Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az baj ha szoptatás alatt...

Az baj ha szoptatás alatt ilyen sokat fogytam eddig?

Figyelt kérdés
Van egy majdnem 5 hónapos babám, csak anyatejes. Mióta szoptatok pörögnek le a kilók. A terhesség előtt 58,5 kg voltam. A szülés előtt 68. 63 kg -val jöttem haza a kórházból, azóta havi - 1 kg. Jelenleg 57 kg vagyok. Ez normális? Nem pártok vele a babának? Nem fogyókúrázom. Csak szoptatok,igyekszem finomakat enni és sokat sétálunk.
2013. aug. 24. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért lenne baj? Csak irigykedni tudok rád, remélem nekem is beindul a fogyásom, mert még kb. 10 kgot le kéne dobnom és én nem fogyok a szoptatástól csak tartom a súlyom.
2013. aug. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Figyelj arra,hogy rendszeresen egyél.Sok gyümölcs,zöldség.Teljeskiörlésű gabonábol készült kenyér stb.


Milyen magas vagy?

2013. aug. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerencsés vagy! :)

Szerintem a havi 1 kg egyáltalán nem sok, főleg ha van elég tejed és a babád pedig hízik.

Örültem volna, ha velem is ez történt volna, mert én sajnos még diétázni sem tudtam, mert azonnal kevesebb lett az amúgy sem sok tejem és folyton ordított a fiam, 1x még tápszert is kellett adnom neki, annyira éhes volt már :(

A sógornőm 2 hónap alatt 15 kilót fogyott, konkrétan csont és bőr lett, de még úgy is egy tejcsárda volt, szóval ez teljesen alkati dolog...

2013. aug. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
164 cm kb.
2013. aug. 24. 21:10
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem nekem sok tejem van, meg állítólag tápláló is. 2880-al született a kislányom és most több mint 7 kg.
2013. aug. 24. 21:12
 6/8 anonim ***** válasza:
egy vérvétel nem árthat tsh szint nézéssel. nekem a 2 baba után pajzsmirigy betegségem lett, 4 hónap alatt 10 kg ment le. ne irigyeljetek, 173 cm és 52 kg vagyok, minden bordám látszik, mellem semmi, vállaim csontosak. már egy éve jó a tsh szintem még se tudok hízni.
2013. aug. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerencsés vagy...én még szoptatás alatt is híztam, pedig normálisan étkeztem..Azért, ha téged aggaszt kérdezz meg egy dokit is. Végül is, ha belevesszük, hogy a szoptatás kb. 500 kalóriát emészt fel egy nap, és sokat is sétálsz, nem hinném, hogy probléma lenne..:)
2013. aug. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 jegecske ***** válasza:
Menj el egy pajzsmirigy vizsgálatra!
2013. aug. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!