Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet, hogy nem bírom tejjel?...

Lehet, hogy nem bírom tejjel? Elapadhat igény szerinti szoptatásnál az egyik mell?

Figyelt kérdés

4 hónapos jól táplált kisbabám van (nem éhezik, az biztos!)

- kezdettől jól szopizik, jó a technikája

- nincs seb, bibi a bimbómon, nem fáj a szoptatás

- nem kap mást anyatejen kívül (még játszócumit se!)

- igény szerint szoptatok (bármikor adok neki, ha kér, az első jelzésre. cicin altatom, éjjeli első ébredés után magam mellé veszem, és együtt alszunk. napközben akár 1,5-2-3 óránként, éjjel 2-4-6 óránként eszik)

- eszem rendesen, nem stresszelek (nagyon kiegyensúlyozott vagyok)

- a baba nem sír szopi után, nem hasfájós, nem bukik. ha eleget evett, kicsorgatja a tejet a szája sarkán, vagy lecuppan a ciciről. (nem választom le ha éhes, eszik, enne még, max. büfiztetem, ha kell neki, és megy vissza a cicire... de persze ha piszmog - hallom, hogy nem nyel, vagy ki-ki köpi a bimbót, akkor már azért így 4 hónaposan azért véget vetek a "játéknak" amit amúgy a baba nem vesz zokon)

------------------------------------------

mégis gond van, mert a bal cicimből örömmel kortyolgat, kifolyatja a tejet, elégedett, és ha azzal etetem éjjel, többet alszik - amúgy ez a "kedvenc" cicije, duzzadtabb is ez a mellem, mit a jobboldali...

a jobb cicivel van valami gond, úgy érzem... a baba morogva szívja (mintha mérgelődne), nem folyik ki a tej a szája sarkán se, nem is nagyon mohóskodik rajta, csak picike ritka kortyokkal szívja... és felébred hamarabb ha az az esti vacsi... sőt, elég puha a jobb cicim, és nem duzzadt még reggel se.

nem értem, mert semmivel nem avatkozok be, az igény szerinti szoptatás mintapéldája lehetnék...

az egyetlen dolog, amit tudok, hogy nem jó - de nem hallottam még hogy ez lehet ok - hogy a bal cicit többször kapja, mert ez a kedvence, meg nehezen fekszem a jobb oldalamon, így a jobb cicit ritkábban kínálom (sajnos a jobboldali keresztcsontom iszonyúan szokott fájni - terhességi és szülési megterhelés, ez van - és bizony azon az oldalon éjjel nem nagyon tudok aludni sokat...) de mondjuk inkább éjszaka van így...


még egy dolog, régebben sok tejszaporító teát ittam, de már jó ideje nem iszom, a tej nem az elhagyása után, hanem jóval az elhagyása után kezdett így csökkenni...


mit tegyek? elapadhat a tej a jobb ciciből ennek alapján? ha lecsökken, a bal cicim bírni fogja? (főleg, hogy ilyen gyenge a teljesítmény, mert nem indokolt)

ha úgy növelném, hogy többet rakom jobb cicire, akkor nem lesz-e baj a bal cicivel mindezek alapján?

ill. visszaállítható a dolog? "erősíthetek" a jobb oldali cicimre?


2013. szept. 27. 22:02
 1/5 kíváncsicska ***** válasza:

Nekem is kevesebb volt az egyikbe.Én is azt hittem elapad.Nagyon minimális volt bent, de arról is szopiztattam,csak akkor áttettem a másikra is.

A kereslet kínálat is változhat közben, ezért érzed hogy csökken a tejed.Én 6 hónapig csak szoptattam de a 2. hónapig duzzadtak csak a melleim.Ne aggódj ezen, lesz elég tejed :D

2013. szept. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Dettó! Mintha csak én írtam volna. Az én fiam is ugyanazt csinálja a jobb cicin. Morog, feszíti magát, rángatja, ráharap... és nekem is puha, sosem telik meg úgy, mint a bal.

De nagy baj nem lehet, simán kibír azután is 3-4 órát, így már nem idegesítem magam. Szerintem te se tedd!

2013. szept. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nalunk is ez a helyzet. Mar a kezdettol fogva nem szereti a jobb cicimet. Mar 11 honapos, de meg most is a balt szereti. Nekem is a jobba alig volt tejci, de meg most is azert megszoptatom abbol is, es meg mindig van benne valamennyi, nem apadt el.
2013. szept. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én igény szerint szoptattam mégsem volt rengeteg tejem.

Szerencsére a lányomnak éppen elég volt 5 hónapig, utána sajnos estére pótolnom kellett, pedig akkoriban angyon gyakran, szinte minden órában megszoptattam, néha gyakrabban is, de egyre kevesebb lett.

A hozzátáplálással rohamosan csökkenni kezdett.

Most 10 hónapos, már nem szoptatom, de kézzel fejem napi 4-5 alkalommal.

Naponta 30-35 ml jön le ami nevetségesen kevés, de amíg egy kevés is jön, odaadom neki.


Ezt csak azért írtam, hogy sajnos nem mindenkinek lesz rengeteg teje, ez függ a tejmirigyek számától is. Ha kevés van, akkor szedhetsz akármit, csinálhatsz bármit, akkor sem fog ömleni a melledből a tej.

2013. szept. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Babeli Zurzavar ***** válasza:
ugyanez a helyzet, meg a jobb oldalamon alvas kapcsan is detto:-):-) az elso gyereknel igy kezdodott a vegleges elapadas nalam, de azert hosszu ido volt es en is boven stresszeltem magam... Te igyekezz nem ezt tenni! sot! volt olyan h a bal mellem 2-3 szammal nagyobb volt mint a jobb... hat oszinten szolva esztetikailag sem volt a legtutibb:-)
2013. szept. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!