Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ismeroseid kozott tobben...

Ismeroseid kozott tobben vannak azok akik szoptatnak vagy azok akik tapszereznek?

Figyelt kérdés

Elegge sok mindenkitol hallom, hogy mar az elso napokban kellett potoljanak aztan az elso 1, max. 2 honap "kinlodas" utan mar csak tapszert kap a baba.

Elegge szomoru, nem?


2009. okt. 29. 20:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Sokkal egészségesebb, praktikusabb szoptatni. A tápszerértért vagyonokat kell fizetni. A nyagyanyájink is megoldoták tápszer nélkül is a dolgokat.
2009. okt. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Emberek, én mindent megtettem azért, hogy szoptathassak: annyi tejem volt az első hónapoban, hogy már az első prctől fejtem és leadtam. Majd jött egy mellgyulladás, majd egy megfázás, és végül egy foghúzás, két héten belül, a most négy hónapos babám már csak reggel és est tud szopizni, bármit teszek... Tényleg bármit: fejtem, mint egy hülye, napokig feküdtem és zabáltam, ittam teát, alkohol mentes sört, szedtem more milk-et, homeopatás bogyót, és nem utolsósorban szoptattam, és kínoztam a gyereket, hogy nem adtam pótlást... Már bánom a kínzást, mert ennyit nem ért. Napi két szoip, ez maradt nekünk.


A lényeg: ne ítéljétek el a tápszereseket, a legtöbbnek oka van rá... (egy ismerősömnek például nincsenek tejmirigyei...)

2009. okt. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

megoldottak persze. edesanyamnak pl. baleset miatt elapadt a teje amikor a batyam 1 honapos volt. valami rizsmizevel etettek es tehentejjel, de az is potlasnak szamit.


En azokra ertem ezt a kerdest, akik amiatt nem szoptatnak, mert nem eleg(?) a tej a babanak es erre abbol kovetkeztettek hogy sirt a baba es ha pl. cumisuvegbol belakott akkor aludt mint a bunda, de ha meg kellett dolgozni a tejert akkor siras volt es kapalozas.

Lehet ez az ami sok uj anyukat elrettent a szoptatastol? Meg az is hogy relytely merleg nelkul, hogy mennyit is szopott a babo.

2009. okt. 29. 21:01
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

21:00-ás vagyok:


bocsi az elírásokért, csak siettem :)

2009. okt. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem itelem el a tapszereseket, nehogy azt gondolja valaki!

Elegge nagy keseruseg egy edesanyanak, hogy nem tudja taplalni a "husat-veret" anyatejjel. Tudom magamrol!

2009. okt. 29. 21:03
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Én úgy jártam, hogy a 23. héttől megvolt az előtejem. Minden éjjel átáztam annyi volt. Császáros szülésem volt. 3 nap után begyulladtak a melleim ömlött a tejem. Hazajöttünk és a babámnak nem kellett a cici csak az üvegből itta a tejemet. Aztán kb. 1 hét után semmi tej. Értitek semmi. Tápszert kapott. Azt hittem megörülök. Elmúlt az első hónap aztán megtörtént a csoda. Elindult a tejem, babám szopizik, cicizik. Csak az egyik mellem kell neki a másikban nincs is semmi. De érzem ha azt is elfogadná lenne benne is. Abból az egyből etetem, és fagyasztom neki.

Az ismerőseim között amúgy mindenki tápszerezik.

2,5 hónapos Karcsi baba anyukája

2009. okt. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én eleinte kínlódtam, pótoltam. NEm volt elég. Aztán egyszercsak rájöttem mia baj: rágörcsölök erre az egészre. Lestem az órát /3 órénként akartam szoptatni, fájt a cicim, ülve akartam, mert azt mondták az a jó, nem fekve, fejtem mint egy hülye éjjel nappal, semmi.

2 hónapos volt, amikor azt mondtam, vége, feladom, lesz ami lesz. Igény szerint kezdtem szoptatni, a mellszívót eladtam, nekifeküdtük és kb egy hét múlva annyi tejem lett, hogy még sok is volt. Most 1 éves és napi 4szer szopizik /mellette mindent eszik/.

AMúgy az ismerőseim közül legtöben szoptattak, de 1 éves korig max.

2009. okt. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

21:31

Huu ez nem semmi. ki tudja mi fog meg tortenni ezek utan?!

Lehet meg Karesz 10 eves koraban is lesz tejed.... Ki tudja?!

Kivanok egeszseget!

2009. okt. 29. 21:48
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a nagy fiamat (most 16 éves)18 évesen szültem,akkoriban nem volt ilyen sok szakkönyv,internet ahonnan lehetett volna tanácsokat gyűjteni.De lehet,hogy nem is volt baj.Hazamentem a kórházból(szülők nem laktak velünk)és tettem amit a természet kívánt.Szoptattam a gyermekem,ha éreztem,hogy szopi után maradt tejcsi a cicimben azt kifejtem(kézzel).11 hónapig szopizott,de ők tejem az lett volna de neki nem kellett.A pici fiam 17 hós,őt még szoptatom.Cumisüveget sem vettem,mert annyira biztos voltam abban,hogy szoptatni fogom.(mellszívót igen!)Szerintem valóban a nők többsége túlzottan rágörcsöl erre a szoptatásra.A természet tudja,hogy mit kell tenni,és szerintem egy anya is.Annyi mindent lehet már olvasni erről a témáról,hogy szerintem az újdonsült anyuka nem is tudja eldönteni,hogy mi jó neki.
2009. okt. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én ismerőseim mind császárral szültek, és mind adott pótlást a babájának.

Én vagyok az egyetlen, aki természetesen szült és csak szoptatott.

Nem is értem, bár ez szerintem véletlen, nem hiszem, hogy ilyen lenne a statisztika.

2009. okt. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!