Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Okozhatott ez a babámnál...

Okozhatott ez a babámnál sárgaságot?

Figyelt kérdés

Vércsoportom 0 RH+, apáét nem tudjuk, nálunk nem nézik.

A kislányom A poz lett.

Születése utáni második napon nagyon besárgult kapott kékfény kezelést is.

Ellenanyagszűrésen semmit nem tudtak kimutatni a terhesség során.


A zárójelentésen ez áll: " Az icterus hátterében az anya és az újszülőtt vére közti vércsoport incompatibilitásvalamint infectio igazolódott".


Eddig nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget,most hogy várom a második babát, jutott eszembe. most az ellenanyagszűrés ugynúgy negatív.


2012. júl. 13. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyerek besárgul,mert a magzati életben a légcseréhez több vörösvértest kell,mert a placentán kevert vért kap.Az első levegővétellel elidul a tüdeje és nincs szükség ennyire.Ezért szétesnek.A benne levő vérfestéktől lesz minden baba sárga.Valaki jobban,valaki kevésbé.
2012. júl. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen. Nem csak az Rh összeférhetetlenség létezik, a főcsoportok közti összeférhetetlenség is okozhat problémát, sőt vannak olyan mellékfaktorok is, amit nem is szokás vizsgálni, de az összeférhetetlenségük okozhat az újszülöttnél az élettaninál komolyabb sárgaságot.

Az én három gyermekemnél az elsőnél csak élettani sárgaság jelentkezett(amit az előző is írt, és nem is igényel kezelést), a második és a harmadik pedig egyre magasabb bilirubin szinteket produkált. A harmadik babát már májbetegségre is kivizsgálták olyan makacs volt a sárgasága. Végül azt mondta az orvos, hogy kizárásos alapon valamilyen mellékvércsoport összeférhetetlenséget tételeznek fel a sárgaság okaként.

2012. júl. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igazából tényleg minden baba besárgul, csak van amelyiknél nem látványos és 1-2 nap alatt oldódik, másoknál 3-4 nap élettani, és van olyan ritka 3. eset,ahol elhúzódó és kékfényes kezelést igényel. Ha hiszitek, ha nem még a szülés módja, nehézsége is rásegít a sárgaságra, vákuumos vagy fogóval született babáknál megnő az esély arra, h nagyon besárgulnak.
2012. júl. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én is Rh + vagyok.Nem tudom miért írják hogy minden baba besárgul,az enyém egyáltalán nem sárgult be....

az apa vércsoportja pedig mind1.

nem hiszem h azért sárgult volna be,inkább egy kis kiszáradás lehetett.

2012. júl. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én még ilyenről nem hallottam, hogy a különböző vércsoport miatt sárgul be a baba. Ettől függetlenül elképzelhető, hogy van ilyen (pláne, hogy a záróba is ezt írták). Belegondoltam nálunk miért nem volt probléma: én A poz. vagyok az ikreim közül az egyikük 0 poz., a másik pedig AB poz. Mi pedig aztán jól megkevertük a vércsoportokat.
2012. júl. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Találtam ezzel kapcsolatban egy cikket, akit esetleg érdekel, az olvassa el.

[link]

2012. júl. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!