Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem vagyok vele egyedül...

Nem vagyok vele egyedül másnál is van ilyen? 13 hónapos fiamnál meddig tarthat hogy állandóan pofozz engem, csak úgy hirtelen jön és arcon vág? Valami leszoktató praktika?

Figyelt kérdés
2012. febr. 20. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Megfogod a kezét határozottan, komoly arccal, és szemébe nézve mondod: Nem szabad! Ez fáj!

Nem fog menni egyik percről a másikra, de idővel hatásos lehet ez a módszer.

2012. febr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

"Nem szabad ütögetni, csak simizni, így..."

"Ne üsd meg anyát/apát, ez fáj és nem szabad!"

Ezeket kb 200x elmondtam naponta,finomabban,erélyesebben...

De mikor nagyon túllőtt a célon akkor bizony kapott a kezére, vagy a fenekére.Mondjuk ezzel nem leszek túl népszerű tudom...

2012. febr. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk az jött be, hogy megtanítottuk simogatni. Ha emelte a kezét, már mondtuk is, hogy "tudod, simi-simi", és akkor simogatott. Ha nem voltunk elég gyorsak, ütött. :)

Nem mindenkinél jön be, de nálunk nagyon bevált.

2012. febr. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk is pontosan a "simi simi" jön be..
2012. febr. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam nem üt, hanem vagy kapar, vagy a szemüvegemet tépi le. Szeretném én is ezt az inkább simi módszert bevezetni, de annyira gyors a szentem, hogy esélyem sincs elkapni a kezét. Mire észbe kapok, már van egy újabb sebhelyem vagy a kezében fogja a szemüveget és próbálja magára feltenni. Így én csak utólag nagyon csunyán nézek és mondom hogy nem szabad. Volt olyan, hogy a kezére csaptam, mert majdnem kinyomta a szemem, de ez szerencsére 1-2szer fordult elő. Remélem, idővel leszokik róla.
2012. febr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!