Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás utáni elhízás...

Szoptatás utáni elhízás normális? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Várandósság alatt 15 kg-ot szedtem fel, melyből kb 10 kg le is ment rólam a szülés utáni 3 hétben. Miután abbahagytam a szoptatást (gyermekem kb 5 hónapos volt), visszahíztam a 10 kilót és még hozzá 5-öt. Azóta se tudok lefogyni, hiába eszek kevesebbet és minőségibb ételeket (pl fehér kenyeret szinte soha nem eszünk, nyírfacukrot használok sütéshez is). Vacsorázni általában 8-9 óra között szoktam, lefeküdni pedig éjfélkor. Édességet nem igazán eszek, max. ha sütök valamit.


Már 2 éves múlt a gyermekem és még mindig rajtam van a felesleg. Vérvételen is voltam, de nincs pajzsmirigy problémám. Szerintetek mitől lehet ez? Várandósság előtt sem sportoltam semmit, a munkám is többségében a gép előtt folyt.


2013. szept. 1. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Este 6 után már ne egyél!!

Nekem ez vált be.Eleinte baromi nehéz volt,de aztán átállt rá a szervezetem,megszokta.

Már fogytam 5 kilót,jól haladok.Rajtam 10 kiló plusz van,vagyis már csak 5.

Sok sikert!Hátha neked is beválik! :)

2013. szept. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem csak pajzsmirigy gond lehet. A többi hormont is nézni kéne.
2013. szept. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ártana egy cukorterhelés, inzulinszintekkel együtt.
2013. szept. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves 1. válaszoló! Ha a kérdező éjfélkor fekszik le, akkor nála nem megoldás a 6 óra után nem evés!

Ez azoknak van kitalálva, akik 9 körül fekszenek le aludni.


Kérdező! Hány éves vagy?

Én 33 leszek, 2 gyerekem van, a kicsi 4 lesz, így már lassan 3 éve nem szoptatok, de az elmúlt 1,5 évben észrevétlenül felszaladt rám 6-7 kiló, aminek nem tudom az okát. Most kipróbálom, hogy ha nem iszom tejet, akkor mi történik, mert több ismerősöm is állítja, hogy a tejtől volt nekik is problémájuk. A savanyított tejtermékeket egyelőre még hagyom, de konkrétan tejet már pár napja nem iszom, pedig eddig napi fél litert ittam tejeskávé formájában. Állítólag van valami a tejben, aminek a lebontásáért felelős enzim/hormon 30 éves korig van csak meg az emberi szervezetben és emiatt okozhat problémát bizonyos kor felett. Persze, elég idiótán hangzik, de egy próbát akkor is megér :)

2013. szept. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a szoptatás rengeteg kalória, ha mondjuk pl. az alapanyagcseréd 1500 kcal, akkor szoptatás alatt 2000 kcal (ez csak az alap, nem a napi energiaszükséglet)... amikor abbamarad a szoptatás, akkor már nem ég el az a plusz 500 kcal, és ha a táplálkozásod nem változik, akkor 500 * 7 = 3500 plusz kalória hetente - azaz fél kiló hízás... így sajnos összejön...

amúgy meg a legjobb az lenne, ha valamit sportolnál, mozognál! (tudom a kicsi mellett nem könnyű, úgyhogy valami olyan kell, amit vele együtt tudsz csinálni - pl. nagy-nagy séták - tolod a kocsiját, közös tánci-tánci (jó móka) :), fogócska... stb :) esetleg ha szabadidőd van, akkor nagy sétákat lehet tenni plázákban (nem kell vásárolni, elég csak nézelődni), esetleg kölcsönözni kell valami otthoni tornaszert - szobabicikli, sífutógép (nehogy vegyél, mert szerintem 2 hónap alig van, aki használja ezeket az otthoni gépeket becsülettel)

ja, és nekem a candida diéta segített a legjobban életem során a fogyásban (4 hónap alatt 10 kiló - 160 centi 68 kg-ról 58-ra fogytam, 34 évesen!!!!) keress rá a neten a candida-diétára!

sok sikert :)

2013. szept. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!