Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan tudhatom, ha esetleg...

Honnan tudhatom, ha esetleg nem jó a tejem? Létezik, h ránézésre olyan, mint volt, de kevés a babának?

Figyelt kérdés

Szinte kezdetetektől keveset alszik a lányom. Írtam is ki kérdést, hogy mit tegyek, hiszen még 3hetes se volt és nagyon sokat volt ébren. Most 2hónapos és van, hogy egész nap több alkalommal 5-10perceket alszik..Este persze rettentő fáradt már. Éjjel szépen alszik, csak 1-2alkalommal szopizik egy keveset és alszik tovább.

Ha már nem lenne jó a tej, mert mondjuk túl vizes, akkor éjszaka is ordítana hogy éhes szerintem. Fejtem le tejet és olyan,mint volt.

Vannak napok, mikor olyan fáradt, hogy egész nap csak eszik és alszik. Gondolom 2-3 nap kevés alvás után tud aludni többet.


2013. okt. 6. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A tejed mindig a legjobb a babádnak!

A tej összetétele változó, reggel vizesebb és több, estére zsírosabb és kevesebb. Ezen belül ez első tej hígabb, a hátsó pedig zsírdúsabb.

Ha a babád jól fejlődik és van elég pisis pelusa (naponta 4-6), akkor jól fejlődik és elég neki a tej.

Ha éhes lenne, biztosan üvöltene.

Ha éjjel jól alszik, örülj neki, így nem gond, ha nappal kevesebbet szunyókál.


A babák nagyon nem egyformák, az alvásigényük sem. (Nekem három van, és világosan látom ezt)

2013. okt. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xStefix ***** válasza:

Az első válaszoló tömören és lényegretörően leírta, egyetértek! :)

A nappali alvásokhoz: próbáltál neki viszonylag nyugodt körülményeket teremteni, amikor látod, hogy álmosodik? Hátha ez segítene. - De ha nem, akkor se aggódj, vannak ilyen kis pörgős babák.

A tejeddel pedig minden rendben van, erre ne is gondolj!

2013. okt. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Fura,mert nem hízik annyit a kislány, mint anno az első gyermek. Tény, hogy a fiam nagyon sokat aludt és fejlődött a súlya egy hónapban másfél kilót is. Ez a kis hölgy viszont 75dekát hízik, és alig alszik nappal. Próbáltunk már mindent nála,hogy tudjon pihenni,de semmi.

Az aggaszt, hogy elég sokszor van kakis pelusa még mindig. Akár napi 6-7alkalommal, ami így 2hónaposan nem a legjobb. Most Protexin Restore-t adok neki, mert születése után kapott antibiotikumot és hátha az csinált bajt a pocakjában.

2013. okt. 9. 05:10
 4/4 xStefix ***** válasza:

Ha lecsökkent a bélbacik száma, azt a tejed fogja a leghamarabb és legjobban helyreállítani. ;)

Egyébként minden gyerkőc más, ezt te is tudod. Nekem pont fordítva híztak úgy a gyerekeim, mint a tieid. De teljesen más karakterek ők is. Ne hasonlítsd őket össze, mert valószínűleg mások az igényeik. :)

2013. okt. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!