nap szükség volt egy kis kiegészítésre, de ha így marad a tejcsi akkor, azt is teljesen elhagyjuk.


De nem tudom, hogy a kézi fejővel, ha az utolsó cseppig kifejem, masszírozom is közben a mellem, hogy mindet ki tudjam fejni, akkor a zsíros hátsó tejet is kifejem?


Úgy álltunk be, hogy pontosan 3 óránként felkelek és adok neki nagyjából 80 ml-t, van hogy kevesebbet picit mert nem kéri, de éjszaka csak 1x fejek, és akkor viszont dupla mennyiség jön le, mint ha 3 óránként fejnék. Így el fog apadni a tejem, ha nappal viszont 3 óránként fejek?



Később úgy egy jó hónap múlva szeretnék átállni arra, hogy majd csak akkor kelek hozzá, ha éhes, de most a nagy meleg miatt, még úgy érezem muszáj neki adnom, nehogy kiszáradjon...


Tapasztalatlan vagyok még, ezért a sok kérdés! :)


Köszönöm a válaszokat :)


2013. aug. 10. 12:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt választ írnék, néhány kérdés lenne, ami nekem nem világos. Mit jelent, hogy az eda miatt utasítja el a cicit? Nem értem tisztán az összefüggést.

Illetve miért kellett az első napokban pótlás? Az első 2-3 napban csak előtej van, miért kellett pótolni, ha utána van tejed?

Illetve miért ébreszted, ha nem éhes? Kicsi súlyú? Vagy besárgult?

Köszi.

2013. aug. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Egyből szülés után megpróbáltuk mellre tenni csecsemős nővér segítségével, és nem fogadta el a cicit, és ez így ment 3 napig... mindenki mondta, hogy a babák szoktak ellentétesen viselkedni az edától, nem szopcsiznak, de ez persze nem tény, csak egy lehetőség, mert az összes csecsemős próbálta mellre rakni de egyiknek se sikerült!

Kellett neki pótlás mert nagyon elkezdett fogyni az első 2 napon, és mivel szopni nem szopott én meg nem tudtam egy csepp tejet se lefejni, ezért muszáj volt...

Majd a 3. napon kezdett el nagy erőfeszítések árán, beindulni a tejcsi, na és azóta folyamatosan növekszik a mennyiség.

Azért keltem fel, amit írtam, mert nem szeretném ha a nagy melegben kiszáradna, mivel nagyon izzad szegény és sokat is kakál, szeretném pótolni a folyadék mennyiséget, amit veszít, de nem erőltetem, csak annyit eszik amennyit kér, van hogy csak 40 ml-t, de általában 3 óránként amúgy is felébred..

2013. aug. 10. 12:48
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
szopcsi, tejcsi....atyaég!!
2013. aug. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes hozzászólásokat! Ha neked úgy jobban tetszik írhatom anyatejjel táplálásnak és anyatejnek is, csak úgy kicsit hosszú és amúgy is nem vagy te egy kicsit kapd be a f...m??

A másik hozzászólónak meg köszönöm a kérdéseit, csak választ nem kaptam...

2013. aug. 10. 14:07
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is gratulálok, hogy szépen felhoztad a tejed :) Ahhoz, hogy hosszú távon is így maradjon, érdemes lenne valahogy cicre szoktatnod a babádat, mégis cska az a kevésbé macerás. Megkínálod a melleddel rendszeresen, minden evés előtt?


Érdemes lenne a cumisüveget eltenni és pohárból, fecskendővel etetni (mert ha a cumihoz hozzászokik, olyan masszív cumizavart lehet előidézni, h nagyon nehezen fogod visszatéríteni) és mindig először, lehetőleg akár félálomban is a melledet adni neki.


Jó lenne, hogyha valaki szakember, IBCLC, LLL tanácsadó is láthatna, a mellretételben biztosan sokat tudna segíetni.


Én még cska annyit tudok, hogy az éjjeli fejés alapozza meg a nappali kínálatot, szerintem, ha tudsz pihenni, és nem megterhelő, legalább 2-3 alkalommal fejj éjjel!

2013. aug. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igyekszek mellre tenni, hátha mégis sikerülne, mert tényleg elég macerás állandóan fejni, de eddig még csak elutasította, azért reménykedek még.. :D

Akkor inkább fejek minden etetésnél nehogy elapadjon, mert most elég sok van, és jó lenne ha így is maradna :)

2013. aug. 10. 15:19
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az elutasítás nem az eda miatt van, az kb 2-3 óra alatt kimegy, és amúgy sem jut át a babába.

Én is mindig kínálnam cicivel az evés kezdetén és ha hosszabb távon szoptatni szeretnél, keress meg egy lll tanácsadót, hogy segítsen az atszoktatasban. A baba sokkal egyszerűbben tudja fenntartani a tejtermelest, mint a fejes. Én a helyedben akkor fejnek, amikor a baba amúgy is ébreszt, akkor nem kell duplán kelni. Ha esetleg csökkenne a mennyiség, még mindig lehet gyakrabbra váltani. Sok sikert!

2013. aug. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, igyekszek még mellre tenni ahányszor csak lehet, de szerintem nem fog menni... befelé forduló a bimbóm is, vettem bimbóvédőt, azzal néha bekapja, de nem szívja. Van egy nagyon jó ismerősöm, a kórházban ahol szültem a csecsemő osztály vezető nővére, és ő is segített több órán át próbálkoztunk, de nem ment neki sem, pedig ő igazi türelemmel állt a dolgokhoz...

Azért még nem adom fel!


Köszönöm a tanácsot! :)

2013. aug. 10. 18:32
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudja, vagy nem akarja a babád a cicit bekapni? Ha nem tudja a bef. ford. mellbimbó miatt, akkor érdemes megpróbálni azt a trükköt, hogy egyetlen korty víz itatása után teszed mellre. Így nedvesek az ajkai, és könnyebben becsusszan a mellbimbó. Mivel mellszívót használsz, ez is megkönnyítheti a helyzetedet, mert optimális módon alakítja a mellbimbót.
2013. aug. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom 😊 vegul a fiam mar masfel eves, soha nem szopott nem volt hajlando ra! 8 honapos koaig fejtem napi masfel liter tejem volt alig tudtam elapasztani,(ettol mar a tejet se fogadta el..) 2 hetes koratol nem ebredt ejszaka es azota is igy van 😊
2015. febr. 4. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!