Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4 és fél hetes baba mellett...

4 és fél hetes baba mellett elkezdhetek hasizmozni?

Figyelt kérdés

Egészségügyileg teljesen jól vagyok, semmi akadályát nem érzem, csak a szoptatás miatt aggódom..nem lesz ugye kevesebb tejem ?? nem 1000 felülést akarok megcsinálni, csak lassan és többször keveset, hogy mégis vissza rázódjak, kicsit jobban érezzem magam...


szerintetek??


2013. szept. 12. 16:50
 1/2 anonim ***** válasza:
A 6 hetet kivárnám, utána pedig az orvos tanácsát kérném ki. Egyébként sok helyen le van írva mennyi idő után és milyen gyakorlatokat szabad csinálni.
2013. szept. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
47%

szerintem ha már biztosan nem vérezgetsz (mondjuk egy nagyobb séta, takarítás után nem jelentkezik semmi) és jól érzed magad, akkor ha jól esik, egy kis mozgást végezhetsz... én is fürödtem már 4,5 hét után, annyira vágytam egy forró lazító fürdőzésre, és nem lett semmi bajom... a 6 hetes vizsgálatnál nekem a doki semmit nem mondott, csak mondta, hogy felír fogamzásgátlót, gondolom ők már megszokták, hogy az anyukák nem a papír szerint, hanem érzés szerint kezdik a szülés utáni aktivitást, tevékenykedést :)

de ne erőltesd túl magad. amúgy meg jó, hogy van energiád, nekem még úgy is kevés volt az erőm, hogy segítségem is volt, annyira kimerült voltam az első 10 hétben! a tejet a torna nem apasztja el. a tejet egy dolog apasztja el, ha nem igény szerint szoptatsz. vagyis az újszülött amikor kér akkor kapjon cicit és annyi ideig, ameddig akarja, vagy be nem alszik. nincs cumis etetés egyáltalán (és nyugató cumi se 6 hétig legalább), és legalább 2 liter folyadék fogyasztása szükségeltetik naponta az első 2 hónapban. garantálom, hogy lesz tejed. (nem ördöngősség,megy már évezredek óta ez a nőknek) :)

jó babázást!

2013. szept. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!