Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igaz az, hogy a vékony nők...

Igaz az, hogy a vékony nők könnyebben szoptatnak?

Figyelt kérdés
2013. szept. 13. 12:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Rám biztos nem.
2013. szept. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
miért szoptatnának könnyebben??? szerintem ez inkább a mellmérettől, -formától függ. de ez sem biztos, hogy törvényszerű...
2013. szept. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

nem értem mi az összefüggés..


én már láttam nehezen szoptatni vékonyat is kövért is.

én átlagos vagyok,és könnyen szoptattam

2013. szept. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Tudtommal semmi összefüggés nincs.
2013. szept. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Totál semmi összefüggés nincs. A barátnőmnek alig van melle, még egy tinis top is kár rá, mégis lazán lekörözött engem, az óriási 75B-s melleimmel. :)

Igyál, pihenj, aludj, amikor csak tudsz, egyél jót, szoptass rendszeresen (éjszaka is, nem kell örülni,ha már egyhónaposan végigalussza az éjszakát, felvesz, szoptat, alszik tovább). A többi meg genetika.

2013. szept. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Háát, ha a 75 B óriási, akkor az én 100 E-s méretem nem tudom minek számit? :) Sajnos nem szoptattam vele könnyen :(
2013. szept. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
az szoptat könnyen, aki "odateszi" magát :) értsd úgy, hogy aki rászánja az elején az energiát, fáradtságtól és fájdalomtól se kímélve magát kiszolgálja a baba igényét az első perctől kezdve. más nem kell hozzá, még nagy mell se.
2013. szept. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%

De van bizony nem is kevés össze függés.

A mell mérete nagyban befolyásolja a szoptatást.

Minden egészséges nönek kb ugyan annyi tej fér el a melleiben. Ez legyen kicsi vagy nagy. Ezek elég hátul vannak.

A mell többi része kicsit izom és nagyrészben zsír.

Minél nagyobb egy cici annál nehezebben jön ki a tej belöle. Egy aprócska cicjü nönél a tej egyszerüen a nagyon pici zsírréteg között elfolyik, míg a nagy mellnél bizony át kell folynia az egész mellen.

Ezt pedig a babának ki is kell szívnia. A tejnek sokkal de sokkal nagyobb utat kell megtennie mint egy kicsi cicijü nönél. A hátsó tejrészt már a baba szinte ki sem tudja szívni, így mivel az bent marad a cici kevesebbet vagy nagyon keveset termel csak.


Nekem 80F-s méretem van. vagy is nem vagyok kövér de a melleim igen nagyon.

Elsö lányomnál sem tudtam szoptatni, de akkor azt gondoltam nem tettem meg mindent. Na de a másodiknál mindent megtettem. Kegyetlen volt.

3 hós koráig úgy tudtam fentartani a tejet, ha minden szopi után kifejtem egy jó nagy adagot még. A babám rengeteget szopizott nem volt lusta, de a védönö és a szoptatási tanácsadó is megmondta, hogy ekkora mellböl nagyon nehezen tudja a baba kiszívni. Aztán 3 hós korában a fejést feladtam, már nem bírtam. 2 hét alatt szinte telejsen elapadt a tejem.

2013. szept. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Semmi összefüggés.

A tejmirigyek nem súlyfüggőek :)

Még a nagyobb mell sem garancia, nekem elég nagy van C-D kosárméret, mégis kínlódtunk, pótlás is kellett, pedig nagyon akartam a szoptatást, lehet hogy ez is volt a gond, görcsöltem rajta, hogy tudjam szoptatni sokáig. Sógornőm...hát nem akarom bántani, de talán A lehetett a kosármérete a terhessége előtt, másig könnyedén boldogul, telerakta a fagyasztót...

Nővérem pedig...hát...az a tipikus tejcsárda típus, neki is volt teje bőven, el is adott belőle....bár szerintem neki a súlyfeleslege miatt olyan nagyok a mellei...

2013. szept. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Vékony vagyok, és maximum 75-80B-s volt a cicim a szoptatás alatt. Tulajdonképpen könnyen ment, leszámítva azt, hogy nagyon magasan kellett tartani mindig a babát, hogy elérje a cicit, és fekve is nagyon sokat kellett igazítani. Szóval nem bántam volna, ha egy picit nagyobbak. De csak praktikussági okból. Szóval rám mondjuk igaz ez az általánosítás, de szerintem általában kb olyan, minthogy a kék szemű nők könnyen szülnek. Szóval semmit nem ér.
2013. szept. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!