Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 16 hónapos a kislányom, és...

16 hónapos a kislányom, és lehet, hogy jön a tesó. A kislányom még szopizik, ha addig nem szokok le, mit tegyek, próbáljam már most leszoktatni? Volt így már valaki?

Figyelt kérdés

2013. szept. 23. 08:05
 1/5 gelazso ***** válasza:
15%
12 hónapos gyereket leszoktak állítani az anyatejröl
2013. szept. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam így, bár csak 11 hónapos volt a fiam, a védőnő és a nógyógyász is javasolta, hogy hagyjam abba a szoptatást, mert ne dolgozzon kétfelé a szervezet. Így fokozatosan csökkntettem a szopik számát, az esti maradt meg legutoljára, azt még meghagytam egy darabig, így 3 hós terhes voltam, mikor befejeztük.

Hogy te hogy csináld az tőletek függ, hányszor szopizik a kislányod, és mennyire igényli, ezt te tudod, de ha még többször szopik, akkor érdemes csökkenteni a szoptatások számát, hogy zökkenőmentesebb legyen neki is az átállás.

Mondjuk én hallottam olyat is aki terhesen végig szoptatott, utána meg folytatta a picivel, de én azt nem tartanám jónak, én nem tenném.

Úgy gondolom a lányod már elég nagy, persze arról megoszlanak a vélemények, hogy ki mennyi ideig szoptat, ez függ a babától és a mamától is, de tény, hogy én 1 éves koruk után már elválasztottam őket, mivel már ők sem ragaszkodtak hozzá igazán.

2013. szept. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell drasztikusan elvenni tőle, nekem 10 hónapos volt kislányom mikor teherbe este a Húgival... nem is próbáltam elvenni tőle, úgy voltam vele, hogy félidőig szopiztatom, aztán majd meglátjuk... 14 hónaposan önként hagyta el a szopizást ( épp mikor a pici megmozdult a pocakban - szerintem egyértelműen ezzel függött össze) , egy este elfordította a fejét, s többet nem volt hajlandó szopizni. Szerintem bízz a természetben, megoldja ezt is! Egyébként annak akik átszopiztatnak, vagyis végig, s még a kicsi születése után is szoptatjkák a nagyot is - azért én ezt nem csinálnám, de még nyugodtan hagyj időt magatoknak!
2013. szept. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xStefix ***** válasza:
75%

Ha felmerült ez a kérdés, szerintem gondold végig, hogy mi szól a szopi mellett és "ellene":

- mik a kislányod igényei ill. szokásai: mennyire ragaszkodik a szopihoz, hányszor-mennyit (miért) szopizik, mellen alszik-e el stb.

- milyen a saját teherbírásod: mit gondolsz erről, akarod-e, tudod-e vállalni tovább; lelkileg nem okoz-e túl nagy feszültséget; testileg fel vagy-e készülve rá stb.

- a tested várhatóan hogyan viselné el: jelenleg van-e valami kizáró ok (pl. veszélyeztetett terhesség, korábbi vérzés, vetélés stb. - nőgyógyásszal konzultálj!), fáj-e a szoptatás (érzékeny mellbimbó), oda tudsz-e figyelni a megfelelő tápanyagpótlásra stb.

Ezeknek egy része nyilván csak menet közben derülne ki, de hasznos lehet, ha már most végigveszed őket.


Maga a terhesség nem kizáró oka a szoptatásnak és fordítva. De hogy kinél mi a jó megoldás, már egyéni. Ha nem szeretnéd úgy folytatni, ahogyan most van, még mindig le tudod csökkenteni a szopik számát, de akár megkezdheted az elválasztást is, ha úgy látod jobbnak. De még ebben az esetben is érdemesebb fokozatosan haladni, hogy a kislányodnak legyen ideje hozzászokni.

És végül, sokszor a Természet maga oldja meg a dolgot, mert sok gyerkőc magától is elutasítja valamikor a szopást, ha tesó van a pocakban (változik a tej összetétele, íze és mennyisége). Ilyen nagyobb időpont lehet maga a fogantatás, a 16-20. hét körül a kolosztrumra váltás vagy a szülés előtti hetek.

2013. szept. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
45%

Lehet, hogy itt még nem tettél fel kérdést szoptatás témában , de xStefix mindig részletes, körültekintő és nagyon jó dolgokat ír. Érdemes megfontolni.


Én a helyedben várnék egy kicsit és figyelném, hogy rám (pocakbabát beleértve) milyen hatással van a szoptatás. Lehet, hogy fájdalmassá, érzékennyé válnak a mellbimbóim, lehet, hogy méhösszehúzódást okoz a szoptatás, akkor természetesen abbahagynám, egyébként a természetre bíznám.

Számomra nem megbotránkoztató a tandem szoptatás sem.

2013. szept. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!