Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Adjak-e neki tápszert? Az...

Adjak-e neki tápszert? Az éhezésnél még az is jobb, de jobb lenne ha szopizna még.

Figyelt kérdés
3 babám - 4 és 6 hétig szoptattam az két nagyobbat - most a szülés óta igény szerint szoptatok, de bizonytalan vagyok, hogy elég e neki - 3 hetes és pár napja egyre többet sír, folyton forgatja a fejét a cici után. mikor jön el az a pont hogy nincs mese pótolni kell? (mindent próbálok: tea, homeopátia, eszek, rengeteget iszok)
2013. okt. 17. 13:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy poci fájos csak? akkor tekergöznek
2013. okt. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

szoptanít nevű készülék.

csak ajánlani tudom,így adhatsz tápszert,és nem apad el a tejed

2013. okt. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

mennyi idő után kéri újra a cicit? rendesen kiszívja a tejet? ezeket azért kérdezem, hogy tuti éhségről van-e szó.

én úgy tudom, hogy a tejszaporító tea és a homeós bogyók kiütik egymás hatását...

ha mégsincs elég tejed, akkor kapjon kiegészítésként tápszert. ha már nagyobbacska lesz és megerősödik, akkor a tejet is jobban ki tudja szívni. (a szoptatás a legjobb tejszaporító :) )

2013. okt. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
nem hiszem hogy a hasa fáj - a nagyobbik babám extra hasfájós volt
2013. okt. 17. 14:05
 5/14 anonim ***** válasza:
Próbálj meg bimbóvédővel szoptatni, engem az nyugtatott meg. Én is azt hittem,h nem elég a tejem de amikor a kislányom abbahagyta a szopizást és láttam h áll még a bimbóvédőben a tej akkor megnyugodtam h nem tejmennyiség probléma. Általában böfiztetni kellett aztán negyed óra múlva megint hozzáfogtunk a szopizáshoz és szépen evett tovább. Lehet a tiednek is kis szünet kell csak.
2013. okt. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
délutánonként sírósabb és csak akkor hagyja abba a sírást ha cicin van, reggel érezhetően teltebb a mellem és kevesebbszer is kéri
2013. okt. 17. 14:07
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem egy ideig rendszeresen kellene mérned minden étkezés előtt és után, hogy megeszi e egy nap alatt a súlya 1/6-át. Illetve azt is megtudhatnád, hogy mennyi tejed van egyszerre, és milyen időközönként mennyi termelődik újra. Ha kevés, akkor írass fel tápszert a gyerekorvossal! Remélem segítettem, sok sikert!
2013. okt. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
olvastam, hogy van valami 77553311, hogy ennyi percet kell fejni, napi 2szer,ettől megindul a tej, de nekem ennyi időm nincs egyben a babától...gondolom ez nem normális dolog
2013. okt. 18. 10:16
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én hívtam egy szoptatási tanácsadót, mert úgy éreztem, éhes marad a fiam és kapott tápszert is, amiről meg le akartunk állni. Most egyre kevesebb tápot kap (6 napja nem nyúltunk hozzá). Szerintem hívj te is egyet, egy próbát megér! Bár többedik gyerek, de biztos tudnak újat mondani.

Amúgy a tanécsadü (LLL) szerint a babák vegyes igényűek, tehát az egy dolog, mennyit szív ki, valaki egy nap 500 ml-lel is elégedett valaki 1300 ml-lel. Az a kérdés, milyen összetétetelű a tej, azt meg a mérleg nem mondja meg... Én is mértem az elejn, aztán csak ideges lettem tőle, amitől még kevesebb lett a tejem ...

Ha hetente minimum 10-15 dekát hízik, az megfelelő, ha egyébként elégedettnek tűnik.


2 hós fiú anyukája

2013. okt. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

[link]


Előző voltam.

2013. okt. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!