Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezik KÍMÉLETES leszoktató...

Létezik KÍMÉLETES leszoktató praktika cicifüggő gyereknél?

Figyelt kérdés

Már sok mindent kipróbáltam, de minden csak pár napig volt "hatásos"

Ecet, csípős paprika, citromlé...csak 1 alkalommal hagyta magát rábeszélni, hogy inkább ne cicizzen mert megposhadt a cici. Következő alkalommal annál jobban kérte!

Ha "sírdogálok" mert Anyának ez fáj, akkor ő is sírni kezd - de ha csak mondom, hogy fáj akkor nem akar tudomást venni róla, csak ad rá egy puszit, hogy meggyógyuljon.

Ha leragasztom, akkor szintén puszi és szedi le róla.

Tanácstalan vagyok. Cumit soha nem fogadta el.


2013. szept. 7. 16:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hany eves?
2013. szept. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1,5 éves. Szándékosan szerettem volna kihagyni ezt, mert nagyon sok támadás ért már amiatt, hogy miért szoptatom még most is. Engem nem zavarna, hogy még most is ennyire igényli, de már fáj a mellem.
2013. szept. 7. 16:42
 3/12 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudok praktikat.Igy segiteni sem tudok.

1.gyerekem 27 honaposan pici rasegitessel szokott le a cicirol,terhes voltam a tesoval es allando hanyingerem volt azert valasztottam el.

2.gyerek 34 hosan leszokott.

3. gyerek 35 honaposan szinten leszokott.

4. gyerekem 3 eves es meg nem hajlando feladni a szopizast.

Ezeket csak azert irtam,hogy tudjad vannak nalad meg sokkal "nem normalisabb" anyukak.

2013. szept. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálam is ez van, én nemsokára megyek dolgozni, így az elválasztás drasztikus lesz nálunk. Lányom 2,5 éves volt, mikor egyszerűen elvettem, mert nem bírtam tovább.
2013. szept. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én nem nevezném "nem normálisnak" azokat az anyukákat, akik sokáig szoptatnak, szívem szerint még én sem szeretném elvenni tőle. Csak az a baj, hogy egyre inkább fáj.

Viszont azon meglepődtem, hogy 30 hónapon túl maguktól abbahagyták? Milyen kis rásegítéssel? Eddig azt hittem, hogy minél tovább, annál jobban fognak ragaszkodni hozzá.

2013. szept. 8. 08:41
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A legtobb gyerek 2-4 eves kora kozt elvalsztja magat.


[link]


[link]


Miert faj a melled? Sebes,harapja?

2013. szept. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem(is)abszolút rendben van,hogy 1.5 évesen szopizik.Ami viszont nem,hogy fáj a melled.Harap,vagy mi a gond?A kezdettkor nekem is fájt,de ez el is múlt.A 3. gyerekem 1 éves lesz,imád cicizni(én is imádom,ahogy cicizik).Ő szintén soha nem fogadta/fogadja el a cumit.A cici kell neki,és kész.
2013. szept. 10. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Az a baj, hogy nem következetesen csinálod, így nem csoda, hogy mindig újra kéri, hiszen tudja, hogy meg fogja újra kapni. Mondj neki egy végleges variációt és ahhoz tartsd is magad, magyarázd el neki mindig, simogasd, puszilgasd, hogy érezze szereted, de hangsúlyozd, hogy ő már nagy, és ez a pici babáknak való.
2013. szept. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os!

Én is az LLL életszemléletet vallom - legalábbis amiket eddig olvastam ott (altatásról és szoptatásról/elválasztásról). Számomra nagyon fontos, hogy a gyerek számára ne trauma legyen az életében történő változások.

Azt, hogy miért fáj, sajnos nem tudom. Talán kevés a tej, mert olyan, mintha belülről ki akarna szakadni. De nem azonnal, hanem amikor például egy éjszaka már 4. alkalommal kéri.

De olyan is van, hogy 1-2 perc után fájni kezd, olyankor csak az a rész, amennyit bekap. Vagy amikor sokat forgolódik közben (amikor nyugtalan).

2013. szept. 11. 09:49
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es!

Kezdetben nekem is sokszor fájt, hetekig sebes volt, aztán szerencsére elmúlt. Én is imádtam (ha nem fáj, még most is szeretem) szoptatni. Rendszerint éjszaka fáj, szerintem olyankor már nincs benne semmi, azért.

2013. szept. 11. 09:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!