Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Valaki használt már ilyen...

Valaki használt már ilyen mellnyugtató párnát? Vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
[link]
2013. okt. 17. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem, és sok értelmét nem is látom. (3 gyereket szoptattam)

Ha a szoptatás a rendes mederben van, akkor nincs miért "nyugtatni" a mellet, mert nyugalmi állapotban van.

Ha mellgyulladás vagy tejcsatorna eltömődés van, akkor sem a "borogatás" az, ami hatékonyan segít, hanem a masszírozás, a fejés és a minél gyakoribb mellretétel úgy, hogy a baba álla a csomó irányában van, mert ő tudja leghatékonyabban kiszívni a becsomósodott részt.


Így ránézésre a bimbót is zavarná az éles széle.


Én tutira nem vennék ilyet.


Arról nem is beszélve, hogy hamar kihűl vagy felmelegszik, olyan kicsi.


Én a meleg borogatást úgy csináltam, ha kellett, hogy egy henger alakú csavaros üvegbe tettem annyira meleg vizet, ami még elviselhető volt a bőrömnek, rázártam a kupakot és azt hengergettem a mellemen, majd utána jött a masszázs (a bimbó irányába kell simítani a mellet olyan erővel, ami mellett a fájdalom még elviselhető) és a szoptatás vagy a fejés, mikor mi.


Gyerekenként max 3-4x volt szükség erre, átlag másfél évig szoptattam egyet.

2013. okt. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Melegítésre használnám, hátha beválna. A lányomat nem tudtam szoptatni, nem volt tejem. :(
2013. okt. 17. 11:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól hogy melegíted a melled, nem lesz több tejed.

Nem tudom mikor szülöd a második babádat, de én azt javaslom, hogy ha belefér, akkor még terhesen keress fel egy szoptatási tanácsadót, és vele beszéljétek át, hogy mit és hogyan csináltál az első babáddal, hogy mi lehetett a sikertelenség oka, és hogy hogyan kellene megpróbálni másodjára.

Én járok szoptatós baba-mama klubba, és ott több anyuka is volt/van, akiknek az elsőt nem sikerült, de a másodikat (esetleg harmadikat) már igen.

Mindig az a kulcs, hogy van-e megfelelő információd és személyes segítséged.

Ajánlom a www.ibclc.hu tanácsadóit, vagy a www.lll.hu-oldalon is találsz, utóbbin érdemes olvasgatni mindent, ami az újszülött szoptatásáról szól, az első mellretételről, a kórházi napokról stb.


Legjobbakat Neked!

első

2013. okt. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nálunk nincs szoptatási tanácsadó, a kórházban sem segítő készek. :(

Császár után 3 órával odahozták a lányomat, lerakták mellém, hogy szoptassak, és ott hagytak. :( Ennyiben merül ki itt a szoptatás témakör.

Időm még van, január közepén fog érkezni a baba.

2013. okt. 17. 12:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor mindenképp készülj rá, a tanácsadók bőven tudnak segíteni abban is, hogy császár esetén mi más, és hogyan célszerű akkor eljárni. (Már ha megint császárod lesz).
2013. okt. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt nem hiszem, hogy a tejtermelést fokozná. Talán abban segít, hogy ha valakinek feszül a melle, könnyebben meginduljon belőle a tej.

Keress egy szoptatási tanácsadót, vagy talán a védőnő is segíthet.

2013. okt. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szia! Nekem négy hónapos Kisfiam és én már kb. 2 hónapja használok Lansinoh márkájút. A tejem nem lett több tőle de nem is amiatt kezdtem használni hanem azért, mert nagyon erős a tejleadó reflexem és a babám nem győzte nyelni a tejcsit. Állandóan bukott és csapkodott meg sírt evés közben. Sőt eljutottunk oda, hogy szinte már enni sem akart, mert rossz élmény volt neki a szopás a sok köhögés és félrenyelés miatt. Amióta használom a melegítőt azóta alig bukik és nyugodtan tud enni. Én csak ajánlani tudom.
2013. dec. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Amit elfelejtettem hozzátenni az az, hogy én is császárral szültem az elsőt is meg most a Kisfiamat is. Abból okulva, hogy akkor milyen nehezen indult be tejem, és mennyit küzdöttem a kézi Avent mellszívóval, vettem egy Tommee Tippee elektromos mellszívót. Szerencsére, mivel nem minden volt rendben a babával és emiatt 1 hétig nem szoptathattam csak a lefejt tejcsit vittem fel a csecsemő osztályra üvegben. A mai napig vallom ha nem lett volna a ez a gép akkor nem lett volna tejem. Erről az oldalról olvastam pár jó tippet: [link]
2013. dec. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!