Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan kell szoptatni?

Hogyan kell szoptatni?

Figyelt kérdés

Mi a helyes testtartás, stb? Azt tudom, hogy minél nagyobbra kell kinyitnia a száját, és a bimbóudvarból is be kell kapnia amennyit tud.

Na de honnan tudom, hogy mi a helyes technika?

A lányomat is próbáltam szoptatni, de a csecsemősök b___tak ránk, császár után 5 órával lefektették mellém a kicsit, hogy szoptassam, majd ott hagytak... Itt 24 óráig nem lehet felkelni, fejet felemelni, elfordulni... Nekem meg elég kicsik a melleim, nem ért le a szájáig. Mikor rá tudott kapni, vérhólyagot szívott a bimbómra, kisebesedett, pokolian fájt. Amellett nem is volt neki soha elég, tápszert kapott.

Hogyan lehetnék a kistesóval sikeresebb lenni?


2013. okt. 28. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az lll liga honlapját olvasgasd nagyon jó sok hasznos dolog van ott. A lényeg, hogy bárhogy szoptatsz a baba teljes teste nézzen feléd és ne csak a feje. Ha fáj akkor szakítsd meg az evést és tedd újra cicire. Ha jól teszed mellre akkor a szoptatás nem fáj. A lányomat 2 évig szoptattam a fiamat még csak 3 hónapja de szépen fejlődik. Nekem császárosként az ülve etetés vált be és ott figyelj, hogy alul a kis keze lógjon le melletted, mert nem tudod magadhoz húzni rendesen. Őt emeled a melledhez és nem a melledet teszed a szájába. Ha van még kérdésed írj nyugodtan ha tudok segítek. Ja és a legfontosabb a türelem. Ne idegeskedj ha elsőre nem sikerül.
2013. okt. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És te hogyan szoptattál, amíg nem ülhettél fel?
2013. okt. 28. 12:52
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Oldalt fekve is kehet szoptatni és ez a póz szerintem nagyon kényelmes. [link] itt egy cikk a lehetőségekről. A www.lll.hu oldalt is ajánlanám, tőlük lehet tanácsot is kérni illetve a honlap is nagyon jó, rengeteg információ van rajta
2013. okt. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kórházban azt mondták hogy ülve szoptassak, tartsam a babát. Nagyon szenvedtem amíg ki nem jöttem a kórházból, sehogy sem volt kényelmes, sajgott a hátam a görnyedéstől (nagyon picik a melleim). Itthon gondoltam egyet, lefeküdtem, magammal szemben fordítottam a babát, nagyon kényelmes, addig szopizott amíg jól esett neki, én sem fáradtam el. Még olvasni is tudtam közben (habár azt olvastam nem illik, de nagyon sokáig szopizott őkelme, én meg unatkoztam mindig). Próbáld ki az oldaladon fekve!
2013. okt. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Én amíg nem keltem fel addig nem szoptathattam meg. De ha nálad maradhat a pici és pár percesen mellre teheted akkor kérd meg a párodat, hogy tegye a mellkasodra,és akkor ő betudja kapni, bár nem lehet egy kényelmes póz. Én csak ülve tudok szoptatni jól kipárnázva kitámasztva mindenhol. Esetleg egy szopi párnát érdemes beszerezni bár én sima párnával és takaróval megoldom a dolgot. :)
2013. okt. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az oldalamra sem fordulhattam (meg nem is fordulhatok majd) a császár miatt. Itt 24 óráig nem mozdulhatsz, max a fejedet forgathatod...
2013. okt. 28. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!