Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem szeretnem senkinel sem...

Nem szeretnem senkinel sem kiverni a biztositekot, de mit csinaljak, ha a szoptatas gondolatatol is irtozom?

Figyelt kérdés
Igaz meg nem vagyok anyuka, pedig lassan itt lenne az ideje. Egyeduli dolgog amitol felek az a szoptatas. Ne ertsetek felre, nem kinezet, mellforma miatt, ez eszembe sem jutott, egyszeruen irtozom, ha a mellemhez ernek, legyen parom, orvos, de meg magamnak sem, es nem tudom elkepzelni, hogy oanna egyszer tej follyon ki, amit a babam szaja vesz, mit csinaljak? Szerintetek ez valtozni fog?

2013. aug. 20. 19:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha ez vígasztal, a barátnőm is így érez. De ez meg fog szerintem változni, amikor a gyereket táplálása és egyészsége a tét.
2013. aug. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy változni fog. De ha nem, akkor is felnő a babád tápszeren is. Esetleg egy pszichológust kellene megkérdeznek az irtózásod okáról.
2013. aug. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én megkérdeznék egy szakembert erről, mert nem csak a szoptatás, de a párod, orvos és saját magad érintése is problémát jelent, tehát valami komolyabb van a háttérben, mint egy sima szoptatástól való félelem. Azért az nem apróság, hogy egy nő ennyire nem szereti a melleit. A szoptatás kiküszöbölhető tápszerrel (bár messze sem olyan jó, de megoldás). De az egész életem biztosan nem szeretném úgy leélni, hogy ne érintsen meg senki. Én tennék ellene. N30
2013. aug. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Lehet nem jol fogalmaztam, nem mondanam hogy nem szeretema melleimet, egyszeruen nagyon rosszul esik az erintes, lehet tenyleg van valami lelki oka, en sem ertem. Azert is bant, mert tudom, hogy a babak szamar legfontosabb az anyatej, de egyszeruen nem tudom elkepzelni, hogy kepes leszek ra. :(
2013. aug. 20. 19:30
 5/13 anonim ***** válasza:
Szia! En pontosan ugyanigy vagyok ezzel! Mondjuk velem eroszakoskodtak kiskoromban. Igy az okat tudom, de nem vagyok elorebb. Pszichomokus nem segitett semmit. En meg messze vagyok a babatol, de ha lesz, kizarolag geppel fejem majd. Azt en egy menekulo utnak latom. Ha az sem, lehet venni anyatejet, csak hat az 6 honapig azert jooo sokba kerul, de a babaert mindent. Ne aggodj, vannak meg megoldasok es emiatt ne erezd rossz embernek magad, mert nem vagy az!
2013. aug. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy ez változik szülés után, és akkor a szoptatás lesz még neked is a világ legtermészetesebb dolga. ( Engem is kivert a víz a szoptatás gondolatától-mondjuk nem ilyen szinten, mint Téged, aztán simán ment) Ha meg nem, és nem tudod magadban legyűrni ezt a problémát, cumisüvegből is kaphat anyatejet. Vagy tápszert.

Picit hülye hasonlat, de ha valaki lepisilne, tuti hogy belehalnék, míg a babámtól ez nem okoz lelki traumát-ha érted, hogy mire szeretnék ezzel kilyukadni.

Mindenesetre javasolnám, hogy vedd fel a kapcsolatot egy pszichológussal. Valószínűleg valami lelki oka van a bajodnak.

2013. aug. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 salvadorina ***** válasza:
49%
Én is irtóztam tőle, és nem változott szülés után. De muszáj volt kipróbálni, mert a kórházban nem adtak neki enni, azoknak sem, ahol az anyukának egyáltalán nem volt teje. Aztán kínkeservesen szoptattam még egy-két hétig, aztán abbahagytam.
2013. aug. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%
Nekem azzal nincs bajom, ha más hozzá ér, az se, ha én, sőt az sem zavart, ha a fiam hozzá ért. De nem aakrt szopizni, valószínű azért, mert nem került a kórházban azonnal mellre, és kapott cukros vizet cumisüvegből. Nem kérdezték, akarom-e... Aztán beindult a tejtermelés, úgy a 3. napon, az amúgy is nagy melleim hatalmasak lettek, feszültek, de örültem, hogy végre tudom szoptatni. De nagyon nehezen fogadta el. Aztán biztosan emiatt, de egy idő után kellemetlen volt szoptatni. Mivel keveset szopizott, tápszert is kapott, és örültem, mikor tápszert evett. Egyre kevésbé szerettem ha szopizik, kínlódás volt, az egyik mellből gyakorlatilag nem is evett. Szóval maradt a tápszer.
2013. aug. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Ugyanigy voltam. Ram eroltettek a szoptatast. Egyszeruen azota meg rosszabb a helyzet. Ha veletlenul szex kozben hozzaer a parom elmegy a kedvem. Elotte se szerettem ha megerintettek degy honap kin keserves szoptatas utan mar undorodom a gondolatatol is hogy hozzamerjenek ott..nem tudom mitol van de szornyu erzes..ne szoptass ha igy erzel..en vegigbogtem a szopik kozti idoszakot mert elore rosszul voltam hogy megint par ora mulva kell..
2013. aug. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hasonlóan voltam én is, habár irtózni nem irtóztam, de attól h egy baba ott fog lógni rajtam, meg mások is látni fognak szoptatás közben.. na ettől kivert a víz teljesen. A szoptatástól jobban féltem mint a szüléstől. Aztán meglett a baba, és arra a 9 hónapra amíg szoptattam, valahogy kikapcsolt ez a dolog az agyamban. Simán fejtem a kórházban, segített maszírozni a védőnő, a csecsemős, mindenki aki arra járt :D

Érdekes módon szoptatás után visszajött minden viszolygásom, és most gőzöm sincs hogy csináltam végig anno, de büszke vagyok magamra hogy sikerült, ez a lényeg :)

2013. aug. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!