Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tennél, hogy megelőzd a...

Mit tennél, hogy megelőzd a sárgaságot?

Figyelt kérdés
3. babám jön. Az sajnos hamar kiderült, hogy nem vagyok "tejszökőkút". Az elsővel a 3-4 nap hajnalban indult meg egyáltalán vmi, addigra ő már infúzióval feküdt a lámpa alatt, mert a "bababarát" kórház nem ad pótlást, még vizet se nagyon... 0-24 rajtam volt, már sebes voltam, annyira próbálkozott szegény és mégsem :(. A 2. más helyen született, ott minden az anyuka döntése volt, nem néztek ferdén. Kapott vizet, ráadásul cukrosat (!!) meg pótlást is. Eredmény, nem fogyott, nem sárgult, mindenki elégedett volt. Most megint a "bababarát" kórházban leszünk. Szeretnék hamar hazajönni, arra gondoltam viszek babavizet meg cumisüveget, csak az a baj, hogy itt sterilizálásra se nagyon van mód. Mit tennél ???
2013. szept. 19. 07:21
 1/5 anonim ***** válasza:

se viz se cumis üveget ne!!!! KUKA



én is igy voltam első lányommal ugyanezt csináltam eredmébnye 3 honaposan már nem tudtam szoptatni


második lányomat még mindig szoptatom kizárolagosan anyatejes eddig 7 honapos


se vizet se teát se cumis üveget életébe nme látott

és igen volt sárgaság nála 1 honapig de állandoan cicire tettem hamar kijött belöle :)


kitartást minden menni fog

2013. szept. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mit tennék? Bármit.Az első nekem is úgy besárgult, hogy csak.10.napon jöhettünk haza a kórházból, már majd megőrültem.Ő nem szopizott, nem ment neki.A kicsi 36 hétre született, biztos voltam benne, hogy ő is sárga lesz. De nem sárgult be szerencsére, igaz hogy ő ügyesen szopizott.Viszont egy szobatársamnak hiába szopott 3.nap már 80-akat a kisfia besárgult.Ő még pluszban kapott folyadékot, még kékfény alatt volt.Nagyon drukkolok, hogy ne legyen gond! Tudom, milyen pocsék helyzet :(
2013. szept. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem besárgult, a kicsit kékfényezni is kellett utolsó éjszaka. Tejem bőven volt, gyarapodtak is rendesen már a kórházban. Náluk ez alkati kérdés.
2013. szept. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pont ezt akartam írni amit harmadik válaszoló: nem feltétlenül a tejmennyiséggel függ össze, hogy besárgul-e a baba vagy sem. Aki velem egy napon szült anyuka, neki már a második nap dőlt a teje, szó szerint, rengeteg volt neki, mégis bent fogták őket még plusz két napot, mert annyira besárgult az amúgy jól szopó kisfia. Nekem mindkét szülésemkor csak a harmadik napra lett tejem, mégsem sárgult be egyik babám sem.


Hogy mit tennék? Szoptatnék éjjel-nappal. Ha nagyon nagy a gáz, nem utasítanék el egyszer egy kis vizet a babának, de cukros vizet, tápszert nem adnék neki.

2013. szept. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:
Fontos: a bilirubin (ami a sàrgasàgot okozza) legnagyobbrèszt a szèklettel ürül. Vagyis ETETNI kell a babàt ahhoz, hogy gyorsabban tàvozzon: elsösorban anyatejjel, ennek hijjàn tàpszerrel. Az itatàs nem sokat segìt. (Ennek ellenère mindenhol itatjàk a babàkat..)
2013. szept. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!