Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ebben a kategóriában komolyan...

Ebben a kategóriában komolyan hemzsegnek az ilyen beteg emberek, akik szerint 2 évesen normális dolog, ha a gyerek csak szopik és nem etetik semmi mással?

Figyelt kérdés

Ezek a nők tisztában vannak vele, hogy egy két éves gyerek már szinte mindent meg tud enni, amit egy felnőtt? A nehéz ételeket leszámítva. Az egyéb vonzatairól (érzelmi fejlődési következmények) nem is beszélve...


Komolyan vannak ilyenek?


2013. aug. 22. 19:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Én sokszor járok erre, de még soha nem láttam olyat, aki 2 éves gyerekét csak szoptatta. Nem lehet, hogy félreértesz valamit?
2013. aug. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem sajnos, volt aki még olyanokat is írt, hogy az ismerőse gyerekei 4-5 éves korukig szoptak... :(
2013. aug. 22. 19:21
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Én sem láttam még ilyet.

Attól, hogy valaki szoptat, még eszik a gyerek rendes kaját is, csak mellette még szopik esetleg naponta egy vagy akár több alkalommal.

Szerintem te nagyon benéztél valamit.

2013. aug. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Remélem, hogy benéztem... mert ez így nagyon betegesen hangzik.


Bár 2 éves kor körül már semmiféle szoptatás nem indokolt, de ez más kérdés.

2013. aug. 22. 19:38
 5/15 anonim ***** válasza:
Én sem olvastam még itt ilyet.
2013. aug. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

Én nem igazán értem, hogy minek ezen pörögni, hogy ki meddig szoptat.

Szerintem ez is - mint minden más is - teljesen egyén függő.

Van amelyik gyerek nem igényli, van amelyik igen.

Attól még egyik sem jobb vagy rosszabb, egyik sem lesz ettől hátrányosabb helyzetű.

2013. aug. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ennyi idősen már egy gyerek sem "igényli" egészségügyileg, csak azért kéri, mert ezt szokta meg. De ez más kérdés, ezen felesleges vitatkozni, mert tény.


Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam, hogy ez csak valami félreértés lehet.

2013. aug. 22. 19:50
 8/15 anonim ***** válasza:
Jól van akkor, örülök, hogy ezek után már nyugodtan fogsz aludni :).
2013. aug. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%
Soha senki nem írta, hogy nem ad semmi mást a gyerekének, te nézted be. Vannak gyerekek, akik amellett, hogy esznek mindent, még szopiznak 2 évesen napi 1-2 alkalommal. Jogod van persze ahhoz, hogy ezt érzelmileg károsnak tartsad, de ezt a véleményedet egyetlen valamire való szakember sem osztja (a Velvet pszichológusa számomra nem mérvadó).
2013. aug. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

A WHO szerint 2 éves korig ajánlott a szoptatás. De ez nem azt jelenti, hogy addig nem eszik mást egy gyerek. Ugyanez az ajánlás tartalmazza azt is, hogy fél éves koráig csak szopizni kellene, onnantól egy éves korig fokozatosan bevezetni a szilárd táplálékot úgy, hogy egyre több legyen a szilárd étel és egyre kevesebb az anyatej. Egy éves kortól pedig csupán a szilárd táplálék kiegészítése a célja.


Ja, és szerencsére sok anyuka gondolja úgy, hogy ha ezt betartja, azzal csak jól tesz a gyermekének.

2013. aug. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!