Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hat és fél hónapos a kislányom...

Hat és fél hónapos a kislányom és éjszaka fel kell szopizni hogyan lehetne erről leszoktatni? Nem azért mert lusta vagyok felkelni hozzá, hanem mert fogy a tejem (már mindent próbáltam) és szeretném ha nem tápszert kellene adni neki.

Figyelt kérdés
2008. nov. 7. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Hasonló problémám van, csak 8 hós a babám. Hajnal 4 óra 17 perckor kipattan a szeme és enni kér. Még háromszor szopizik és eldöntöttem, hogy el fogom hagyni a hajnali etetést, mert a védőnő szerint is csak egy rossz szokás és nem pedig éhes. Azt ajánlotta, hogy keljek fel hozzá, kapjon valami folyadékot és fektessem vissza. 1-2 hét alatt rá fog jönni, hogy hajnalban nincs tejcsi és nem fog felkelni. Mondjuk tülságosan nem hiszek benne, de meglátjuk.
2008. nov. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

szia,


Minél többet szopik a baba, annál több tejed lesz. Persze nem a végtelenségig.

De ez a kereslet kínálat arányában változik.

Ha a babád kéri adj neki, a tej folyamatosan termelődik.

Ha 2 óránként akar szopizni akkor úgy adj neki.

Mármint ha akarod szoptatni.

Az én kislányom 15 hónapos és még mindig szopizik, én csak azért szeretném, hogy abbahagyja, mert útban van a kistesó..:))

Nem szeretném, hogy az előtejet is Ő egye meg.

2008. nov. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Minél több szopit veszel ki, annál kevesebb lesz a tejed, mert nincs rá "kereslet", tehát nem is fog annyi termelődni. Ez pedig egyenes út a tápszerhez.

Biztos, hogy elég folyadékot iszol?

Nekem sokszor kell magam emlékeztetni rá. Ugyanennyi idős a babám, ő még szinte csak szopizik, de oda kell figyelnem, hogy igyak, mert természetesnek veszem, hogy van tejem, ami persze nem igaz.

Vagy elégszer teszed mellre? Az a pár korty is sokat számít. És az is inger. Evés előtt vagy után, ha szomjas, ne itasd meg vízzel, vagy teával, hanem pl. ciciztesd meg, mivel a tej eleje szomjoltó.

Sok sikert!

2008. nov. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%
Éjszaka termelődik a legtöbb tej. Minél többet szopizik, annál több lesz. Nekem is sokszor felkel éjjel még a kislányom, pedig már 9 hónapőos. Szinte CSAK szopizik.
2008. nov. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!