Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem akar szopizni a babam,...

Nem akar szopizni a babam, tanacs vagy hasonlo problema? Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

2 es fel honapos, szuletese ota allandoan mellre raktam, hogy legyen tejem. Nagyon ugyesen szopizott az elso pillanattol fogva es jokat hizott, hizik. De az utobbi idoben sokszor nem akar cicizni. Baloldalt nem hajlando mar egy hete, csak jobb oldalon, es igy sem mindig. Ha epp olyanja van, akkor sir es kikopi. Igy igaz, hogy 3 orankent azert megvan az etetes nagyjabol, de csak egy mellbol, es kovetkezot csak 3 ora mulva, igy egy mellbol csak 6 orankent, en mar aggodom, hogy elapad vagy kevesebb lesz. A kisfiamat igeny szerint szoptattam es sokkal tobbet volt mellen es soha nem utasitotta el. Ot is igeny szerint szoptatom, de ez nekem kevesnek tunik, igaz ejjel is eszik. Folhivom majd az orvosunkat is, de kivancsi vagyok a velemenyekre. Miert utasitja el sokszor es kepes akar 4 orat eves nelkul lenni? Eleg lenne neki egy mellbol ennyi ideig?

(hizas: 3400-al szuletett, 2,5 hosan 5700).


2013. okt. 22. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Az hogy csak az egyikből akar cicizni ez sajnos sokunknál így van.Azt szoktam mondani hogy azért mert abból ingyen jön.Nálam a bal mellemet épp hogy megszívja és már ömlik belőle míg a jobb mellemet bizony szívogatnia kellett.Azért múltidő mert kb 6 hós kora óta csak a bal mellemből szopik.Azóta a jobb mellből elapadt a tej.A gyarapodás rendben van.De hogy miért köpi ki és miért nem kívánja nem tudom.Menstruációnál szokott az lenni hogy megváltozik az íze a tejnek és nem kívánják annyira.Én azt tanácsolnám hogy keress fel egy szoptatási tanácsadót ők biztosan találkoztak már ilyennel.És Minimum 3 óránként adnék neki de mindig abból a ciciből amit szeret.
2013. okt. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem mindkettőből szopizik, éjjel fejek, mert nem kel fel. Olyankor van, hogy észreveszem, hogy az egyik mellemből kevesebb jön és lassabban. Akkor azt szoktam csinálni, hogy többet teszem arra a mellre a babát, többet fejek belőle. 1-2 nap alatt helyre szokott állni.
2013. okt. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hogy miért csak az egyik mellett favorizálja, már előttem nagyon jól leírták, én is tapasztaltam ezt sajnos, nekem a jobbat nagyon nehezen tudta bekapni, mert nagyobb is, mint a bal, és más a bimbó is rajta.

Hogy miért nem eszik egyáltalán: volt már cumisüvegezés? Esetleg mostanában? Kapott pótlást üvegből? Az én lányom sajnos közel három hónaposan azért kezdte el a szopi sztrájkot, mert az üvegből a pótlás jobban jött..

És amit hozzátennék, ha nem javul, akkor 1-2 napon belül keresd meg a La Leche Ligát a honlapjuk alapján, fantasztikusan tapasztaltak, többet tudnak, mint bárki más szerintem, és nagyon egyénre szabottan adnak tanácsot, ki fog menni valaki, ha kéred.

Én olyan új dolgokat tudtam meg tőlük, amiket SENKI-től nem hallottam, se védőnő, se doki, senki nem tudott annyit a szoptatásról!

Hajrá, ne add fel!

2013. okt. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a tanacsokat!

Gondolkoztam mi lehet a gond, talan az, hogy akkor nem szokott enni egyaltalan, ha faradt es aludni akar. Szamomra ez furcsa, mert a fiam cicin aludt el. Meglatom, hogy alakul, meg jo, hogy ejjel eszik legtobbszor es hizik. Remelem, nem lesz gond es csak egyfajta szopi sztrajk vagy ilyesmi, bar fiamnal nem volt. Most ra kell eroltetnem magam...

Semmit nem kap egyebkent, csak anyatejet, semmi cumisuveg. Igaz, cumit kenytelen vagyok adni, de utalja es kikopi, ugyhogy nem hiszem, hogy ez a gond.

2013. okt. 22. 21:15
 5/5 Lynana87 válasza:
Valószínűleg sztrájk van kialakulóban nála. Nekem is most volt hasonló. Igaz nekem mindkettőből evett. Aztán azt vettem észre, hogy a balból csak hónaljtartásban hajlandó utána szépen lassan nem fogadta el csak a jobbat, végül egyiket sem. A babám 3,5 hós. Először a lefejt tejet nagyon picit megcukroztam, hogy édesebb legyen. Majd csak a bimbómat leheletnyit bekentem rózsamézzel (nincs szájpenésze, de az utóíze kicsit édeskés) azóta szopik rendesen mindkettőből. És erre 3 nap után jöttem rá miután megkóstoltam a tejem és nem volt édes mint az elején. Bár lehet nekem ciklusom volt. (lehet sose jövök rá mert vérzés nem volt, csak némi kis alhasi nyilallás)Hátha neked is csak pici édesítés kell.
2014. jún. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!