Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért néz mindenki hülyének,...

Miért néz mindenki hülyének, hogy legalább másfél éves koráig szeretném szoptatni a kisfiamat? Ez most ciki?

Figyelt kérdés
Akkoriban megy majd bölcsibe és csak addigra, szép lassan szeretném tőle "megvonni" a napi 5 szopizást, utána már csak reggel és este kapna cicit, legalábbis így tervezem. Nem a cicin alszik el és eszik már nagyon sokféle zöldséget, gyümölcsöt, csirke és pulykahúst, de az anyatej a fő tápláléka. 9 és fél hónapos most.
2011. jún. 6. 17:27
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
67%
Nem ciki, sőt! Örülj, hogy szopik még! Most biztosan sokan meg fognak rökönyödni, de nekem mind a 4 gyerekem 2 éves koráig szopott, akkor maguktól hagyták el. Ha neked és a babádnak így jó, akkor szopizzon! Ehhez senkinek semmi köze!!! Az anyatejnek 1 éves kor után is ugyanolyan jó hatásai vannak, mint előtte... Ha a babád mást is eszik rendesen, az anyatej csupán kiegészítés, akkor minden rendben. Főleg, hogy 1 éves kor fölött is szükség van valamiféle tejre.. Ha az anyatej adott, minek átszoktatni tápszerre vagy tehéntejre?
2011. jún. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
75%
Én nem nézlek hülyének, a legjobbat adod neki, aki ezen megütközik, az tájékozatlan. Nem az utolsó, hogy a gyermekneveléssel kapcsolatban lesznek okosok, szerintem szokj hozzá.
2011. jún. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
4%
Igen, ciki. És kicsit aberrált is.
2011. jún. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
63%
Mer' hülék. Mondd normálisoknak, és biztatást fogsz kapni.
2011. jún. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
87%
Én is másfél éves koráig tervezem a babámat, most 7,5 hónapos. a nagylányom 15 hónapos koráig szopizott, de bekerültem a kórházba egy hétre, így kénytelen volt leszokni. Nagyon is jó dolog az anyatej, jól ki van találva. És természetesebb, mint kakaót itatni a gyerekkel. Nehogy eltántorodj a hurrogók miatt!
2011. jún. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Na látjátok, meg is érkezett az első okostojás.... Pont ilyenekkel találkozom úton-útfélen. :(


Lehet, hogy pont azért ilyen hisztisek, tudatlanok és ellenségesek, mert őket nem szoptatta elég ideig az anyukájuk?

2011. jún. 6. 17:44
 7/32 anonim ***** válasza:
66%
Én kisfiam 2 éve szopik, nem megy bölcsibe,ezért nem is aggódok. Te is jól csinálod,nyugodtan szoptasd bölcsi alatt is reggel-este.
2011. jún. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
24%
Addigra már alig lesz tápanyag a tejedben, és minden számára fontos vitamint megkaphat rendes étkezéssel. Sok értelme nincs már abban a korban szoptatni. Neki az már nem tápanyagforrás, hanem kötődés. Most le leszek pontozva, de ez akkor is így van, de persze tedd így, ha jónak látod.
2011. jún. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
50%

Ha így szeretnéd,csináld, de majd nézz utána hogyan kaphatja meg a legmegfelelőbben a táplálékát.

Én mondjuk már előbb szeretnék végezni, mert nálunk a szopi egy kínlódás, csak úgy bírom ki,hogy a lelki oldalát nézem, vagyis hogy táplálom az én drágámat,de amúgy már várom a végét.

2011. jún. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
23%

Ebből a válaszodból éppen az jön le, hogy Te vagy tudatlan.

"Lehet, hogy pont azért ilyen hisztisek, tudatlanok és ellenségesek, mert őket nem szoptatta elég ideig az anyukájuk?"


Az anyatejjel nem az észt, intelligenciát és a másik ember iránti kedvességet, empátiát szívod magadba...hanem táplálék a baba max. 1 éves koráig. Utána is lehet neki adni, ez teljesen magánügy, de igazi táplálékot már nem jelent a számára.


Ha nem akarsz számodra negatív véleményeket hallani ne ide írj. Te kérdezted a véleményünket viseld is el, ha az számodra ellenséges és sértő. Ez van, te voltál rá kíváncsi.

2011. jún. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!