Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Biztos hogy mindenki szeret...

Biztos hogy mindenki szeret szoptatni?

Figyelt kérdés

Őszintén, éreztétek már hogy elegem volt, nem akarom csinálni, sebes az egész, fáj, és ahogy ki fog nézni 1 év után? Éreztetek már ilyet? Én igen.

5 hós lányka anyukája.


2009. nov. 12. 15:32
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
60%

"És igenis volt és van rá igényem, hogy néha babamentes programokat, urambocsá egész napot csináljunk. Sok szuperanyuval ellentétben nekem nem sikerült kiradírozni a régi életemet. Nem is akartam."

Tejet is le lehet fejni és oda lehet adni üvegből.

Nagymama is tud vigyázni a gyererekre.

Ez nem ok arra, hogy ne szoptatssak.

Ja volt gátsebem és aranyerem, mind a kétszer.

2009. nov. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 A kérdező kommentje:

Épp testben, ép lélek. Mit éreztek mikor a tükörben meglátjátok a melleiteket?

Egyszer sem volt olyan hogy megbántátok volna, vagy Jézusom hogy néz ki?

2009. nov. 13. 13:02
 43/64 A kérdező kommentje:
Másik fele pedig, biztos sokakban ezek a hónapok is kemények. Most tegyem magam tönkre idegileg. Most nem megy a szoptatás, éhes a gyerek, fájnak a melleim, gyulladtak, ráncos lesz, megnyúlik idő előtt. Az élet úgy is elég kemény, ne tetőzzük ideje korán, legalábbis szerintem. És ha nem én központúak lennénk sokan akkor már rég ellenénk nyomva a társadalomban. Ezért van szükség az élet minden területén az én központúságra.
2009. nov. 13. 13:09
 44/64 anonim ***** válasza:

Az első gyerek előtt 10 éve 75B-s volt, szülés utánra 85B-s lett (21 hónapig szopott)

Most a másodiknál-akit szoptatok 8 hónapja-is akkora.

Nem lóg, inkább nagy, már írta, hogy nyáron simán felvettem aháromszög alakú bikinifelsőt.

Vagy ha felvettem szivacsos melltartót és kivágott felsőt, akkor olyan "jól kirakta amellét" néztem ki.

7:30-as

2009. nov. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
49%

"Én sosem fogom megérteni, hogy miért "rossz anya", aki tápszert ad ilyen vagy olyan okokból a gyereknek. Mi ez a baromság, hogy a tápszeres babák betegebbek??"


Nem rossz anya, de tény, hogy a tápszer nem olyan jó, mint az anyatej. Az anyatejes babák bizonyítottan sokkal egészségesebbek.


"És igenis volt és van rá igényem, hogy néha babamentes programokat, urambocsá egész napot csináljunk. Sok szuperanyuval ellentétben nekem nem sikerült kiradírozni a régi életemet. Nem is akartam."


Kedves, akkor Te még nem igazán voltál érett arra, hogy gyereket szülj. Amíg a régi életed a norma, addig nem fért volna bele gyerek. A szülői szerep együtt jár a lemondással és az önfeláldozással. Ha ezt most nem fogadod el, akkor nagyon fájdalmas formában fogja neked az élet még megtanítani.

2009. nov. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
75%
A mell nem a normálisan folytatott szoptatástól megy tönkre, hanem a terhesség alatti változástól és a sok rossz gyakorlattól, pl. hagyni a melleket túltelítődni, vagy a sok erőltetett fejés. Az igény szerinti, gyakori szoptatás, még ha évekig tart is, nem árt a mellnek, ezt tapasztalatból mondom. Kicsit puhább, kicsit üresebb, mint 20 éve, de nem lóg, nem lapos, nem ráncos.
2009. nov. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 A kérdező kommentje:
Mi az hogy a szülői szerep lemondással, és önfeláldozással jár? Magyarán szólva, mi nem számítunk csak A gyerek? Azért ez egy kicsit durva nem? Mit jelent a te életedben a lemondás, önfeláldozás?
2009. nov. 13. 14:13
 48/64 A kérdező kommentje:
Hát nekem terhességnél se ment tönkre a mellem.
2009. nov. 13. 14:14
 49/64 anonim ***** válasza:
72%

Te csak azért szültél gyereket, hogy otthon lehess igaz, addig sem kell melózni?? A szavaidból nagyon ez tűnik ki. Nem gondoltad te ezt végig, mielőtt megfogant az a kisbaba.

Egy normális családban még ha gyerek nincs is, akkor sincs olyan, hogy én vagyok az első, a férj a második, hanem MI! Együtt élünk, együtt vállalunk mindent, nem?

Majd, ha megszületik a gyerek, akkor ő a legfontosabb, aztán jön a MI, (nem én,te,ő). Ha te ezt másképpen gondolod, akkor tényleg nem érettél meg az anyaságra, ha neked a meleid fontosabbak, mint az, hogy a gyereked anyatajet igyon.

2009. nov. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
62%

Azt miért nem írod le, hogy azért volt progis császárod, hogy ne menjen tönkre a szexuális életed?? Mert féltél a gátmetszéstől, meg a vele járó kellemetlenségektől. Pedig ki lehet bírni.

Mert ugye azért volt? Mert Te vagy a fontos ezen a világon senki más...

2009. nov. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!