Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ti mit gondoltok, ez normális?...

Ti mit gondoltok, ez normális? Bővebb lent

Figyelt kérdés

18 éves srác vagyok, és kb. 62-66 kg között ingadozok, de szeretnék kb. 58 kg-ra lefogyni. 178cm-rel ez ugye idálisan vékony? Megpróbálok egészségesen táplálkozni, sok fehérje, sok zöldség, kevés gabona. Szerintetek hogy lenne a leghatékonyabb?


Másik problémám, hogy néha falási rohamaim vannak, pl. ha sokat kell tanulni, vagy vmi baj van. Mit tudok ez ellen tenni? ugye nem kezdődő bulémia jele?


(bocsi, ha túl hosszú lett)



2013. jan. 8. 01:40
 1/8 A kérdező kommentje:
pontosabban: bulimia
2013. jan. 8. 01:42
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem ideális. Nekem speciel nem jönnek be a gebe fiúk. Nincs bajom a vékonysággal, de ez már túlmegy a határon.
2013. jan. 8. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszod, varom a tobbieket is!:) (amugy meleg vagyok :) )
2013. jan. 8. 16:12
 4/8 A kérdező kommentje:
de ugye ez még nem azt jelenti h bulimiás leszek?
2013. jan. 8. 22:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha hánytatod is magad akkor az bulémia. Lehet azzal kezdődik, hogy sokat eszel (mint a bulémiások) és a bűntudat miatt később meg is hánytatod magad. Szerintem elég akarattal ez elkerülhető!!!
2013. jan. 9. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Vigyázz, mert nálam hasonlóan kezdődött (bulimiás lettem). Ha a falásrohamok kompenzáló mechanizmus nélkül maradnak, akkor binge eating disorder, ha van hánytatás/hashajtózás/kompenzáló testedzés, akkor bulimia.

De lényegében mindegy minek nevezzük, mert mindkettő káros és evészavar. :(

2013. jan. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De nem tudom, hogy mit kellene tennem? hogyan tudnám normálissá tenni ezt az egészet? Orvoshoz nem szeretnék fordulni, már más lelki problémát is sikerült legyőznöm. (Régebben vagdostam a karomat, lábamat, mostanában már nem teszem, de még mindig nagyon nehéz megállni, pedig már kb. 1 éve nem csinálom. Erre vmi megoldás? )
2013. jan. 14. 23:28
 8/8 anonim válasza:
Én bulimiás vagyok és nekem is valahogy így kezdődött. Először csak néha voltak falási rohamaim aztán egyre gyakrabban és aztán elkezdtem magam hánytatni. Te még nagyon időben vagy úgyhogy tudom hogy nehéz de ne hagyd, hogy rosszabbodjon az állapotod. Egyépként ha bármi kérdésed, problémád van ezzel kapcsolatban nyugodtan írj privátot szivesen segítek :)
2013. jan. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!