Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerint szoptatók,...

Igény szerint szoptatók, akiknek már nagyobbacska a gyermek! Nem lett túl nyámnyila, elkényeztetett a gyerek, aki gyakorlatilag cicin lakott?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem feltétlenül jelenti ezt az i.sz.szoptatás, de a válaszok nagyon fontosak lennének! Köszönöm!
2013. aug. 28. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Ezt nem kérdezheted komolyan! Az igény szerinti szoptatás pont, hogy magabiztosabbá teszi a gyereket. Ki vannak elégítve a szükségletei, kvázi megtanulja, hogy ő fontos, fontosak az igényei, és az életben is ragaszkodni fog ehhez.
2013. aug. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy emiatt-e, de mindenesetre a kicsivel nem így fogom csinálni.
2013. aug. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%
Az igény szerinti szoptatás nem a szükségletek kielégítése, sokkal inkább felesleges hobby egy idő után az anyuka részéről. A gyerek meg szeret szopni, úgy ahogy a csokit is szeretik, még sem kapnak egy nap ötször. A hozzátáplálás bekövetkeztével a gyereknek napi kétszeri szopásra van szüksége, a többi csak nasi, amitől sok gyerek elkényeztetett lesz. (Nem mind.)
2013. aug. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy nyikkan a gyerek és már tömik is a szájába a cicit, hanem hogy nem 3 óránként szoptatsz, hanem kicsit gyakrabban vagy ritkábban, ahogy megéhezik a baba és akár víz helyett is anyatejet kap. De ettől még nem lakik a cicin.


3 éves korig nekem mindegyik elég anyás volt, most kezdenek önállósodni. De ez inkább annak tudható be, hogy mindig velem vannak. Nem kizárólag ettől lesz a gyerek nyámnyila, van egy egyénisége eleve, van, aki félénkebb, és a nevelés is számít. Nem csak a szoptatás, ami ugye életének csak kis része.

2013. aug. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Bár én csak az első kb. fél évben szoptattam abszolút igény szerint, utána szépen kiváltottam őket, (ez nem jelenti azt, hogy abszolút abbahagytuk, a lányom másfél éves és még szopik, de 1 éves kora óta csak reggel-este) többen vannak a környezetemben, akik igény szerint szoptatják a nagyobb gyereküket, úgyhogy ha megengeded, megosztanám a tapasztalataimat velük kapcsolatban. Főleg, hogy kívülállóként talán objektívebben is látom a gyerekeket. :)

Szóval én úgy látom, hogy közvetlen összefüggés az elkényeztetettség és az isz szopi között nincs. Ettől önmagában nem lesz a gyerek sem elkényeztett sem nyámnyila. Az viszont igaz, hogy rendszerint az eleve lágyszívűbb, ha úgy tetszik, gyengébb kezű anyukák szokták hagyni, hogy idáig fajuljon a helyzet, ezért ha a kisgyerek tényleg nyafka is lesz, vagy le nem száll az anyjáról, az nem a sok szopizástól, hanem az egész túlzottan engedékeny neveléstől lesz. Van ilyen barátnőm, akinek a lánya 2 éves koráig éjjel-nappal a cicin lógott, de ott az egyébként kedves, értelmes kislány minden egyéb területen is a markában tartja a szüleit.

Viszont lakik a környékünkön egy 4 gyerekes család is. Ott a gyerekek mind kegyetlen sokáig szopiztak, a legkisebb most olyan másfél év körül van, még mindig simán szopik a játszón. Ugyanakkor én még az életemben soha ilyen nyugodt, jól nevelt, szófogadó gyerekeket nem láttam, az anyuka pedig hihetetlen profizmussal, sőt szigorral kezeli a gyerekeit - amibe számukra tökéletesen belefér a hosszú távú szoptatás is.

2013. aug. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös! Nagyon köszönöm, erre a válaszra vártam!
2013. aug. 28. 13:51
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Nem! 16 hónapig szopott a középsőm, most lesz 3 éves, egy igazi ördögfióka. Nemhogy nem nyámnyila, de konkrétan akkora dumás, vagány kiskrapek, a játszótér na ha nem is a réme, de egy igazi egyénisége, az biztos. Ha arra gondolsz, még csak nem is anyás, ő inkább apás fiú, és hát nem egy félős, sőt. Az egy korszak, ami lezárul, és újabbak kezdődnek, és folyamatosan változik az egyéniségük, viselkedésük... Igaz, én az igény szerinti szoptatást is úgy alkalmaztam, hogy tudtam, hol a határ, és nem minden nyekkenésre cici volt a megoldás.
2013. aug. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%

Nekem az lett nyámnyila, amelyiket nem igény szerint szoptattam.

Nálunk apa is támogatja a hosszabb ideig történő szoptatást, ami számomra sokat jelent, mert ő egy tapasztalatlan kívülálló és még így is úgy látja, hogy ez fontos. Még valami: nem vagyok gyenge kezű, viszont a saját kényelmemet nem fogom a gyerek elé helyezni, ahogy azok teszik, akik megszabják, hogy egy kicsi baba mikor legyen éhes és ha anyára vágyik akkor helyette cumit kap.

2013. aug. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nem lett nyámnyila attól, hogy élete első éveiben biológiai szükségleteit a tőlem telhető legoptimálisabb módon kielégítettem. Ráadásul valljuk be, az igény szerinti szoptatás a nagyobbacska gyerekeknél eléggé értelmezhetetlen fogalom. A másfél-kétéves gyerekkel már elég mobil az anyuka, sok a program, a gyereknek eszébe sem jut cicizni, csak általában akkor, mikor nagyon elálmosodik, elfárad, fájdalma van. Legalábbis én mindkét gyerekemnél ezt tapasztaltam.
2013. aug. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%

"Ráadásul valljuk be, az igény szerinti szoptatás a nagyobbacska gyerekeknél eléggé értelmezhetetlen fogalom" - erre azért rácáfolnék, nem egy olyat ismerek, ahol a 1,5-2 éves, vagy akár idősebb gyerek bármikor kap cicit, ha szól, hogy kér. Van, aki ezt csak otthon engedi, van, aki nyilvános helyen is, de igenis sokan vannak még ebben a korban is, akik naponta sokszor, rendszertelen időközönként szopiznak. Hogy ez jó-e vagy sem, én nem tudom, nem próbáltam, de létezik, és nem is ritka.

Egyébként szerintem többen félreértelmeztétek a kérdést, mert nem csecsemőkről, hanem nagyobb gyerekekről szólt. Egy pár hónapos babánál, aki még csak szopik, szerintem normális anyának fel sem merül, hogy ne etesse meg, amikor éhes.

2013. aug. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!