Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy kérdés, ami biztos kiveri...

Egy kérdés, ami biztos kiveri a biztosítékot. Sírni hagyás?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 hónapos,tápszeres,legalább 8 -szor kel éjszaka,nehezen alszik vissza ,hasfájós volt,kb. 1 hónapja elmúlt neki,mert mgtaláltuk a megfelelő tápszert,fogzásra Viburcol+ chamomilla bevált,de még így is sűrűn ébred. Nem várom el tőle,hogy végigaludja az éjszakát,de ne is keljen fel félóránként.3-szor eszik éjjel még így is,hogy tápszert kap... Teljesen kivagyok már... Tudom,hogy ezzel jár az anyaság,de már akkor sem bírom,teljesen zombi vagyok. Hagyjam sírni vagy mit csináljak? Nincs hozzá lelkem,meg lehet,hogy még kicsi hozzá.Valakinél bevált ez a módszer?
2013. jan. 11. 10:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Biztos, hogy az éhség miatt ébred?

Próbáltad már, hogy csak itatod (vízzel)?

Nekem sokszor kelt a fiam mert a száraz levegő miatt kiszáradt a szája/orra.

Lehet, hogy melege van, vagy böfi kínozza, nekem azért 5 hónaposan sok a 3x étkezés éjjel, az enyém újszülöttként kelt 3x.

2013. jan. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

És ha magadhoz vennéd az ágyatokba amíg kipihennéd magad,hátha akkor nyugodtabb lenne picit?Persze csak 1-2 éjszakára...

Az enyém meg nehezen tud elaludni,4,5 hónapos... :)Nappal kb 2-3 órát alszik.Éjjel egyszer kel,vagy egyszer sem.De azért elején 3óránként fennt volt ám!

Üdv.!

2013. jan. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

5 hónaposan nem hagynám sírni! Pici még! Az én fiam egy évese és még mindig nem alussza át az éjszakát, de akkor sem hagyom sírni.

Más az, ha nappal hisztizik,akkor van,hogy hagyom egy kicsit. De akkor látom,hogy hiszti!

Éjjel nyilván valami baja van! Ráadásul nem hinném,hogy abbahagyja, csak még jobban felébreszti magát az sírással!

Tudom, hogy fárasztó, de hidd el, sok gyerek nem alussza át az éjszakát. Én elfogadtam,hogy ez van!

2013. jan. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
22%
Anyám azt mondja, egyszer hagyni kell és több ilyen "kamu-ébredés" nem lesz, csak akkor fog lármázni, ha tényleg baj van. (Legalábbis azt mondta velünk így volt)
2013. jan. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köztünk alszik,pedig nagyon nem akartam, vizet is adok neki,mindig mikor felkel. Nem hiszem,hogy bármi baja lenne,vagy már magam sem tudom :-)
2013. jan. 11. 11:09
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg éhes, akkor lehet, hogy el kellene kezdened a hozzátáplálást. Tápszeres babáknál már 4-5 hónaposan el szokták kezdeni. Neked nem ajánlotta a védőnő vagy a gyerekorvos.

Az viszont biztos, hogy nem éhség miatt kel ennyiszer, úgyhogy annak az okát kell megtalálni. Melege van/fázik, szomjas, vagy csak a közelségedre vágyik stb.

2013. jan. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is nyugodtan tápláld hozzá, enyém is tápszeres volt 4hósan elkezdtük. a foga nem fehéredik? mert mi is ezeket használjuk, beváltak azért, de arra nem elég jók hogy ne keljen fel.
2013. jan. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Hányszor eszik összesen, ha éjszaka még 3-szor? Egy alkalommal mennit eszik? Tápszeren kívül kap valamit?


Engem nagyon meglepne, ha ennyire éhes lenne éjszaka egy 5 hónapos tápszeres baba.


Szerintem a sírni hagyásnak nincs értelme, biztos hogy nem az lesz a megoldás.

2013. jan. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak azt tudom mondani, kevés már neki a tápaszer, vacsorára adj neki Tejpépet, az jobban laktat, és kezd el a hozzátáplálást!
2013. jan. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Az én lányom is, mielőtt elkezdtük a hozzátáplálást egyfolytában evett volna, semmi nem volt elég. Szerintem is időszerű volna..

Remélhetőleg az éjszakai ébredéseken is segít!

Szerintem sem megoldás a sírni hagyás.... :(

2013. jan. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!